Co vlastně od života čekáte?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Zyzzy 5. 11. 2012 22:25

Asi ano. Veškerá "motivace", která jde nad rámec pudů bude nejspíš berličkou...

Problém vidím v tom, zda ke své motivaci využíváš jiné bytosti nebo ne.
Pokud ti přinese štěstí např. poznání, pak k tomuto nepotřebuješ žádnou další osobu. Vezmeš si knihu nebo zajdeš experimentovat do přírody. Činí-li tě ale šťastným např. nějaká hra s jinou osobou, pak už potřebuješ její spolupráci. Chceš-li např. provozovat sex s jinou osobou, potřebuješ její svolení (v naší kultuře). Nebudeš znásilňovat pro své vlastní potěšení.
A teď jak je to s dítětem? Ono se stane tvým potěšením, ale nemůžeš se jej dopředu nijak zeptat, zdali to chce. Prostě stvoříš novou bytost pro své vlastní potěšení nebo pro svou vlastní motivaci...

Jak by se pak odpovědělo synovi na otázku "Tati, proč jsi mě stvořil, jaký je důvod mé existence?"

A neodpustím si opravdové chycení za slovíčko :-) Říkáš :"Naštěstí taková pravidla nastavená nejsou...". Soudíš z pozice pravidel, která jsi již přijal. Nejsou žádná "lepší" nebo "horší". Povznes se nad kulturu dané společnosti.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 6. 11. 2012 07:47

Znovu se budu opakovat. Nemíním spekulovat o tom, co by kdyby. Žiju teď v ČR a vycházím tak tedy ze zdejších obecně zažitých pravidel.

A teď jak je to s dítětem? Ono se stane tvým potěšením, ale nemůžeš se jej dopředu nijak zeptat, zdali to chce. Prostě stvoříš novou bytost pro své vlastní potěšení nebo pro svou vlastní motivaci...

No a? Co mi tím chceš sdělit?
Jak by se pak odpovědělo synovi na otázku "Tati, proč jsi mě stvořil, jaký je důvod mé existence?"

Ty jsi se doma ptal? Jakou jsi dostal odpověď?
Po pravdě vůbec nevím proč tuto debatu vedem. Co mi chceš říci? Chceš mě někam "nasměrovat", posunout, nebo jen slovíčkaříš? Z tvého projevu to není moc patrné, nebo opětovně narážím na svůj nedostatek představivosti.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 6. 11. 2012 10:54

Můj příspěvek sledoval 3 cíle:
1) Chtěl jsem nějak blíže objasnit onu "sobeckost".
2) Uvést svůj pohled, neřešitelný problém, který vidím
3) Čistě můj sobecký důvod - chci vědět, jak to vidí jiní lidé. Zajímá mě, jestli má někdo nějaký důvod chování jiný než "Žiju tady, tak to prostě je, tak se to dělá a je to dobré".

Tvé příspěvky ve fórech byly mnohdy velice kvalitní, vidím tě jako rozumného člověka, tak by mě zkrátka zajímalo, jakou odpověď bys ty osobně potomkovi dal. Promiň, asi tě to nikam neposune, nenasměruje, ale může to posunout nebo nasměrovat mou osobu :-)

Takže pěkně prosím, pokud máš čas, mohl by ses zamyslet a napsat, co bys svému potomkovi na výše položenou otázku odpověděl? Rád bych pochopil chování lidí, toť má momentální motivace. Můžeš mě odpovědí učinit dočasně šťastným ;-) Třeba budu mít o čem uvažovat dále... Předem děkuji.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 6. 11. 2012 12:38

Ja bych na takovou debilni otazku odpoved mel. Cilene jsem te nevytvoril, byla to nahoda, ze zrovna tahle spermie vyhrala. Zadny duvod neni.
A na vodchod par facek, aby me priste usetril pred dalsi blbou otazkou.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tukatkat 6. 11. 2012 12:47

Ja jsem odpoved treba dostala.. ja jsem totiz nehoda :D A jsem rada, ze jsem byla vytvorena.. :mrgreen:
Don't trust a perfect person and don't trust a song that's flawless.
Tukatkat
Miss Páníček 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 6. 11. 2012 16:30

3 cíle:
1) Nevím, jestli to byl záměr, ale vyznělo to tak, že vše co děláme, je řízeno sobeckostí. S čímž se dá souhlasit. Na rozdíl od zvířat je pravděpodobné, že my si to uvědomujeme.
2) Nevím, který problém máš na mysli. Zdá se mi, že jsi problém našel v mé každé druhé větě. ;-)
3) Vzhledem k tomu, že člověk je stádní tvor, tak si nemyslím, že bude mnoho jedinců, kteří by výrazně vybočovali. Samozřejmě netvrdím, že všechny postupy současné společnosti jsou v pořádku. Naopak mám pocit, že už nevíme co by. Na druhou stranu takové to základní pojetí rodiny(otec/matka/potomek) funguje dost dlouho na to, aby se prověřila funkčnost a nedalo se s mrknutím oka prohlásit za špatné, nesprávné... a faktem je, že to rámcově takto funguje nejen zde, ale i jinde na světě. A dokonce i u jiných savců, než jen u člověka.
Co se týká oné otázky, Dalo by se odpovědět: "Protože jsme chtěli.".
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 23. 11. 2012 19:51

Nemyslím si, že všechno řídí sobeckost, ale to je jiné téma.

Tukatkat, jak můžeš říci "jsem rada, ze jsem byla vytvorena"? Toto vůbec nedává smysl. Neznáš nic jiného, nežli svůj život. Nežila jsi reálně žádný jiný a neznáš ani jinou alternativu. Jak můžeš hodnotit něco, co je dáno a ani nemůže být jinak? Je to jen iracionální emoce.

A toto přesně je onen problém s dítětem, který nedovedu dobře popsat. Vytvoříte ho a "odsoudíte" k životu, přičemž jediným skutečným smyslem jeho existence (původním záměrem, je-li) je váš prospěch. Až zemřete, onen potomek pozbude smyslu, za kterým byl stvořen. Pokud si nenajde "smysl" vlastní (nebo onu iracionální emoci), je uvězněn v něčem, k čemu nezná žádnou alternativu a vše se stává zbytečným, nesmyslným...

Ta odpověď "Protože jsme chtěli" je chytrá, ale děti se ptají svým "...a proč?" dál a dál, dokud se nedočkají něčeho konkrétního nebo "nevím" (nebo facky jako od Jack 111 :-))
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 11. 2012 23:53

Treba zazila i jine alternativy, ale nepamatuje si je. Clovek neni tvoren nicim, co by predtim neexistovalo. Jen je to prave seskupeny do cloveka. Za par miliard let to treba zase bude rozprknuty ve vesmiru.
Dite se zepta "a proc?", at mu reknes cokoliv.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 24. 11. 2012 11:20

Zyzzy: ty asi budeš mít hodně smutný život, když přemýšlíš nad věcmi, ke kterým nikdy nedostaneš odpověď. Nikdy budeš mít onen "krátkohobý smysl", protože je jen krátkodobý. Ty bys raději nějaký absolutní, viď?
Tak já se raději budu veslelit z toho, že dneska vykounul po týdnu punťa.
A ano, v určitém věku se děti ptají proč na úplně vše, co se jim řekne. Ale ještě jsem nepotkal tak uvědomnělé tříleté dítě, které by se ptalo, proč existuje a proč bylo vytvořeno.
Položil jsi tyto dotazy svým rodičům?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hovnotsuts 25. 11. 2012 21:51

Čekám, že se o mne někdo bude starat.
hovnotsuts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tukatkat 26. 11. 2012 15:09

Zyzzy: Jelikoz neznam nic jinyho, tak mi tohle prijde vcelku dobry.. Myslim, ze nic jinyho ani byt nemuze. Proste existujes nebo ne.. Nemuzes si vyzkouset zit za nekoho jineho, tak jako porusit fyzikalni zakony.. neco je proste uz dane..

Kdyby se lidsky mozek nevyvinul do takove miry jako je ted, ze by nebyl schopny vnimat cas, smrt apod.. Tak se takovejma vecma nikdo nezabejva.. o kolik by se zivot zil lip? :mrgreen:
Don't trust a perfect person and don't trust a song that's flawless.
Tukatkat
Miss Páníček 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 28. 11. 2012 02:45

hobitt píše:Co vlastně od života čekáte? Co chcete dokázat, co chcete mít, abyste byli se svým životem spokojeni?

A daří se vám mít teď život takový, jaký byste chtěli?


Hobitte vyserr se na všechny kecy here a uznáš sám, že to jsou pouze hovadiny.
Jelass
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danet 8. 8. 2014 12:20

Nikdy nic ve vnějším světě vás neučiní šťastným natrvalo. Jsou to jen žádosti ega, být bohatý, mít skvělou prácí, super partnera, krásné děti,..... to jsou jen přívěšky, které si člověk (pokud je získá) na sebe navěsí. A myslí si, že to je ON. Jen třpytící se pozlátko, které časem vybledne. Od toho člověk odvozuje svou hodnotu. Jaký omyl. Ego nelze ukojit natrvalo. Je to honba za představama. Fabulace sebe sama.
danet
Čtenář

Odeslat příspěvekod karel2121 11. 8. 2014 14:19

Ale nejhorší je, že vám jeden život skončí a máte před sebou další. :-\
karel2121
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 11. 8. 2014 17:41

pozerám že zaujímavé vlakno od Hobitka.Tak čo,ako ide život.Darí sa? Všetko podla plánu či ani nie
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků