Analýza Image Římskokatolické církve v ČR

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Marty89 13. 2. 2013 10:58

Zdravím, dělám dotazníkový průzkum pro moji diplomovou práci na téma Analýza image Římskokatolické církve v ČR. Chtěl bych vás tedy požádat o pár minut pro vyplnění mého dotazníku, děkuji.
https://docs.google.com/forms/d/16Xy3pTj8xkUkHvDZZPmcdO-eaWlF6BitG3ezdsjPgqQ/viewform
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 13. 2. 2013 12:28

jejich image je dávno v p....i, akorát oni se tou ještě nějak zoufale snažijou zachránit :-D (to jen tak pro odlehčení)

// k otázce č. 16 - není tam prostor pro poznámky, proto tady: pořadů s křesťanskou tématikou je až nad hlavu, o satanismu nebo třeba zenbudhismu naopak strašně málo
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 13. 2. 2013 19:26

Což je špatně, o satanismu by se mělo mluvit více. Tady ty ***** křesťanské mám někde, souhlasím, image v háji.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 13. 2. 2013 19:41

Dve satanistické esá sa ozvali.Áno,cirkev je zkorumpovaná peniazmi a hierarchiou a dáva človeku nesprávny ponižujúci postoj k životu.Bez viery ale ľudstvo zanikne vo vojnách,v otroctve či korupcii.
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 14. 2. 2013 07:48

Možná až bude satanistů tolik, jako je katolíků, tak se o nich začne mluvit. Prostor, který se jim věnuje v médiích je ale přímo úměrný jejich počtu.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 2. 2013 08:40

super,dufam ze sa potom zacnu stavat aj satanisticke kostoly,len neviem co sa v nich bude vlastne vykonavat.
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 14. 2. 2013 09:37

icotech852 píše:.Bez viery ale ľudstvo zanikne vo vojnách,v otroctve či korupcii.

Á, pán je prorok :-))
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 14. 2. 2013 11:12

icotech852 píše:super,dufam ze sa potom zacnu stavat aj satanisticke kostoly,len neviem co sa v nich bude vlastne vykonavat.

asi nikdy, něco takovýho jako satanistickej kostel neexistuje

Marty89: je jich málo, možná se pletu, ale pokud o tom mám nějakej pojem, veřejnoprávní tv má podle zákona nějakou povinnost věnovat se všem náboženskejm skupinám, stejně jako všem druhům hudby, ačkoliv o metalu nebo hiphopu je taky pořadů, že bys je spočítal na prstech jedný ruky
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 14. 2. 2013 11:46

Tak možná se pletu, ale chodí v naší televizi něco jako sváteční slovo pro muslimy? pravoslavné...? Tak že se tak čertíte, když jde o satanisty, kterých bude jistě méně, než těch, co jsem zmiňoval. Takže, to co napsal Marty je pravda a já se s tím ztotožňuji, protože kdyby se měla TV zabývat všemi nábožestvími, tak nedělá nic jiného.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 14. 2. 2013 14:57

aquarkko píše:Marty89: je jich málo, možná se pletu, ale pokud o tom mám nějakej pojem, veřejnoprávní tv má podle zákona nějakou povinnost věnovat se všem náboženskejm skupinám, stejně jako všem druhům hudby, ačkoliv o metalu nebo hiphopu je taky pořadů, že bys je spočítal na prstech jedný ruky


Zákon č. 483/1991 Sb. o České televizi, §2, odstavec 2c) říká: „Hlavními úkoly veřejné služby v oblasti televizního vysílání jsou zejména vytváření a šíření programů a poskytování vyvážené nabídky pořadů pro všechny skupiny obyvatel se zřetelem na svobodu jejich náboženské víry, kulturu, etnický nebo národnostní původ, národní totožnost, sociální původ, věk nebo pohlaví tak, aby tyto programy a pořady odrážely rozmanitost názorů a politických, náboženských, filozofických a uměleckých směrů, a to s cílem posílit vzájemné porozumění a toleranci a podporovat soudržnost pluralitní společnosti.“

Zákon o Českém rozhlasu má tenhle odstavec, pokud se nepletu, naprosto stejný. O nějaké hudbě tam není ani zmínka. Navíc se taky domnívám, že satanismus není registrovanou církví v ČR, tudíž o nějaké nutnosti pořadů s touto tématikou se nedá vůbec hovořit.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 2. 2013 16:15

Církve a náboženské společnosti mohou být neregistrované :pozor
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 15. 2. 2013 08:40

Ok, církve nemusí být registrované, to beru. I tak ale Česká televize věnuje pořadům s křesťanskou tématikou cca 2 hodiny času týdně. Podle posledního sčítání lidu je v ČR okolo 1,3 milionu křesťanů (protestantů nebo katolíků). Budeme-li předpokládat, že je v ČR 5 tisíc satanistů (myslím ale, že jich není ani tisíc), připadlo by na ně méně než půl minuty vysílacího času.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 15. 2. 2013 10:04

krestania maju vlastne TV ako napr.TV NOE ci TV LUX
http://www.tvnoe.cz/
http://www.tvlux.sk/
takze myslim si,ze priestoru tu je dost.Co sa mna osobne tyka,ja som skor zastancom "zdraveho rozumu a dobrych umyslov ci viery" (i ked sa to cloveku nie vzdy dari najlepsie) takze tieto TV moc nesledujem lebo ked sa veci opakuju 100x dookola zacne mi z toho prepinat.
aquarko píše:asi nikdy, něco takovýho jako satanistickej kostel neexistuje

u ludi je mozne vsetko.Mensina robi tajne spolocenstva ci skupiny a vacsina stavia chramy
seterwohipikule píše:Á, pán je prorok

niesom ziadny prorok,je ale velmi pravdepodobne ze spolocenstvo bez viery uvazuje v style "co oko nevidi,srdce neboli" a to vo vsetkych smeroch (postoj k systemu,vladnutiu,vztahy atd.)
Kazdy clovek je v podstate individualny.Mal som spoluziaka z krestanskej rodiny a bol to priam idiot a videl som syna alkoholikov a bol velmi veriaci,dokonca spieval ten chlapec v kostole.
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 15. 2. 2013 14:12

trent píše:Tak možná se pletu, ale chodí v naší televizi něco jako sváteční slovo pro muslimy? pravoslavné...? Tak že se tak čertíte, když jde o satanisty, kterých bude jistě méně, než těch, co jsem zmiňoval. Takže, to co napsal Marty je pravda a já se s tím ztotožňuji, protože kdyby se měla TV zabývat všemi nábožestvími, tak nedělá nic jiného.

zaprvý se nečertím a za druhý jsem nikdy neřekla, že by měli mluvit jenom o satanismu - a když můžou věnovat jeden celej kanál sportu a jeden celej "zprávám", můžou aji věnovat větší čas minoritním náboženstvím

ale abysme moc neodbočovali
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 15. 2. 2013 14:54

Já se obávám, že nikoliv, protože těch lidí je tak málo... Kolik je asi u nás katolíků a kolik vysílacího času zaberou pořady pro ně? Hodinu týdně? A je to stále o sledovanosti.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků