Co je po smrti?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Duch fóra 19. 5. 2005 14:37

Po smrti není nic. Nevěřím v převtělování, nějakýmu vstupu do ráje nebo podobným nesmyslům. Organismus přestane fungovat, myslet o podobných blbostech a nebude nic. Je to jako bezesná noc. A jen ti, kteří s tím nedokáží smířit nebo nedokážou pochopit, že "pak" už zkrátka žádné není, vymýšlejí podobné pohádky. A mnozí ostatní jim na to skočí....
Duch fóra

Odeslat příspěvekod xy 19. 5. 2005 14:47

Říkat, že po smrti není nic je stejně nesmyslné jako říkat, že po smrti něco je. Můžeme se o tom bavit donekonečna a stejně k ničemu nedojdeme, protože nanajdeš žádné důkazy ani pro jedno tvrzení.
xy

Odeslat příspěvekod zz 19. 5. 2005 18:45

Velká část moderní fyziky je bez důkazů. A když už nějaké důkazy jsou, jedná se o důkazy nepřímé...
zz

Odeslat příspěvekod xy 19. 5. 2005 19:10

trošku to připomíná "temný" středověk; tam se taky existence boha určovala hlavně nepřímými důkazy; moderní fyzika je něco jako nové náboženství. Jediná výhoda je v tom, že mě neupálí, když nebudu souhlasit :)
xy

Odeslat příspěvekod Duch Fóra 20. 5. 2005 21:04

Jasně, na nic nejsou důkazy. Lidi dřív brali jako fakt, že se slunko otáčí kolem Země a jednoho dne zjistili, že je všechno jinak "a přece se točí". Stejně to může být s čímkoli, v co pevně věříme dnes. Ale aby byly nějaký duše oddělený od těla apod. jsou teorie naprosto postrádající kousek logiky. Je to jen výplodek fantasie lidí, co si nedokážou představit, že zkrátka nebude nic. Toť můj názor a dělejte si s ním co chcete :wink:
Duch Fóra

Odeslat příspěvekod Asspenn 20. 5. 2005 22:14

OPRAVDU to někdo z vás chce VĚDĚT ???
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 20. 5. 2005 23:14

Na zemi je jen omezené množství chemických látek, ze kterých se tělo skládá.
Co je po smrti? Tohle:
Když umřete pohřbí vás. V zemi se rozložíte
A) sežerou vás červy a B) stanete se součástí zeminy.
ad A)Z červů se stane potrava pro ptáky a ti zase ptorava pro dravce.
ad B) Z hlíny vyrstou rostliny a ty vyrábí kyslík a slouží jako potrava pro býložravce (taky krávy,ovce atd)
Kráva vyrobí mléko které vypijete a taky jíte její maso.
Mléko a maso jí těhotné ženy ve kterých se rodí nový život.
A tak se z mrtvoly stal nový život.

Ty stejné základní chemické prvky, které tvořili vesmír před tisíci lety ho tvoří i dnes. Ve vemíru je všeho pořád stejně. Vesmír jen mění podobu a formu. Chemické látky se sloučí a stane se z nich nějaké forma života ta pak zemře, rozloží se a z rozložených látek se stane jiná forma života. Každý z nás je tedy tvořen z chemických látek několik miliard let starých. Každý z nás se rozloží a jeho základní prvky budou přežívat v jiných fomrách další miliardu let.
Smrt znamená život a život znamená smrt. A to je koloběh života
8)
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 5. 2005 01:48

Je to divné, že po smrti nic není. Nechci tomu věřit, ale asi to tak bude. Třeba bejt po smrti mravencem je moje přání, ale myslím že se mi nevyplní :)
tOplOaDer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 22. 5. 2005 21:01

[quote="Duch fóra";Po smrti není nic. Nevěřím v převtělování, nějakýmu vstupu do ráje nebo podobným nesmyslům. Organismus přestane fungovat, myslet o podobných blbostech a nebude nic. Je to jako bezesná noc. A jen ti, kteří s tím nedokáží smířit nebo nedokážou pochopit, že "pak" už zkrátka žádné není, vymýšlejí podobné pohádky. A mnozí ostatní jim na to skočí....y/quote]

Nebyl bych si tak stoprocentně jistý. Z hlediska těla, hmoty jistě nezůstane "nic", respektive nic, co by stálo za řeč :). ALe jsme si zcela jistí tím, že například informace uložené v mozku (což je např. spousta uložené a uspořádané "energie" během dlouhých let života) zmizí jen tak? Neumíme to měřit a neumíme to zjistit - nebuďme si proto tak jistí. Je to jako říkat, že za rohem nic není, protože tam nevidím.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peter_cz 22. 5. 2005 21:36

Mozna bylo mysleno, ze po smrti se zadnym zpusobem clovek nepodili na skutecnosti, ktera existuje dal. Tzn duchove atd...:) To ze ma clovek energii a ta tu nejakym zpusobem zustava, to se samozrejme vyloucit ani potvrdit neda...
Jan 3:16
Peter_cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lemur 22. 5. 2005 23:32

Co se stane se software v pocitaci, kdyz ho vypneme? Co se stane s informaci ulozenou v knizce, kdyz ji spalime na popel a rozmetame do ctyr svetovych stran? A co se stane s mysli cloveka po smrti? ]

Ja osobne pevne doufam, ze tri vyse zminene priklady jsou navzajerm ekvivalentni, protoze homota, energie a informace jsou jenopm ruzne casti teze veci.

A pokud ne, tak je tu jeste jeden docela zajimavy nazor, viz cittat z knihy Terryho Pracheta "(Faust) Erik!" :

"Je zajimavé, ze bohové Zemeplochy nikdy nestáli o to soudit duse mrtvych, a tak se lide dostanou do pekla jedine tehdy, kdyz jsou do hloubi srdce presvedseni, ze si takový trest zaslouzi. Nemohou se ovsem dostat do pekla, pokud o nem nikdy v zivot neslyseli. To vysvetluje, proc je tak dolezité stilet misionare na potkani."

Takze zide/krestane/muslimove pujdou do nebe nebo do raje, Vikingove do Valhaly, Rekove do Hadu nebo Elysejskych poli, budhisti se reinkarnuji, primitibvni kmeny pujdou k predkum (nebo kam zrovna jejich nabozensvi rika) a atejiste/agnosici se proste rozplynou.

Takze az priste u vasich dveri zazvoni Mormoni nebo nedej boze Svedci jehovovy, tak uz vite, co mate delat :-)
Lemur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 23. 5. 2005 06:59

Po smrti něco samozřejmě je, nic je blbost. Co to je asi nic? Že byste jako spali? To bych se tam za pár dní unudil:-) A nic se mi nezdá.

Jinak o tom byl přece zajímavej film Hráči se smrtí s Julií Roberts, kde se uměle umrtvili pomocí elektrickýho šoku, pár sekund byli mrtví a pak se zase nahodili. Myslíte si, že je tohle jako reálná možnost jak to vyzkoušet? Dyt vlastně mrtví jste, jakoby... :-) Hnusná představa
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 23. 5. 2005 12:45

No jo ale to je neco jineho nez definitivni smrt. V takovem pripade se mozku pomalu snizuje energie potrebna k jeho provozu. To se nekde musi projevit. Podle me podobne jako kdyz snizujete napajeni pocitace. Od urciteho okamziku ani procesor ani pamet nefunguje korektne ale ani neni mimo provoz. Jestlize pak zase obnovite dodavku energie, budete se divit, co za nesmysly se objevi v pameti. Neco podobneho se nejspis deje i v mozku.
Fido+
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 23. 5. 2005 23:50

Když ponechám stranou různé hypnozy s cestami do minulých životů, vážení těl těsně před a po smrti, hlasy ze záhrobí, klinické smrti (i když toto mi přijde k nepřéhlednutí), tak se položme na jednu zásadní otázku: Opravdu lze v jeden moment být a vnímat a v druhý už nikoliv (a to navždycky)?

Když jsem byl mladší, asi někdy v pubertě, tak jsem se jednu dobu intenzivně zabýval představou že jednou někdo zmáčkne pomyslné tlačítko a já nebudu. Nebudu vnímat, cítit....kdo má dobrou představivost, dostane se možná jako já do stavu čiré hrůzy. Měl jsem z toho málem psychické problémy. A to mě nakonec utvrdilo že to není možné. Nemůže najednou přijít tma a úplný...konec.
Variant je zřejmě více, ale o jednom jsem přesvědčen na 100%. Tím že náš život jak ho známe, dojde svého konce, něco dalšího tím začne. Nevím co to je, ale věřím že to je.
A pojmy jako převtělení nebo karma, jsou mi blízké, protože mi do těch představ nějak zapadají...dávají mi nějaký smysl....na rozdíl od věčného ticha a tmy....
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huncut 24. 5. 2005 08:17

Myslet si ze po smrti neni je, ze treba vase duse existuje dal...vubec nicemu neuskodi, takze proc si to spravne nevsugerovat a neverit tomu? :-)
huncut
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků