megalomanské platy sportovců

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Miro25 8. 3. 2018 22:46

zajímal by mě váš názor na toto téma...zaslouží si brát tyto "hvězdičky" v dnešní době takové peníze nebo ne? přijde mi to až trochu zvrhlé nemyslíte? války, chudoba, nemoci..kdyby brali 100 tisíc tak by se to ještě dalo pochobit ale miliony? to se jako ty peníze nemají už do čeho rvát nebo co?...no budu rád když mi sem někdo na tohle napíšete názor, třeba to jen vidím zkresleně.
Miro25
Čtenář

Odeslat příspěvekod srato 10. 3. 2018 08:16

Závist je strašlivá věc. Někdy však může být oním motorem který Vás může někam posunout. Použijte Vaši závist tímto způsobem, jinak Vás doslova sežere zaživa.
srato
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miro25 10. 3. 2018 11:01

já to nemyslel závistivě, jen sem chtěl říct že jiní by si takové obnosy zasloužily více. Vám to přijde normální? mě teda ne..kdo to takhle nastavil? je to až téměř zvrhlé vůči lidem co třeba zachraňují životy apod.
Miro25
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 11. 3. 2018 02:38

A proc by to nebrali, kdyz jim to je nekdo ochotnej dat? To neni zadnej "nastavenej system" jak v nejaky pocitacovy hre ala "dej vsecko sportovcum a par lidi nech chcipnout"
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miro25 11. 3. 2018 17:28

já sem teda zastánce názoru že to je jako nastavenej systém, a bude to ještě horší a sem zvědav kam až to zajde
Miro25
Čtenář

Odeslat příspěvekod Stoura 1 14. 3. 2018 19:09

Miro25 píše:já sem teda zastánce názoru že to je jako nastavenej systém, a bude to ještě horší a sem zvědav kam až to zajde

Nastaveno je to tím, kolik lidí ten sportovec nebo klub zajímá a kolik peněz jsou ochotni za svůj zájem utratit.
Utratit za něj mohou přímo (vstupenky na zápas) nebo nepřímo (konzumovaná reklama na výrobky, útrata v sázkových kancelářích, které zpětně investují do sportu).
Pokud sportovci nikoho zajímat nebudou, peníze nezískají.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lodgy 27. 3. 2018 05:00

Tak ve sportu jde hlavne o vysilaci prava na turnaje a zapasy, z kterych profituji kluby a poradatele, kteri zase musi zaplatit sportovce. Dokud se na to budou lide divat v televizi, tak budou mit sportovci vysoke platy.
Lodgy
Čtenář

Odeslat příspěvekod Lodgy 27. 3. 2018 05:00

Tak ve sportu jde hlavne o vysilaci prava na turnaje a zapasy, z kterych profituji kluby a poradatele, kteri zase musi zaplatit sportovce. Dokud se na to budou lide divat v televizi, tak budou mit sportovci vysoke platy.
Lodgy
Čtenář

Odeslat příspěvekod stepano 8. 10. 2023 16:36

Ano, pokud se to zaplatí z vysílacích práv, vstupného od platících diváků, reklamy od sponzorů etc... je to v pořádku. Problém je, když se do vrcholového sportu sypou dotace z veřejných peněz, a nebo třeba aktuální diskuze k navyšování koncesionářských poplatků za ČT - ČT4 Sport by měla být za paywallem a kdo chce, ať si zaplatí a ne, že to budu nuceně dotovat jako koncesionář, když tenhle kanál není pro veřejnou službu nutný.
stepano
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Da Gony 21. 12. 2023 15:21

to je výsledek "volného trhu" - pár nejlepších má nepředstavitelně vyšší ocenění než tuctoví.

u sportovců je to markantnější než u zedníků. Zedníci umí vesměs stejné výkony - postaví zeď plus mínus stejně (když nepočítám skupinu lemplů , fušerů nebo rovnou podvodniků), možná 2x rychleji, takže tam takové rozpětí nebude. Ale sportovců, těch top je mnohem omezenější množství-
Da Gony
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků