všechno je jinak

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 26. 4. 2017 21:10

To víš, debilní otázka. Aby byla shoda, musel bych odpovědět NE. Nauč se správně pokládat otázky, jinak se budeš dozvídat jen nesmysly. Nejseš ty policajt? Ty maj přímo v metodice debilní dotazy, třeba "Pane řidiči, pil jste něco?" odpověď: "Co máte?"
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 26. 4. 2017 21:27

KOSŤA KOSTIČ píše: Nejseš ty policajt?

Přesně jak píšete: nejsem.

A zbývá už jen k otázce stejného druhu dodat i stejný komentář:
To víš, debilní otázka. Nauč se správně pokládat otázky, jinak se budeš dozvídat jen nesmysly
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 26. 4. 2017 22:21

o<:)
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 27. 4. 2017 08:06

Vynikající debata. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 27. 4. 2017 08:13

naprosto
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 27. 4. 2017 12:50

Ano? :mrgreen:
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 27. 4. 2017 14:33

ano :mrgreen:
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 27. 4. 2017 20:47

Fajn, pochválili jsme si diskusi můžeme se vrátit zpátky k tomu, zde otázka "Mám tělo, nebo jsem tělo?" je či není falešným dilemetem.

Falešné dilema je nabídnutí jen dvou možností tam, kde je jich ve skutečnosti více.

Podle mne se nabízejí i další možnosti, které nepatří ani pod jednu z mořností, nabízených v dotazu:

1.Tazatel je ve svém těle pouhým nájemníkem.
(Podobně jako nájemník nemusí sám být činžovním domem a ani nemusí sám žádný činžovní dům mít, tak ani tazatel nemusí být tělem ani jej mít na to, aby byl jeho obyvatelem.)

2. Tazatel je projevem svého těla. (Podobně jako hukot vodopádu není vodopádem a ani ten hukot nemusí mít vodopád.)

3. Tazatel ani jeho tělo nemusí reálně existovat. Vše může být jen simulací v Matrixu.

Ale samozřejmě nevylučuji, že tazatel používá natolik široké pojetí pojmů "být" a "mít", že společně pokryjí bezbřeze úplně všechno. Proto jsem také svou poznámku položil jako otázku, doufaje (nejspíš marně) ve vysvětlení, co tím myslel.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 28. 4. 2017 06:32

Ano :mrgreen:
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dabass1 28. 4. 2017 08:04

Já jsem zase tu původní otázku, chápal jako: Co jsem? Duchovní JÁ, nebo fyzické bytí? Tam bych osobně nenapsal buď je to a, nebo b, nebo c, nebo d, atd... Chápu to jako jednu nádobu, kde je různě tekutiny a zbytek vyplňuje vzduch. Každý má tu hladinu jinak... Proto asi nemůže být ani jednotný názor na "MATRIX". Pište prosím svůj názor na původní téma.
Dabass1
Čtenář

Odeslat příspěvekod Stoura 1 28. 4. 2017 10:00

Dabass1 píše: Pište prosím svůj názor na původní téma.

Původní téma, popsané nadpisem, je tvrzení "Všechno je jinak".
Původní téma, popsané prvním příspěvkem je ale také zkoumání shody či rozdílu mezi představou a skutečným světem.

Jenže jakmile kčemukoliv dospějeme a aplikujeme výrok z nadpisu, tak zjistíme, že je výsledek (který také patří do množiny "všechno") jinak a vlastně jsme k ničemmu nedospěli. Takže hned téma v nadpisu je skrytý šrapnel, schopný rozmetat libovolnou další diskusi.

Proto jsem se také prozatím věnoval jen dílčí otázce - předpokládaje, že na výsledek může kdykoliv někdo allikovat ten nadpis.

Asi bychom nejprve měli proprat téma z nadpisu a pokud možno ten výrok zavrhnout jako zdroj nekonzistence, znehodnocující podle mne jakoukoliv smysluplnou diskusi.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dabass1 28. 4. 2017 11:16

Ne vždy se podaří autorovi vyjádřit myšlenky v pouhém krátkém nadpisu. Ještě že v nadpisu není napsáno jen "JE". :-D Myslím, že by bylo dobré se spíše věnovat obsahu prvního příspěvku a podobným příspěvkům.
Dabass1
Čtenář

Odeslat příspěvekod Stoura 1 28. 4. 2017 13:10

Dabass1 píše:Ne vždy se podaří autorovi vyjádřit myšlenky v pouhém krátkém nadpisu. Ještě že v nadpisu není napsáno jen "JE". :-D Myslím, že by bylo dobré se spíše věnovat obsahu prvního příspěvku a podobným příspěvkům.


Pokud se shodneme na tom, že tvrzení v nadpisu tohot vlákna je nikam nevedoucí nesmysl, smeťme jej ze stolu a klidně přejděme k prvnímu příspěvku tohoto vlákna.

Pokusil jsem se ten smysl, jak jej chápu, stručně shrnout druhou větou svého předchozího příspěvku (Původní téma, popsané prvním příspěvkem je ale také zkoumání shody či rozdílu mezi představou a skutečným světem.). Myslíte-li si, že ten první příspěvek řeší něco jiného, zkuste to prosím popsat jinak a lépe.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dabass1 28. 4. 2017 13:50

Na rozdíl od Vás si teď už vůbec nic nemyslím. Máte-li příspěvek, jen pište dál... Jsou to velmi hluboké myšlenky a určitě to stojí za to ventilovat...
Dabass1
Čtenář

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 28. 4. 2017 20:30

ANO :mrgreen: o<:)
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků