Co je po smrti?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod karel2121 3. 5. 2016 05:43

Na to se názory mohou různit. Někdy až tak že velmi. O:-)
Třebas o to aby po smrti těla už dál nic nenásledovalo se snaží budhisti. Jinak prý něco dále existovat může. A o to aby to co bude dále následovat bylo podle přání individua se snaží např. někteří jogini, mystici, adepti duchovní alchymie (viz Richard Willhelm, Tajemství zlatého květu - volně na netu v PDF) a mnoho dalších individuí. :D
Snažili se o to např i adepti antických mystérií, viz Apuleius, Zlatý osel - závěr knihy, Jamblichos z Chalkidy, O mysteriích egyptslých.... a další. (volně na netu v pdf)
Proto vyvolávali bůžky které uctívali aby v dalším životě přešli mezi ně a ne mezi duše obyč. smrtelníků. Tedy to se týká individuí kterým to co bude dále existovat není lhostejné. O:-)
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 26. 6. 2016 07:53

Zajímavá knížečka kašmírského hinduitického kněze která formou prózy ukazuje šivaistické nauky o převtělování. Z Indického originálu "Příběhy sedmi vidjádharů"
https://uloz.to/!zVtfyLPpc/somadeva-ocean-rar
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 5. 12. 2016 11:52

A druhý díl Somadévova Oceanu.
https://ulozto.cz/!otlwqF7n15T1/soma2-rar
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 12. 3. 2017 21:59

klídek
razerfan
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elemik 13. 3. 2017 15:59

Po smrti prý každému podle jeho víry ;-)
elemik
Čtenář

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 24. 3. 2017 18:16

Po smrti je jediné. Prd. Mrtvý prd ví. Takže není vůbec nic, je konec. Rozklad, nebo kremace. Takže nezbývá než jen slepě věřit. Kdyby existovala např. reinkarnace, tak z čeho nebo z koho jsme nyní reinkarnováni? Vždyť si to nikdo nevybavuje. Proto prostor pro spekulace a demagogie. Třeba na muslimy prý čeká 72 panen. Na všechny. No potěš... Anebo v tom jejich ráji nemaj ptáky, proto to jsou věčné panny. Anebo jsou tak hnusné, že se ještě nenašel nikdo, kdo by do nich šel...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 26. 3. 2017 18:34

Že existuje i cosi více než jen obyč. bezduchá hmota si akždý kdo má trochu trpělivosti a odvahy může sám ověřit. Existuje mnoho různých postupů.

1/Evokace = vyvolání některé bytůstky z "onoho světa". U duchů zemřelých se to nazývá nekromancie a vřele se Nedoporučuje. Píše se že je to jedna z nejnebezpečnějších magických praktik. Takže spíše bytůstky vyšší. Ofšem i zde je potřeba značná dávka rozmyslu a opatrnosti. Viz Josef Durr, Experimentální démonologie, dr. Johannes Faust, Magia innaturalis. Arbatel, Z magie starých, Claviculae Salomonis a mnoho dalších chytrých knížek. Jsou volně na netu v pdf.
Takovou praxi páchají např. člěnové oxfordské magické lóže Golden down

http://www.lawbright.com/logdos/

2/Astrální a mentální projekce = cestování. Ukazuje že v lidském těle je cosi neviditelné co může za určitých pomínek vystoupit a jednat nezávisle na něm. A co nemuší zemřít při smrti těla. Postupy jsou volně na netu. Stačí zagůglit.
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powlcz 26. 3. 2017 18:36

Pěkné hovadiny :-) ale asi je to lepší než diskuze o politice
powlcz
Čtenář

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 26. 3. 2017 20:29

:tleskani
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dabass1 20. 4. 2017 19:22

Něco o mém JÁ: Kdysi jsem dělal od 4 hodin od rána, tak jsem musel vstávat pěkně brzo. No abych se pořádně vyspal, tak jsem šel lehnout asi ve 20 hodin. Pořád jsem nemohl zabrat... Ležel jsem na zádech se zavřenýma očima jsem se snažil maximálně uvolnit veškeré svalstvo do té míry, jako bych sám nic nevážil. Možná až tak za hodinu jsem zjistil, že opravdu nic nevážím a že se nezvykle volně vznáším prostorem. Využil jsem krásného pocitu volnosti a letěl jsem neznámým prostorem dál a dál. Najednou jsem se sám od sebe zastavil s myšlenkou, že nesmím pokračovat dál. Vytušil jsem hvězdy všude kolem sebe a když jsem se otočil, Země byla natolik vzdálena, že byla mnohem menší než bývá Měsíc. V této dálce jsem si uvědomil, že nemám ruce ani nohy a že jsem to jenom JÁ. Když jsem začal hledat končetiny, uvědomil jsem si, že moje tělo je smírně daleko. Tak daleko, že jsem ho vůbec neviděl. Lehce mně ale k němu vázalo cosi nedefinovatelného. Tak lehce, že kdybych se rozletěl prostorem ještě dále, toto nedefinovatelné pouto bych zcela ztratil. Snad během několika vteřin jsem byl zpět u těla. Těsně před tělem jsem se z neznámých důvodů prudce zastavil. Přes veškerou snahu to opravdu dovnitř těla nešlo. Pokoušel jsem se vtělit znova a znova. Narážel jsem na odpor, jako když chcete nastoupit do uzavřeného auta. No děs a hrůza!!!!!!!!!!!!!
Při jednom z četných pokusů o vniknutí do fyzického těla se cosi zlomilo a já jsem s velkým žuchnutím a otřesením spadl do sebe. Ještě ale nebylo vyhráno. Uvědomil jsem si, že být ve svém těle samo o sobě nestačí. Teprve po chvíli jsem zjistil co všechno musím dělat, abych se s tělem zesynchronizoval a mohl dýchat. Například nasoukání mého JÁ do končetin těla. V podstatě jako bych navlékal rukavice a ponožky. Teprve až od této chvíle jsem se začal hýbat a dýchat a hlavně vnímat jako jindy. To vnímání se v podstatě rozšířilo o smysly. Poznaná ztráta fyzického těla ve mně zanechala tak velmi hlubokou stopu, že jsem se ten večer oblékl a ihned odešel ven mezi lidi. Ten večer už ze spánku nic nebylo…
Nikomu to nepřeju zažít!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Něco o mém těle: Párkrát jsem prožil tzv. depersonalizaci (je to i odborný výraz neurologů). Prostě vaše tělo stojí, neví kdo je, kde je, nemá pojem o čase a prostoru (prostě vnímá se jen tělo, ale jakoby bez duše). V tuto chvíli ani nevíte, jestli náhodou nejste králík, přitom tělo vnímá všechno okolo bez specifikace.
Teprve nedavno jsem se dočetl, že pan Mnislav Zelený, cestovatel a etnolog na něco takového duchovního narazil v pralese u indiánů. Dospívající chlapce šamani vyučují o bytí jako takovém, aby posílili ducha. Nechávají jim vypít odvar z nějakých houbiček či čeho a pak jim vysvětlují to, co prožívají při opuštění těla.
Mám takový dojem, že člověk za těch 40.000let úplně zapomněl spousty duchovních věcí a naučil se jen měřit metrem a papouškovat z Bible nebo Koránu...
Naposledy upravil Dabass1 dne 21. 4. 2017 06:30, celkově upraveno 4
Dabass1
Čtenář

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 20. 4. 2017 23:04

Jojo, pak to končívá tím, že tebou cloumající fotr praví: "***** vole chrápeš tak, že nás všechny budíš! Lehni si na bok!"
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dabass1 21. 4. 2017 06:17

Přesně tak... Chytrému napověz, blbého uhoď :-D :-D :-D
Dabass1
Čtenář

Odeslat příspěvekod Dabass1 21. 4. 2017 08:30

Pro "karel2121": Plně souhlasím. :tleskani Osobně si myslím, že ona "Evokace" je ve své podstatě komunikace s částí globálního vědomí (materialisticky vzato), kam se dočasně každé duchovní JÁ po smrti uchyluje. Křesťané to nazývají 2.nebe, Semiti to nazývají Raquia a indiáni (Huroni) tomu říkají Vesnice zemřelých. Jiné staroamerické a asijské národy to mají taky, jen teď nevím, jak tomu říkají (musel bych to hledat). Evokaci může provádět jen člověk, který má své JÁ pevně vázané s tělem. Já bych se do toho rozhodně nepustil, protože to druhé neznámé JÁ by mně z těla určitě vystrčilo...
Dabass1
Čtenář

Odeslat příspěvekod karel2121 21. 4. 2017 17:11

Mno, názory na to se liší. Např. Členové anglické occultní lóže Golden down ony evokace bežně páchají a nestěžují si že by jim to nějak uškodilo.
viz: www.lawbright.com/logdos/
Stránka lóže Golden down, kde členové popisují své praktiky.
Také třebas adpti antických mystérií běžně páchali taková vyvolávání bůžků aby v dalším životě přešli mezi ně a nikoliv mezi duchy obyč. smrtelníků. Viz Jamblichos z Chalkidy, O mysteriích egyptských.
https://uloz.to/!RYiANkCW/jamblichos-z-chalkidy-zip
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dabass1 21. 4. 2017 19:36

Mám nejenom respekt, ale přiznám se, mám i strach z onoho světa (rozuměj 2.nebe). Členové anglické occultní lóže pravděpodobně podléhají stupňům zasvěcení a dospívající indián se sám taky nikam nepustí. Doprovází ho vždy šaman...... Dvě otázky pro karel2121: 1. Od kdy funguje Logdos? 2. Jaké jsou osobní zkušenosti s evokačními technikami?
Dabass1
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků