Věříte v magii?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod karel2121 26. 12. 2006 16:08

Začal jsem cvičit ty vizualizace podle Bardona, je fakt, že i těch 12 vteřin je hodně. Zatím se mi nepodařilo si jasnou představu ani vytvořit. :cry: A co potom, až zvládnu obraznost, jak pokračovat.
Vypadá to, že to je práce na řadu let.
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepinoo 26. 12. 2006 18:10

Magie je časově náročná a těžká. Trvá řadu let, než ji člověk vstřebá. Pokud ovšem chceš své učení maximálně urychlit, neuč se vizualizaci na nějakých obyčejných předmětech, jak popisuje Bradon, ale na magických charakterech, atarověkých symbolech, obrezech mocností onoho světa. To tvé učení urychlí. Případně můžeš některou z mocností poprosit o vedení. A snaž se využít i spánek.
Viz následující článek.
http://www.sweb.cz/jenia/sank.html
Týká se indické metody nazývané Sankalpa, ketrá využívá spánek.
Článek byl otištěný za vlády bolševiků, takže tam nesměla být žádná zmínka o duchovnu. Jinak by jsj otisknout nedovolili.
Ale postup se dá plně využít i k poznání duchovních věcí, získání magických schopností a podobně.
Mnohonásobně lepší, než v článku doporučená formulace krátké věty je obrazná představa toho co si přeješ. Je to mohokrát účinnější.
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 28. 12. 2006 17:17

Pepinoo píše:.
Mnohonásobně lepší, než v článku doporučená formulace krátké věty je obrazná představa toho co si přeješ. Je to mohokrát účinnější.o/quote]

Ale já jsem psal, že si jasnou obraznou představu ještě nedokáži vytvořit. :cry:
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepinoo 28. 12. 2006 17:52

V tohmhle případě nemusí jít o úplně jasnou představu. Stačí hrubý nástin.
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod werrix 30. 12. 2006 19:33

tak jsem si přečetl celou diskuzi, koukám, že z Pepinaa je místní guru, jenom chci říct, že Bardonem popisované zvládnutí mysli je užitečné, ne zcela nezbytné, ale užitečné rozhodně....

a s tím astrálním cestováním bych byl opatrný, ona to zas není taková jednoduchá sranda 8)
werrix
Čtenář

Odeslat příspěvekod Pepinoo 30. 12. 2006 20:58

werrix píše:tak jsem si přečetl celou diskuzi, koukám, že z Pepinaa je místní guru, jenom chci říct, že Bardonem popisované zvládnutí mysli je užitečné, ne zcela nezbytné, ale užitečné rozhodně....

a s tím astrálním cestováním bych byl opatrný, ona to zas není taková jednoduchá sranda 8)"/quote]


Do Gurua mám velice daleko. Jen si tak trochu z nudy zkouším různé praktiky, takže mám trochu nějakých zkušeností. :wink:
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 2. 1. 2007 19:35

iwigirl píše:Co si o tom myslíte? Existují čarodějky, elixíry lásky, zaříkávání?
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Naamah 16. 2. 2007 20:00

bože jak sa tu s tým robí :roll:
Naamah
Čtenář

Odeslat příspěvekod r.polasek 17. 2. 2007 00:47

Já nevěřím na žádné podobné blbosti a zvrhlosti. Já jsem racionální člověk, potřebuju všechno vědecky podložené :)
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Renegade 17. 2. 2007 09:52

Ne, neverim v nic takovyho.
Renegade
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pepinoo 17. 2. 2007 13:35

r.polasek píše:Já nevěřím na žádné podobné blbosti a zvrhlosti. Já jsem racionální člověk, potřebuju všechno vědecky podložené :)l/quote]

Když jsi u vědeckého podložení, co říkáš na vědce slavné pařížské Sorbony a jim podobná individua, kteří s vážnou tváří tvrdili že kanmeny (meteory) nemohou padat z nebe, že kulové blesky jsou vlastně fosforeskující sovy, přebývající v dutuinách strouchnivělých stromů, že vlak nemůže jet ryc hleji, než 30 km/hod, jinak by v něm všichni zahynuli...... tolik ke tvé slavné racionální vědě. :D
Pepinoo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r.polasek 17. 2. 2007 13:49

Mám tím na mysli MOJI vědu a MŮJ rozum!! Věřím jen sobě. Takže magie ee, to je blbost.
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 17. 2. 2007 13:52

A ty jsi snad svým rozumem a svou vědou ověřoval tu neexistující magii?
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 17. 2. 2007 13:55

Verim, ze tu jsou nejake sily nebo ukazy, o kterych toho zatim soucastna veda moc nevi. Nenazyvam to ale magii, pouze proste jenom neco, co dosud nebylo objasneno
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maruška 21. 2. 2007 20:08

Pepinoo píše:
r.polasek píše:Já nevěřím na žádné podobné blbosti a zvrhlosti. Já jsem racionální člověk, potřebuju všechno vědecky podložené :)l/quote]
Když jsi u vědeckého podložení, co říkáš na vědce slavné pařížské Sorbony a jim podobná individua, kteří s vážnou tváří tvrdili že kanmeny (meteory) nemohou padat z nebe, že kulové blesky jsou vlastně fosforeskující sovy, přebývající v dutuinách strouchnivělých stromů, že vlak nemůže jet ryc hleji, než 30 km/hod, jinak by v něm všichni zahynuli...... tolik ke tvé slavné racionální vědě. :Dn/quote]

Pepinoo, to je tím, že i věda je poplatná stupni lidského poznání a v některých případech dokonce stádní , ted kecám pardon státní ideologii. 8)
Maruška
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků