Co vlastně od života čekáte?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod hobitt 9. 1. 2011 15:38

Co vlastně od života čekáte? Co chcete dokázat, co chcete mít, abyste byli se svým životem spokojeni?

A daří se vám mít teď život takový, jaký byste chtěli?
2016 Škoda Fabia Combi 1.2 TSI
2015 Renault Master 2.3 dCi
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 9. 1. 2011 16:57

HEHE hobitte, koukám, že jsi na Křižovatce, jako já, ale na druhém konci tej CESTY, hej!? No povídej přeháněj...rád Ti poradím, ehm doporučím, jak sa vyhnout pár Jamám...po cestě, jakékoliv, teda když budeš mít zájem,...Můžem to pořešit tady i na SZ. Jen tu základní:,,Vyhejbej se Holkách co se neumí nebo nechcú se vším co jim krouži v hlave i o minulosti a vlastní rodině svěřovat, a hlavně neříkat to co nejdříve!,,...Myslím to cos jim podle nich nedobrého proved, i když ti bylo mlčky odpuštěno, sice se To nakonec taky dozvíš HEHE, ale to je již trochu pozdě. To samé platí i o zaměstnání, a jiných vztazích...Když se to časem zkumuluje a ,,spoluhráč,,dál,,přetvářku,,nevydrží, nikdo to pak nerozdejchá. Holt nejni na Rovnou, ferplej Hru na obou stranách, na začátku se vyplatí si tohle,,na Fleku,, vyjasnit. A potom by malo být jasno...a vždy čistá Modrá Obloha sem tam Beránek...Když opomene někdo toto na začátku!!, ať se těší na Vobrovský Volověný Mraky a blesky boží, když padaj Howna s hákama a kroupy jak pěst.
Jo tak na tohle jsem dojel v 37 letech...Já se svěřoval se vším, Helenka ne nebo málokdy, až do Finálového Talianska??já se s Tebou rozvedu? Proč? Máme jiné Názory!!!"No slušnej výkon v Bobříku mlčení = 9 let. Starec Marcel od Zvonu. Bez Rodiny a zázemí nic nedáš, klasika: Rodina je základ Státu, hehe a nejen jeho...Jó když Ti tenhle barák spadne , tak se Životem končíš, pak již jenom přežíváš.Přeji Ti na tom Rozcestí, najít Tu správnou Cestu, Tu zlatou střední neber ani náhodou, hech o ní zpívá již maestro Werich: Strejček Vůl a Teta Kráva, každej půl rady dává,... jdi tou Zlatou střední Cestou -ou...
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 9. 1. 2011 19:59

hobitt píše:Co vlastně od života čekáte?

Nic.
hobitt píše:Co chcete dokázat...

Nic.
hobitt píše:...co chcete mít...

Nic.
hobitt píše:A daří se vám mít teď život takový, jaký byste chtěli?

Ne.
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 10. 1. 2011 08:22

Samá překvapení.
hobitt píše:Co chcete dokázat...

Překousnout žížalu za letu vzduchem.
hobitt píše:...co chcete mít...

.. už jen klid O:-)

Ne, je to čím dál tím lepší :love:
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod aquarkko 10. 1. 2011 13:04

že půjde tak, jak si přeju

hobitt píše:Co chcete dokázat, co chcete mít, abyste byli se svým životem spokojeni?

stát se absolutistickým vládcem světa

ne, pořád mě nechcou poslouchat...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod trent 10. 1. 2011 13:11

hobitt píše: Co chcete dokázat, co chcete mít, abyste byli se svým životem spokojeni?

Spokojen budu, když se za několik let podívám na své dítě a budu moci říct, že je to slušný člověk, kterého se mi podařilo dobře vychovat.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod hobitt 10. 1. 2011 15:30

Abych také přispěl svou trochou do mlýna...

Chtěl bych odmaturovat, pak musím na vysokou a dodělat ji ( :-S ), pak bych se chtěl usadit v jiném městě, než jsem teď - nějakém větším, láká mě třeba Brno, nebo České Budějovice - prostě vypadnout z pohraničí. Najít si slušně placenou práci, mít byt, nějaký ten majetek, žít si hezky v klídku a pohodě. Sem tam si udělat něčím novým radost, možná i žít s nějakou ženou (ale bez dětí, takže tomu moc nevěřím, protože dřív, nebo později chce dítě téměř každá)...a tak nejpozději okolo padesátky zaklapnout víko.

Zatím se mi to vcelku daří (tedy to, co mohu ovlivnit). Žiju si v klídku a pohodě a ze školy mě prozatím kupodivu taky nevyhodili.
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 10. 1. 2011 17:29

Baví mě nihilistické kecy dvacetiletých a mladších o tom jak to chtějí zabalit ve 40 nebo v 50. Milánkové, nic takového - žádné pohodlné hnití v rakvi ani prášení se v urně.

K tématu:
Každý den alespoň jedno překvapení.

Co chcete dokázat, co chcete mít, abyste byli se svým životem spokojeni?
Jsem spokojen, ale vždy to může být lepší. Takže dokázat chci, aby byl každý den lepší než ten předchozí a nebo aby to alespoň ubíralo směrem, který chci. (Aqua: absolutistickým vládcem světa se stát nechci -dá to moc práce) ;-)

Ano.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod trent 10. 1. 2011 20:17

Mě zase baví keci výše jmenované skupiny o tom, že nebudou mít děti. Uznávám, že já jsem tvrdil totéž. Na druhou stranu, mě bylo zhruba ještě o 10 let méně.
Tak by mě zajímalo, proč nechtějí mít děti a proč by to chtěli v 50 zabalit?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod hobitt 10. 1. 2011 21:03

Proč nechci děti? Nemyslím si, že bych byl dobrý otec, měl bych o ně přehnaný strach, atp.

Proč to chci zabalit nejpozději v padesáti? Děsím se stárnutí, churavění organismu a umírání.

Jak jednoduché...
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 10. 1. 2011 22:35

Čili naprosto zbytečný život.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Tukatkat 10. 1. 2011 22:47

Pokazdy nejakou zakernost..

Co chcete dokázat?
Aby po mne na svete zustalo neco uzitecnyho krom tlejici mrtvoly.

Co chcete mít abyste byli se svým životem spokojeni?
Takovy ty veci jako hotovou skolu, popr. vejsku (estli se tam nekdy dostanu :D), pak nejakou slusnou praci, casem treba rodinu.. a tak dale bla bla bla

Nikdy to neni idealni.. :-]
Don't trust a perfect person and don't trust a song that's flawless.
Tukatkat
Miss Páníček 2010

Odeslat příspěvekod hobitt 11. 1. 2011 06:12

trent píše:Čili naprosto zbytečný život.

V podstatě ano. Ale holt to tady musím těch pár let přetrpět. A navíc...přispěju přece nějakou prací, tak až tak zbytečný nebude, ne? ;)

Jen chci dodat, že rozhodně nejsem nihilista. Pesimista ano, ale nihilista ani náhodou.
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 11. 1. 2011 23:55

tukatkat: rozumný a realistický plán
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 12. 1. 2011 17:52

trent píše:Mě zase baví keci výše jmenované skupiny o tom, že nebudou mít děti. Uznávám, že já jsem tvrdil totéž. Na druhou stranu, mě bylo zhruba ještě o 10 let méně.
Tak by mě zajímalo, proč nechtějí mít děti a proč by to chtěli v 50 zabalit?

Já to tvrdím taky, děti mít nechci. Přítelkyně, která je starší, než já (mě je 25), je taky nechce. Jsou zkrátka takové páry, které po děcku netouží. Neříkám, jak někdo, že si chcu užívat a podobné bláboly, prostě jen po potomstvu netoužím.

Ale umřít okolo 50 fakt nechci O:-)
Alláh je vždy odpouštějící a milosrdný.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mareq0 12. 1. 2011 23:51

O těch dětech bych to pochopil. Ale hobittovo zaklapnutí v 50 je dost dětinské. Teď se to snadno řekne, když má vše před sebou, ale v 50 si možná uvědomí, že ještě je pořád co objevovat. Aspoň si to myslím, protože jinak by to lidi balili ve velkém :hm

Děti. Ne - vychovávat další posluhovače zkaženého světa. Ano - zanechat zde kus sebe. Já jsem děti také dlouho zamítal........
A ? Chybí pointa že 8-) Vyčkejte času...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod hobitt 13. 1. 2011 00:25

Zase neříkám, že je to neměnné, prostě teď mám tuto vizi a snažím se žít podle ní - kdoví, třeba za pět, deset, dvacet let úplně zněním názor.

K té padesátce...mareq má určitě pravdu, já to beru opět z hlediska své vize - nechci umírat starý a osamělý. Ano, mám výrazně mladšího bratra, ale ten bude mít svůj život, tak na něm nechci být závislý. Myslím, že pokud by se mi poštěstilo najít někoho "na celý život", tento postoj by také vzal zasvé.

Ad děti... Zde mám dobrou přípravu v podobě výrazně mladšího bratra. A mám strach, že bych na dítě prostě neměl nervy...jsem cholerik...bál bych se o něj tak moc, že bych ho v dobré víře mohl zbytečně moc omezovat...to dítě by mě potom asi nemělo moc rádo. Nehledě na finanční náročnost (ať už to zní jakkoli blbě). I když je pravda, že s ženou, která by mě v tomhle dovedla korigovat a nezabít mě (a já jí) bych do toho rizika asi i šel. Jenže takovouhle jsem už propásl a byla by velká haluz, kdybych našel druhou takovou.

Jak se říká - Nikdy neříkej nikdy.
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 13. 1. 2011 10:16

mě vždycky rozesmává, jak si myslíš, žes v sedmnácti propásl tu pravou...a přitom klidně může přijít až v padesáti :)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod trent 13. 1. 2011 11:21

Jenže to už se bude hobitt oblékat o černého obleku a půjde dělat hají. Takže tu pravou fakt asi nepotká. :-(
mareq: to zní jako bys zasadil semínko :-)

Děti: dítě jsem ani ve snu neplánoval, ale jsem rád že ho mám. Neměnil bych. Můj názor je ten, že člověk může dělat lecos, blbnout, honit karieru, opačné pohlaví... a pak se třeba v 50-ti zastaví(kromě hobittta, který se zastaví nadobro) a řekne se, že je vlastně celkem sám. A mnoho lidí by takto za sebou nic nezanechalo. A na zkažený svět seru. Dítě si vychovám podle svého svědomí a třeba s tím zkaženým světem bude bude schopné něco udělat.
Ale to je každého věc. Můj názor je ten, že potomek člověku nesmírně obohatí život. A tvrdit že dítě nechci... v 17-ti ptákovina, v 25-ti jsem to tvrdil také...
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 13. 1. 2011 18:38

Achoj hobbite, to Ti pěkně děkuji a budu Tě strašit ze záhrobí...to se tada Těš! Budliky, bubliky. Boj se , Boj se se, my sme Ty strašidla, bój se čeká Tě smr-Ď. No ty děcka, máš bráchu ten se postará, ale já jako jedináček jsem mal nůž na krku, hej, no mám dvě zdravé a inteligentní ,,děti,,že...vydrž do 30- ti a užij si svobody. Áméen. STarec Marcel od Zvonu, nekoukám se raději do vobčanky stejně kecá, 60. s kým je voslavím ví jen Pánko Vúch...ale i Sám třeba?!
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod Saske 16. 7. 2012 11:22

Dle mého mladého uvázení to je spatná otázka. Spíse by sme se meli ptat, co ocekáváme sami od sebe. Co sme schopný obetovat pro to, aby sme prozili zivot dle nasich predstav a tuzeb. Od zivota nemuzeme ocekavat nic, pokud si to sami nevezmeme...
Saske
Čtenář

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 16. 7. 2012 18:50

smrt
Rattus rattus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MgX 16. 8. 2012 20:11

Ano, konstanta, které se nelze vyhnout.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Zyzzy 15. 10. 2012 19:26

trent píše:A mnoho lidí by takto za sebou nic nezanechalo.

To je sranda jak se všichni zaklínají tím, aby po sobě něco zanechali...

trent píše:Můj názor je ten, že potomek člověku nesmírně obohatí život.

To bezesporu ano. Ale upřímně - není to čistě sobecký důvod pro to mít děti?
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 15. 10. 2012 20:27

Mily zyzzy, ja se nicim nezaklinam. A oddeluj zivot osobni a treba profesni. Co se tyka profesniho, mam to stesti, ze se jednou budu moci otocit a rict si, ze za mno neco zustalo, ale po pravde, nikdy to nebyla moje priorita.
A v tom osobnim zivote pro me opravdu potomek dukazem, ze jsem za sebou neco zanechal. A pokud ho vychovam, jako slusneho cloveka, bude to pro me osobni uspech. Na zachranu sveta nemam dostatecne ambice. A mysli si o tom co chces.
A k tem duvodum... jestli je sobecke poridit si dite, nebo se na neho tesit i v pripade, ze nebylo planovane, budiz. Jsem sobec, ale Tobe je do toho vis co. Mam mit jiny duvod poridit si dite z jineho, nez meho vlastniho, sobeckeho duvodu?
Tak me napada, mas potomka?
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Zyzzy 16. 10. 2012 16:47

Promiň, nechtěl jsem se Tě nijak dotknout. Jen jsem vyjádřil svůj osobní pocit z toho, co vidím u většiny lidí kolem - že tzv. chtějí, aby po nich něco zůstalo... Je to pro mě zajímavé, protože myslím, že nezanechat po sobě něco nelze nijak hodnotit (např. negativně).

Ano, je mi do toho prd. Jen jsem chtěl vědět, jestli jsi ochotný souhlasit s tím, že pořízení dítěte kvůli sobě samému (ne těšení se na neplánované) je sobecké. Neznamená to, že je to špatně nebo dobře. Prostě jen sobecké z významu tohoto slova; že tak činíš pro sebe samého. Opravdu nic nehodnotím.

Píšeš, že vychování potomka bude tvůj osobní úspěch - čili splněním tohoto cíle se staneš tzv. šťastným/potřebným/uspokojeným/... Jde i o tzv. "životní berličku"? Vytvoření si smyslu své existence, jeho naplnění?

Jestli je jiný než sobecký důvod? To je právě to, co mě zajímá, na tuto otázku bych sám rád znal odpověď. Potomka nemám a názor na to, zda ho mít, zatím nemám.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 17. 10. 2012 07:45

Tak můžem začít tím, že nemáš potomka. Pořiď si ho a třeba se ti změní přístup k životu.
Podle toho, jak vše nazýváš, mám pocit, že musíš být člověk, co jen tak přežívá a čeká v podstatě na smrt.No a pak je tu možnost, že se tu duhaduji z trollem.
Kdybych němel žádnou tu tvou berličku, tak v podstatě ani ráno nevstanu z postele.
Životní berlička... jak myslíš. Já myslim, že to je jistá zodpovědnost, která plyne z rodičovství. Zkus si představit, že más dítě. A co dál? Nechaš ho být, nebo se budeš starat a vychovávat? Bude to životní berlička?
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Zyzzy 22. 10. 2012 21:49

musíš být člověk, co jen tak přežívá a čeká v podstatě na smrt.

Nevím, co přesně myslíš, ale asi ano :-)
Kdybych němel žádnou tu tvou berličku, tak v podstatě ani ráno nevstanu z postele.

Nemyslím si. Zamysli se - kdybys opravdu v ničem neviděl nějaký smysl, proč bys měl zůstávat v posteli? Volba "zůstat ležet" je stejně nesmyslná jako volba "vstát a něco udělat". To jen z tvého stávajícího pohledu se ti jeví, že ležet je lepší než něco dělat. (asi by sis měl častěji dát pauzu ;-) )
Já myslim, že to je jistá zodpovědnost, která plyne z rodičovství. Zkus si představit, že más dítě. A co dál? Nechaš ho být, nebo se budeš starat a vychovávat? Bude to životní berlička?

Ne, jistě že nebude. Ale nemíchejme 2 rozdílné věci a rozlišujme
1) záměr chtít mít děti
2) vychovávat děti, které se narodily, tedy onu zodpovědnost.
K tomu vychovávání, zodpovědnosti. Prostě jsi přijmul jakési pravidla "multiplayerové hry" určená majoritou ve společnosti, totiž že rodič vychovává své dítě. Kdybychom se např. narodili ve společnosti, kde se děti hned po porodu dávají do nějakých specializovaných zařízení, připadalo by nám velmi nezodpovědné, abychom je vychovávali sami (nemáme takovou kvalifikaci a čas jako profesionální rodičové v onom hypotetickém zařízení). Jde jen o kulturu a nastavení hodnot ve společnosti. Nejde o berličky, ale o prosté přijmutí pravidel hry a hraní s ohledem na ostatní hráče. Nebudeme přece kazit hru ostatním, že...

Zajímá mě otázka, proč chtít mít dítě? Proč vytvářet dalšího účastníka hry?
Pokud proto, abych si sám sobě stvořil zodpovědnost a důležitost, pak jde myslím o onu berlu.
Jestli bylo tvé dítě neplánované, pak se ptám špatné osoby.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hobitt 22. 10. 2012 23:22

Asi nejsem dostatecne hloubave naladen, nebot toto:

Zyzzy píše:
Pokud proto, abych si sám sobě stvořil zodpovědnost a důležitost, pak jde myslím o onu berlu.

mi prijde naprosto debilni.
hobitt
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 23. 10. 2012 16:54

Zyzzy píše:Nemyslím si. Zamysli se - kdybys opravdu v ničem neviděl nějaký smysl, proč bys měl zůstávat v posteli? Volba "zůstat ležet" je stejně nesmyslná jako volba "vstát a něco udělat". To jen z tvého stávajícího pohledu se ti jeví, že ležet je lepší než něco dělat. (asi by sis měl častěji dát pauzu ;-) )

Chytáš mě za slovo a sám dobře víš, co jsem tím myslel. Z toho, jak vystupuješ, nabývám dojmu, že jakákoliv motivace je berličkou. Je, nebo není?
Zyzzy píše:Ne, jistě že nebude. Ale nemíchejme 2 rozdílné věci a rozlišujme
1) záměr chtít mít děti
2) vychovávat děti, které se narodily, tedy onu zodpovědnost.
K tomu vychovávání, zodpovědnosti. Prostě jsi přijmul jakési pravidla "multiplayerové hry" určená majoritou ve společnosti, totiž že rodič vychovává své dítě. Kdybychom se např. narodili ve společnosti, kde se děti hned po porodu dávají do nějakých specializovaných zařízení, připadalo by nám velmi nezodpovědné, abychom je vychovávali sami (nemáme takovou kvalifikaci a čas jako profesionální rodičové v onom hypotetickém zařízení). Jde jen o kulturu a nastavení hodnot ve společnosti. Nejde o berličky, ale o prosté přijmutí pravidel hry a hraní s ohledem na ostatní hráče. Nebudeme přece kazit hru ostatním, že...

Záměr mít dítě může nastat i v případě, že početí bylo neplánované. Nesmíš na vše koukat černobíle.
Jinak by se do jisté míry dalo souhlasit. Ovšem to je tak vše. Naštěstí taková pravidla hry nastavena nejsou a tudíž mi přijde naprosto zbytečné plýtvat energii na řešení otázky, co by kdyby.
Mimochodem, plození potomků není jen výsada lidí, ale ten to rys vykazují snad všechny živočišné druhy na zemi. Člověk má možnost zachovat se jinak. Na druhou stranu, zeptej se předků, jakou hru hráli.

Ano, pravděpodobně se ptáš nepravé osoby. Na otázku proč chci mít dítě si musí každý odpovědět sám. Nemyslím si, že by na to existovala odpověď univerzálně platná, pro každého rodiče.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Zyzzy 5. 11. 2012 22:25

Asi ano. Veškerá "motivace", která jde nad rámec pudů bude nejspíš berličkou...

Problém vidím v tom, zda ke své motivaci využíváš jiné bytosti nebo ne.
Pokud ti přinese štěstí např. poznání, pak k tomuto nepotřebuješ žádnou další osobu. Vezmeš si knihu nebo zajdeš experimentovat do přírody. Činí-li tě ale šťastným např. nějaká hra s jinou osobou, pak už potřebuješ její spolupráci. Chceš-li např. provozovat sex s jinou osobou, potřebuješ její svolení (v naší kultuře). Nebudeš znásilňovat pro své vlastní potěšení.
A teď jak je to s dítětem? Ono se stane tvým potěšením, ale nemůžeš se jej dopředu nijak zeptat, zdali to chce. Prostě stvoříš novou bytost pro své vlastní potěšení nebo pro svou vlastní motivaci...

Jak by se pak odpovědělo synovi na otázku "Tati, proč jsi mě stvořil, jaký je důvod mé existence?"

A neodpustím si opravdové chycení za slovíčko :-) Říkáš :"Naštěstí taková pravidla nastavená nejsou...". Soudíš z pozice pravidel, která jsi již přijal. Nejsou žádná "lepší" nebo "horší". Povznes se nad kulturu dané společnosti.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 6. 11. 2012 07:47

Znovu se budu opakovat. Nemíním spekulovat o tom, co by kdyby. Žiju teď v ČR a vycházím tak tedy ze zdejších obecně zažitých pravidel.

A teď jak je to s dítětem? Ono se stane tvým potěšením, ale nemůžeš se jej dopředu nijak zeptat, zdali to chce. Prostě stvoříš novou bytost pro své vlastní potěšení nebo pro svou vlastní motivaci...

No a? Co mi tím chceš sdělit?
Jak by se pak odpovědělo synovi na otázku "Tati, proč jsi mě stvořil, jaký je důvod mé existence?"

Ty jsi se doma ptal? Jakou jsi dostal odpověď?
Po pravdě vůbec nevím proč tuto debatu vedem. Co mi chceš říci? Chceš mě někam "nasměrovat", posunout, nebo jen slovíčkaříš? Z tvého projevu to není moc patrné, nebo opětovně narážím na svůj nedostatek představivosti.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Zyzzy 6. 11. 2012 10:54

Můj příspěvek sledoval 3 cíle:
1) Chtěl jsem nějak blíže objasnit onu "sobeckost".
2) Uvést svůj pohled, neřešitelný problém, který vidím
3) Čistě můj sobecký důvod - chci vědět, jak to vidí jiní lidé. Zajímá mě, jestli má někdo nějaký důvod chování jiný než "Žiju tady, tak to prostě je, tak se to dělá a je to dobré".

Tvé příspěvky ve fórech byly mnohdy velice kvalitní, vidím tě jako rozumného člověka, tak by mě zkrátka zajímalo, jakou odpověď bys ty osobně potomkovi dal. Promiň, asi tě to nikam neposune, nenasměruje, ale může to posunout nebo nasměrovat mou osobu :-)

Takže pěkně prosím, pokud máš čas, mohl by ses zamyslet a napsat, co bys svému potomkovi na výše položenou otázku odpověděl? Rád bych pochopil chování lidí, toť má momentální motivace. Můžeš mě odpovědí učinit dočasně šťastným ;-) Třeba budu mít o čem uvažovat dále... Předem děkuji.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 6. 11. 2012 12:38

Ja bych na takovou debilni otazku odpoved mel. Cilene jsem te nevytvoril, byla to nahoda, ze zrovna tahle spermie vyhrala. Zadny duvod neni.
A na vodchod par facek, aby me priste usetril pred dalsi blbou otazkou.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tukatkat 6. 11. 2012 12:47

Ja jsem odpoved treba dostala.. ja jsem totiz nehoda :D A jsem rada, ze jsem byla vytvorena.. :mrgreen:
Tukatkat
Miss Páníček 2010

Odeslat příspěvekod trent 6. 11. 2012 16:30

3 cíle:
1) Nevím, jestli to byl záměr, ale vyznělo to tak, že vše co děláme, je řízeno sobeckostí. S čímž se dá souhlasit. Na rozdíl od zvířat je pravděpodobné, že my si to uvědomujeme.
2) Nevím, který problém máš na mysli. Zdá se mi, že jsi problém našel v mé každé druhé větě. ;-)
3) Vzhledem k tomu, že člověk je stádní tvor, tak si nemyslím, že bude mnoho jedinců, kteří by výrazně vybočovali. Samozřejmě netvrdím, že všechny postupy současné společnosti jsou v pořádku. Naopak mám pocit, že už nevíme co by. Na druhou stranu takové to základní pojetí rodiny(otec/matka/potomek) funguje dost dlouho na to, aby se prověřila funkčnost a nedalo se s mrknutím oka prohlásit za špatné, nesprávné... a faktem je, že to rámcově takto funguje nejen zde, ale i jinde na světě. A dokonce i u jiných savců, než jen u člověka.
Co se týká oné otázky, Dalo by se odpovědět: "Protože jsme chtěli.".
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Zyzzy 23. 11. 2012 19:51

Nemyslím si, že všechno řídí sobeckost, ale to je jiné téma.

Tukatkat, jak můžeš říci "jsem rada, ze jsem byla vytvorena"? Toto vůbec nedává smysl. Neznáš nic jiného, nežli svůj život. Nežila jsi reálně žádný jiný a neznáš ani jinou alternativu. Jak můžeš hodnotit něco, co je dáno a ani nemůže být jinak? Je to jen iracionální emoce.

A toto přesně je onen problém s dítětem, který nedovedu dobře popsat. Vytvoříte ho a "odsoudíte" k životu, přičemž jediným skutečným smyslem jeho existence (původním záměrem, je-li) je váš prospěch. Až zemřete, onen potomek pozbude smyslu, za kterým byl stvořen. Pokud si nenajde "smysl" vlastní (nebo onu iracionální emoci), je uvězněn v něčem, k čemu nezná žádnou alternativu a vše se stává zbytečným, nesmyslným...

Ta odpověď "Protože jsme chtěli" je chytrá, ale děti se ptají svým "...a proč?" dál a dál, dokud se nedočkají něčeho konkrétního nebo "nevím" (nebo facky jako od Jack 111 :-))
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 11. 2012 23:53

Treba zazila i jine alternativy, ale nepamatuje si je. Clovek neni tvoren nicim, co by predtim neexistovalo. Jen je to prave seskupeny do cloveka. Za par miliard let to treba zase bude rozprknuty ve vesmiru.
Dite se zepta "a proc?", at mu reknes cokoliv.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 24. 11. 2012 11:20

Zyzzy: ty asi budeš mít hodně smutný život, když přemýšlíš nad věcmi, ke kterým nikdy nedostaneš odpověď. Nikdy budeš mít onen "krátkohobý smysl", protože je jen krátkodobý. Ty bys raději nějaký absolutní, viď?
Tak já se raději budu veslelit z toho, že dneska vykounul po týdnu punťa.
A ano, v určitém věku se děti ptají proč na úplně vše, co se jim řekne. Ale ještě jsem nepotkal tak uvědomnělé tříleté dítě, které by se ptalo, proč existuje a proč bylo vytvořeno.
Položil jsi tyto dotazy svým rodičům?
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod hovnotsuts 25. 11. 2012 21:51

Čekám, že se o mne někdo bude starat.
hovnotsuts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tukatkat 26. 11. 2012 15:09

Zyzzy: Jelikoz neznam nic jinyho, tak mi tohle prijde vcelku dobry.. Myslim, ze nic jinyho ani byt nemuze. Proste existujes nebo ne.. Nemuzes si vyzkouset zit za nekoho jineho, tak jako porusit fyzikalni zakony.. neco je proste uz dane..

Kdyby se lidsky mozek nevyvinul do takove miry jako je ted, ze by nebyl schopny vnimat cas, smrt apod.. Tak se takovejma vecma nikdo nezabejva.. o kolik by se zivot zil lip? :mrgreen:
Tukatkat
Miss Páníček 2010

Odeslat příspěvekod Jelass 28. 11. 2012 02:45

hobitt píše:Co vlastně od života čekáte? Co chcete dokázat, co chcete mít, abyste byli se svým životem spokojeni?

Hobitte vyserr se na všechny kecy here a uznáš sám, že to jsou pouze hovadiny.
Jelass
Čtenář

Odeslat příspěvekod danet 8. 8. 2014 12:20

Nikdy nic ve vnějším světě vás neučiní šťastným natrvalo. Jsou to jen žádosti ega, být bohatý, mít skvělou prácí, super partnera, krásné děti,..... to jsou jen přívěšky, které si člověk (pokud je získá) na sebe navěsí. A myslí si, že to je ON. Jen třpytící se pozlátko, které časem vybledne. Od toho člověk odvozuje svou hodnotu. Jaký omyl. Ego nelze ukojit natrvalo. Je to honba za představama. Fabulace sebe sama.
danet
Čtenář

Odeslat příspěvekod karel2121 11. 8. 2014 14:19

Ale nejhorší je, že vám jeden život skončí a máte před sebou další. :-\
karel2121
Návštěvník

Odeslat příspěvekod icotech852 11. 8. 2014 17:41

pozerám že zaujímavé vlakno od Hobitka.Tak čo,ako ide život.Darí sa? Všetko podla plánu či ani nie
forsaken...
icotech852
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 9. 12. 2014 22:30

Celkem to jde.
trent
NightWriter