Co vlastně od života čekáte?

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mareq0 12. 1. 2011 23:51

O těch dětech bych to pochopil. Ale hobittovo zaklapnutí v 50 je dost dětinské. Teď se to snadno řekne, když má vše před sebou, ale v 50 si možná uvědomí, že ještě je pořád co objevovat. Aspoň si to myslím, protože jinak by to lidi balili ve velkém :hm

Děti. Ne - vychovávat další posluhovače zkaženého světa. Ano - zanechat zde kus sebe. Já jsem děti také dlouho zamítal........
A ? Chybí pointa že 8-) Vyčkejte času...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 13. 1. 2011 00:25

Zase neříkám, že je to neměnné, prostě teď mám tuto vizi a snažím se žít podle ní - kdoví, třeba za pět, deset, dvacet let úplně zněním názor.

K té padesátce...mareq má určitě pravdu, já to beru opět z hlediska své vize - nechci umírat starý a osamělý. Ano, mám výrazně mladšího bratra, ale ten bude mít svůj život, tak na něm nechci být závislý. Myslím, že pokud by se mi poštěstilo najít někoho "na celý život", tento postoj by také vzal zasvé.

Ad děti... Zde mám dobrou přípravu v podobě výrazně mladšího bratra. A mám strach, že bych na dítě prostě neměl nervy...jsem cholerik...bál bych se o něj tak moc, že bych ho v dobré víře mohl zbytečně moc omezovat...to dítě by mě potom asi nemělo moc rádo. Nehledě na finanční náročnost (ať už to zní jakkoli blbě). I když je pravda, že s ženou, která by mě v tomhle dovedla korigovat a nezabít mě (a já jí) bych do toho rizika asi i šel. Jenže takovouhle jsem už propásl a byla by velká haluz, kdybych našel druhou takovou.

Jak se říká - Nikdy neříkej nikdy.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 13. 1. 2011 10:16

mě vždycky rozesmává, jak si myslíš, žes v sedmnácti propásl tu pravou...a přitom klidně může přijít až v padesáti :)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 13. 1. 2011 11:21

Jenže to už se bude hobitt oblékat o černého obleku a půjde dělat hají. Takže tu pravou fakt asi nepotká. :-(
mareq: to zní jako bys zasadil semínko :-)

Děti: dítě jsem ani ve snu neplánoval, ale jsem rád že ho mám. Neměnil bych. Můj názor je ten, že člověk může dělat lecos, blbnout, honit karieru, opačné pohlaví... a pak se třeba v 50-ti zastaví(kromě hobittta, který se zastaví nadobro) a řekne se, že je vlastně celkem sám. A mnoho lidí by takto za sebou nic nezanechalo. A na zkažený svět seru. Dítě si vychovám podle svého svědomí a třeba s tím zkaženým světem bude bude schopné něco udělat.
Ale to je každého věc. Můj názor je ten, že potomek člověku nesmírně obohatí život. A tvrdit že dítě nechci... v 17-ti ptákovina, v 25-ti jsem to tvrdil také...
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 13. 1. 2011 18:38

Achoj hobbite, to Ti pěkně děkuji a budu Tě strašit ze záhrobí...to se tada Těš! Budliky, bubliky. Boj se , Boj se se, my sme Ty strašidla, bój se čeká Tě smr-Ď. No ty děcka, máš bráchu ten se postará, ale já jako jedináček jsem mal nůž na krku, hej, no mám dvě zdravé a inteligentní ,,děti,,že...vydrž do 30- ti a užij si svobody. Áméen. STarec Marcel od Zvonu, nekoukám se raději do vobčanky stejně kecá, 60. s kým je voslavím ví jen Pánko Vúch...ale i Sám třeba?!
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Saske 16. 7. 2012 11:22

Dle mého mladého uvázení to je spatná otázka. Spíse by sme se meli ptat, co ocekáváme sami od sebe. Co sme schopný obetovat pro to, aby sme prozili zivot dle nasich predstav a tuzeb. Od zivota nemuzeme ocekavat nic, pokud si to sami nevezmeme...
Saske
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rattus rattus 16. 7. 2012 18:50

smrt
Rattus rattus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 8. 2012 20:11

Ano, konstanta, které se nelze vyhnout.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 15. 10. 2012 19:26

trent píše:A mnoho lidí by takto za sebou nic nezanechalo.

To je sranda jak se všichni zaklínají tím, aby po sobě něco zanechali...

trent píše:Můj názor je ten, že potomek člověku nesmírně obohatí život.

To bezesporu ano. Ale upřímně - není to čistě sobecký důvod pro to mít děti?
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 15. 10. 2012 20:27

Mily zyzzy, ja se nicim nezaklinam. A oddeluj zivot osobni a treba profesni. Co se tyka profesniho, mam to stesti, ze se jednou budu moci otocit a rict si, ze za mno neco zustalo, ale po pravde, nikdy to nebyla moje priorita.
A v tom osobnim zivote pro me opravdu potomek dukazem, ze jsem za sebou neco zanechal. A pokud ho vychovam, jako slusneho cloveka, bude to pro me osobni uspech. Na zachranu sveta nemam dostatecne ambice. A mysli si o tom co chces.
A k tem duvodum... jestli je sobecke poridit si dite, nebo se na neho tesit i v pripade, ze nebylo planovane, budiz. Jsem sobec, ale Tobe je do toho vis co. Mam mit jiny duvod poridit si dite z jineho, nez meho vlastniho, sobeckeho duvodu?
Tak me napada, mas potomka?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 16. 10. 2012 16:47

Promiň, nechtěl jsem se Tě nijak dotknout. Jen jsem vyjádřil svůj osobní pocit z toho, co vidím u většiny lidí kolem - že tzv. chtějí, aby po nich něco zůstalo... Je to pro mě zajímavé, protože myslím, že nezanechat po sobě něco nelze nijak hodnotit (např. negativně).

Ano, je mi do toho prd. Jen jsem chtěl vědět, jestli jsi ochotný souhlasit s tím, že pořízení dítěte kvůli sobě samému (ne těšení se na neplánované) je sobecké. Neznamená to, že je to špatně nebo dobře. Prostě jen sobecké z významu tohoto slova; že tak činíš pro sebe samého. Opravdu nic nehodnotím.

Píšeš, že vychování potomka bude tvůj osobní úspěch - čili splněním tohoto cíle se staneš tzv. šťastným/potřebným/uspokojeným/... Jde i o tzv. "životní berličku"? Vytvoření si smyslu své existence, jeho naplnění?

Jestli je jiný než sobecký důvod? To je právě to, co mě zajímá, na tuto otázku bych sám rád znal odpověď. Potomka nemám a názor na to, zda ho mít, zatím nemám.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 17. 10. 2012 07:45

Tak můžem začít tím, že nemáš potomka. Pořiď si ho a třeba se ti změní přístup k životu.
Podle toho, jak vše nazýváš, mám pocit, že musíš být člověk, co jen tak přežívá a čeká v podstatě na smrt.No a pak je tu možnost, že se tu duhaduji z trollem.
Kdybych němel žádnou tu tvou berličku, tak v podstatě ani ráno nevstanu z postele.
Životní berlička... jak myslíš. Já myslim, že to je jistá zodpovědnost, která plyne z rodičovství. Zkus si představit, že más dítě. A co dál? Nechaš ho být, nebo se budeš starat a vychovávat? Bude to životní berlička?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zyzzy 22. 10. 2012 21:49

musíš být člověk, co jen tak přežívá a čeká v podstatě na smrt.

Nevím, co přesně myslíš, ale asi ano :-)
Kdybych němel žádnou tu tvou berličku, tak v podstatě ani ráno nevstanu z postele.

Nemyslím si. Zamysli se - kdybys opravdu v ničem neviděl nějaký smysl, proč bys měl zůstávat v posteli? Volba "zůstat ležet" je stejně nesmyslná jako volba "vstát a něco udělat". To jen z tvého stávajícího pohledu se ti jeví, že ležet je lepší než něco dělat. (asi by sis měl častěji dát pauzu ;-) )
Já myslim, že to je jistá zodpovědnost, která plyne z rodičovství. Zkus si představit, že más dítě. A co dál? Nechaš ho být, nebo se budeš starat a vychovávat? Bude to životní berlička?

Ne, jistě že nebude. Ale nemíchejme 2 rozdílné věci a rozlišujme
1) záměr chtít mít děti
2) vychovávat děti, které se narodily, tedy onu zodpovědnost.
K tomu vychovávání, zodpovědnosti. Prostě jsi přijmul jakési pravidla "multiplayerové hry" určená majoritou ve společnosti, totiž že rodič vychovává své dítě. Kdybychom se např. narodili ve společnosti, kde se děti hned po porodu dávají do nějakých specializovaných zařízení, připadalo by nám velmi nezodpovědné, abychom je vychovávali sami (nemáme takovou kvalifikaci a čas jako profesionální rodičové v onom hypotetickém zařízení). Jde jen o kulturu a nastavení hodnot ve společnosti. Nejde o berličky, ale o prosté přijmutí pravidel hry a hraní s ohledem na ostatní hráče. Nebudeme přece kazit hru ostatním, že...

Zajímá mě otázka, proč chtít mít dítě? Proč vytvářet dalšího účastníka hry?
Pokud proto, abych si sám sobě stvořil zodpovědnost a důležitost, pak jde myslím o onu berlu.
Jestli bylo tvé dítě neplánované, pak se ptám špatné osoby.
Zyzzy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hobitt 22. 10. 2012 23:22

Asi nejsem dostatecne hloubave naladen, nebot toto:

Zyzzy píše:
Zajímá mě otázka, proč chtít mít dítě? Proč vytvářet dalšího účastníka hry?
Pokud proto, abych si sám sobě stvořil zodpovědnost a důležitost, pak jde myslím o onu berlu.
Jestli bylo tvé dítě neplánované, pak se ptám špatné osoby.


mi prijde naprosto debilni.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 23. 10. 2012 16:54

Zyzzy píše:Nemyslím si. Zamysli se - kdybys opravdu v ničem neviděl nějaký smysl, proč bys měl zůstávat v posteli? Volba "zůstat ležet" je stejně nesmyslná jako volba "vstát a něco udělat". To jen z tvého stávajícího pohledu se ti jeví, že ležet je lepší než něco dělat. (asi by sis měl častěji dát pauzu ;-) )

Chytáš mě za slovo a sám dobře víš, co jsem tím myslel. Z toho, jak vystupuješ, nabývám dojmu, že jakákoliv motivace je berličkou. Je, nebo není?
Zyzzy píše:Ne, jistě že nebude. Ale nemíchejme 2 rozdílné věci a rozlišujme
1) záměr chtít mít děti
2) vychovávat děti, které se narodily, tedy onu zodpovědnost.
K tomu vychovávání, zodpovědnosti. Prostě jsi přijmul jakési pravidla "multiplayerové hry" určená majoritou ve společnosti, totiž že rodič vychovává své dítě. Kdybychom se např. narodili ve společnosti, kde se děti hned po porodu dávají do nějakých specializovaných zařízení, připadalo by nám velmi nezodpovědné, abychom je vychovávali sami (nemáme takovou kvalifikaci a čas jako profesionální rodičové v onom hypotetickém zařízení). Jde jen o kulturu a nastavení hodnot ve společnosti. Nejde o berličky, ale o prosté přijmutí pravidel hry a hraní s ohledem na ostatní hráče. Nebudeme přece kazit hru ostatním, že...

Zajímá mě otázka, proč chtít mít dítě? Proč vytvářet dalšího účastníka hry?
Pokud proto, abych si sám sobě stvořil zodpovědnost a důležitost, pak jde myslím o onu berlu.
Jestli bylo tvé dítě neplánované, pak se ptám špatné osoby.


Záměr mít dítě může nastat i v případě, že početí bylo neplánované. Nesmíš na vše koukat černobíle.
Jinak by se do jisté míry dalo souhlasit. Ovšem to je tak vše. Naštěstí taková pravidla hry nastavena nejsou a tudíž mi přijde naprosto zbytečné plýtvat energii na řešení otázky, co by kdyby.
Mimochodem, plození potomků není jen výsada lidí, ale ten to rys vykazují snad všechny živočišné druhy na zemi. Člověk má možnost zachovat se jinak. Na druhou stranu, zeptej se předků, jakou hru hráli.

Ano, pravděpodobně se ptáš nepravé osoby. Na otázku proč chci mít dítě si musí každý odpovědět sám. Nemyslím si, že by na to existovala odpověď univerzálně platná, pro každého rodiče.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron