Jak se díváte na satanisty?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Case 14. 10. 2006 21:46

ES0 píše:
Case píše:Na tom asi nic moc nebude. Mě zase mají za fašistu. ; );/quote]

jdi uz spat :D

Hlasuj! [i]Toto je kvalitní názor.r/i]


Ne, já nejsem blázen, nejsem pacient. To jste pěkně na omylu, já jsem prezident!

Proč bych měl jít spát? ; )
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 12. 2006 14:42

Peter_cz píše:Otevreny satanismus vidim jako mene nebezpecny spolek pro lidstvo nez napriklad iluminaty. Myslim, ze la vey nepise o tom, aby se konaly lidske obeti, tusim ze jen zvireci, ale jisty si nejsem. ovsem s myslenkou satanismu se ztotoznit samozrejme nemuzu, tento smer totiz prosazuje lidske pudy a chtic a podrizuje jim lidske chovani atd. Toto mi utkvelo v pameti, kdyz jsem tak zbezne prolistoval satanistickou bibli, takze to berte s rezervou.:)

aspoň jsi to prolistoval, 99,9 procent lidí odsoudí, aniž by si něco přečetli
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 27. 12. 2006 15:02

Vzhledem k povaze tohoto směru to ani moc nevadí, že je většinově odsouzen.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 12. 2006 15:04

Case píše:Vzhledem k povaze tohoto směru to ani moc nevadí, že je většinově odsouzen.o/quote]

A ty jsi četl? Nevypadá to :-)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 27. 12. 2006 15:09

Po asi 20 stránkách jsem přestal, nevím, proč bych měl s takovou slátaninou ztrácet čas.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 12. 2006 15:18

Case píše:Po asi 20 stránkách jsem přestal, nevím, proč bych měl s takovou slátaninou ztrácet čas.c/quote]

Tak nekritizuj, o čem nic nevíš.
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 27. 12. 2006 15:41

Jak to myslíš, že o tom nic nevím? Myslíš si, že jediný možný zdroj poznání o satanismu je přečtení si knížky bývalého cirkusáka? ; ) Zkus laskavě argumentovat trochu korektně.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 27. 12. 2006 15:43

mno, ono to vypadá, že ty o tom víš spousty, tak nás seznam...
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 12. 2006 15:57

To je super, jak je tahle společnost vůči tomuto tématu agresivní :-) Ale já se směju, vím svý a vám to nenutím, věřte si čemu chcete, ale nechte věřit i ostatní. V Bibli je taky spousta slátanin, tu neodsoudíte? A pokud vás to zajímá, korektní informace si určitě najdete, jako já. Hezkej den :-)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 27. 12. 2006 16:35

Bibli lze odsoudit, ale není k tomu moc důvodů, neboť pokud se alespoň někdo choval podle křesťanského ideálu, svět by byl o moc lepší místo. Což se v případě satanistického vidění "morálky" moc říct nedá. A i když odmítneme Bibli, jsou tu daleko civilizovanější formy toho, co nabízí satanismus. Nietzscheho filozofie, hedónismus a další. Zkrátka, satanismus si agresivní přístup právem zasluhuje.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 12. 2006 16:40

Už jenom ze spojení slov křesťanská morálka je mi zle, protože je to všechno jedna velká lež a pokrytectví. Jestli něco nesnáším, tak lež. Satanismus - pro mě víra v sama sebe (ve zkratce). A říká vše na rovinu, nepřetváří se a za nic se neschovává. Obojí jsem na vlastní kůži zažila, vím, o čem mluvím. http://quizfarm.com/test.php?q_id=10907 Tady pro zajímavost :-)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 27. 12. 2006 16:51

Víře v sama sebe se říká egoismus, na to snad nepotřebuješ náboženství. Ono je vždycky hrozně pěkné, jak všichni kritizují pokryteckou a lživou křesťanskou pseudomorálku, ale málokdo se zajímá o to, čím jí nahradit, abychom se k sobě nechovali jako zvířata. Tobě by to asi vyhovalo, když jsme u toho La Veye, ale mysli na ten zbytek, tzn. slušné lidi. Ten test je tu dokonce jako samostatné téma.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 12. 2006 17:51

Egoismus je nemocnej, není to to, co mám na mysli. Myslím tím zdravou víru v sama sebe. A to náboženství mě při životě nedrží, jen vyjadřuje můj postoj a pomohlo mi utřídit si myšlenky. Satanisti jsou slušný lidi, jedna z myšlenek je nedělat nikomu, co nechceš, aby ostatní dělali tobě. Ale taky oplatit každýmu stejnou mincí, to znamená, že když mi někdo ublíží, nenechám si to líbit a vrátím mu to. A o La Veyovi tady pořád mluvíš jen ty...mně taky kolikrát připadá divnej. Odmítám ale názory, že satanisti jsou zlí, že vraždí atd., i v satanský bibli se o tom píše. Mám výhrady ke spoustě náboženství, ale toleruju je do tý doby, pokud mi je nikdo nevnucuje, což u křesťanství je na denním pořádku. Kdo měl právo rozhodnout, že křesťanství je to jediný správný? Lidem se prostřednictvím všech médií tlačí do hlav, že víra v křesťanskýho Boha je jediná správná a že satanismus je špatnej a pak tomu každej věří, slepě jako ovce, ani nad tím nepřemejšlí.
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 27. 12. 2006 18:36

Hele, teď jsi mě pobavila, která to jsou ta všechna média? ; ) A kde jsou ty lidi, co tomu pak věří jako slepé ovce? Určitě u nás, co? ; )

Ten postoj oko za oko a tak dále naše společnost bohužel dávno překonala, měla by sis už pomalu zvyknout. Je to celkem primitivní etická teorie, která se dá v obecné rovině jen těžko obhájit. Ale ne snad, že by se lidé podle toho nechovali. Taky to podle toho vypadá. Problém je to vydávat za správný postoj.

K těm zlým a vraždícím satanistům. Nevím, proč reaguješ na něco, o čem jsem já ani nikdo tady nepsal. Shodou okolností tu ve srovnání s křesťanstvím nikdo proti satanismus celkem nic nemá.

Nesouhlasím s tím, že satanisté jsou slušní lidé, neb jednou z myšlenek je... Jak bys potom reagovala na podobnou poznámku o křesťanech s tím, že bych ti vyjmenoval myšlenky, resp. etickou teorii křesťanství. Takovéhle paušalizace nejsou na místě, jsme na první místě lidé s nějakou povahou a ta není určena vírou. Já nevylučuji existenci slušných satanistů (pár jich i znám ; ), nicméně vzhledem k pojetí etiky a morálky v satanismu si nemohu nedovolit jistou skepsi.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 27. 12. 2006 18:56

Jak se dívám na satanisty? Stručně - jako na magory.
...
Michal P
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků