Všechno kolem nás existuje, kéž by byl Bůh výjimka

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod razerfan 12. 3. 2017 22:05

existují timesheety, špekáčky, světla aut tlačících se zezadu, vtipy bratránků - to vše tak intenzivně existuje, že by bylo náplastí na duši, kdyby bůh neexistoval
razerfan
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 13. 3. 2017 13:26

wat?
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejo1 13. 3. 2017 15:46

To má takovou hloubku, že to vyžaduje další vysvětlení :-)
rejo1
Čtenář

Odeslat příspěvekod karel2121 16. 3. 2017 16:14

razerfan píše:existují timesheety, špekáčky, světla aut tlačících se zezadu, vtipy bratránků - to vše tak intenzivně existuje, že by bylo náplastí na duši, kdyby bůh neexistoval


Jenže nejhorší na tom je, že existovat může. :'(
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 856428 16. 3. 2017 19:21

A ktery Buh? Krestansky, zidovsky, muslimsky, ...?
856428
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 16. 3. 2017 19:38

Krestansky, zidovsky a muslimsky buh je jeden a ten samy, ne?
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 856428 16. 3. 2017 20:05

Zkus rict muslimovi nebo zidovi, ze Allah a Hospodin je jedno a to same a ze Jezis Kristus je jejich syn.
856428
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 16. 3. 2017 20:43

Al laah (الله) = Bůh. Samozřejmě, jsou tam určité rozdíly - křesťani mají boha "trojjediného" a jedním z těch tří jednoho je Ježíš. Pro Mu Slimáky je ježíš jen jeden z proroků, důležitější pro ně je určitě Mohamed.

Což nic nemění na tom, že ač jsou v jednotlivých náboženstvích určité rozdíly ve vnímání boha, respektive Boha, tak ten je jen jeden ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 856428 18. 3. 2017 21:49

To by muselo byt v Koranu to same co v Bibli.
856428
Čtenář

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 3. 4. 2017 22:04

Vážení, rozdíly jsou kvůli překladům a lidovému podání. Respektive co vše se ztratilo v překladech? Každý jazyk je jiný a písmo stejně tak. Třeba JHVH. To je Jehovah...Jahve...Jah..al Jah...Alah. Je to jen o překladech a zkreslování při ústním předávání. Stejně tak Mojžíš...Mojzes...Mohshe...Mohme...Mohmed. A takhle bychom paralely a stejnosti našli v úplně každém náboženství, protože úplně každé vychází z jednoho jediného společného pramene. Navíc vývojově je posun mezi křesťanstvím a islámem řádově 700 let. No zkrátím to. Před 700 lety se u nás upalovalo, řádili křižáci, vesele se vraždilo a drancovalo ve jménu Boha. Toto je teď u islámu. Ale to je na dlouhý psaní, na který tady není nikdo zvědavý a natož mentálně vybaven.
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 4. 4. 2017 14:29

856428: Ocituju wiki:
Mohamed, též Muhammad (arabsky محمد MuHamad, MeHmed‎‎), plným jménem Muhammad ibn Abdilláh ibn Abdilmuttalib[1], (* 25. dubna 571[1] Mekka – 8. června 632 Medína, oblast Hidžáz, dnešní Saúdská Arábie) byl náboženský a politický vůdce a poslední prorok islámu, který je muslimy považován za poslední krok zjevování monoteistického náboženství, jehož dřívější verze byly učeny Abrahámem, Mojžíšem, Ježíšem a ostatními předcházejícími proroky. Většina nemuslimů ho obecně pokládá za zakladatele náboženství islámu.

To myslim rika vic, nez dost.

Mezi krestanstvim a islamem je 700 let. Za predpokladu, ze by nekdo takovy existoval si za 700 let mohl prece mohl spoustu veci rozmyslet ;) Proc by tedy melo byt v bibli a koranu tedy to same?


Kostic: meles sracky umyslne nebo si jen delas *****? ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sorryjako 4. 4. 2017 19:35

Allah a Hospodin nebo Jezis Kristus nemuzou byt jeden a ten samy Buh.
https://www.gotquestions.org/Cesky/islam.html
sorryjako
Čtenář

Odeslat příspěvekod karel2121 6. 4. 2017 09:29

karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 8. 4. 2017 19:00

suk - přečti si i solidnější zdroje než jen wiki. Kdoví, kdo to na wiki napsal a s jakým úmyslem. Je to velmi obšírné téma a tady pro něj rozhodně není prostor. Když už zmiňuješ sračky, víš PROČ je vepř nečistým zvířetem a židi s araby ho nejedí? Víš, kdo další ho nejí? Najdi si odpovědi a uvidíš sám. Anebo si to nech vysvětlit... o<:)
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků