Krestanstvo a prečo prave Krestanstvo ?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Zabyjakc 26. 5. 2018 17:16

Dobry den už dlhu dobu premyšlam načo je nam ešte naboženstvo v 21. storoči v technologickom storočí ? A tak som začal patrat a zaujimat sa o to a našiel som odpoved :-) . To že sa kresťanstvo dostalo až do dnešnej doby je čisto len náhoda. Napriklad ked sa vratime do dob Vikingov tak ludia ktory verili v boha o vikingoch ani nevedeli a tak si mysleli že existuje len jeden "boh". ale Vikingovia nam ukazali opak že je ich niekoľko. ale samozrejme kresťania im neverili lebo ich bola väčšina a každy musel verit v boha tak samozrejme pohania a nepriatelia boli vikingovia. Bohužial vikingovia boli menšina a postupom času aj vymreli a tak nemal kto dalej predavat ich naboženstvo lebo krestanov bolo čim dalej tym viac a krestanstvo sa rozširilo do celého sveta. A to je ta nahoda keby sa podarilo Vikingom zvitazit nad krestanmi tak v dnešnej dobe by sme oslavovali Odina,Thora atd. Ale to neboli len vikingovia to som sem dal ako priklad. Mohol to byt aj Islam alebo aj buddhizmus, všetko to zaležalo na počte ludi. a z toho vypliva len to že ked sa dnes každu nedelu modlite k bohu je len čisto náhodna vyhra počtu veriacich ludi. :-)

Toto je napisane len skratene chcem vydat aj knihu ale to už bude na dlhšie ked budete mat nejake otazky tak napište ich sem :arrow: hudujudujudu@gmail.com
Zabyjakc
Čtenář

Odeslat příspěvekod karel2121 29. 5. 2018 11:26

Spousta náboženství se dostala až do dnešní doby. :D A ještě i dnes mnoho lidiček oslavuje Odina, Thora... etc. Stačí prohlédnout interfernet.
https://zpravy.idnes.cz/islandane-budou ... anicni_kha

:D
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karel2121 12. 9. 2018 18:44

Jinak, na starých "pohanských" náboženstvích - ne jejich dnešních imitacích - se mi líbí že občas vyvolávali blžky které uctívali aby se jim viditelně projevili. Viz např. Jamblichos z Chalkidy, O mysteriích egyptských. Je na ntu voně v pdf.
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků