Víra a dospívající

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod majina.l 4. 1. 2010 15:38

Dobrý den, potřebovala bych pomoct s několika otázkami ohledně víry. Píšu závěrečnou práci na Vyšší odborné škole a vybrala jsem si téma Víra z úhlu pohledu adolescentů. Součástí mé práce je také praktická část, ke které mi pomůže dotazník pro dospívající, který právě tvořím. Nastalo zde ale pár otázek, která já, jako věřící, nějak nemůžu dát dohromady. Jde spíše o možnosti k daným otázkám. Zajímal bys mě tedy váš názor na těchto pár otázek:
a) Co by se muselo stát, abys uvěřil?
b) Pokud se k víře nehlásíš veřejně, jaký je důvod?
c) Co vlastně znamená hlásit se k víře veřejně?
d) Co může vést nevěřícího k tomu, že navštíví nějaký církevní obřad?
Ke všem těmto otázkám mám jen pár možností pro odpověď a potřebovala bych to rozšířit, proto se na vás obracím s touto prosbou. Děkuji.
majina.l
Čtenář

Odeslat příspěvekod S-Tony 4. 1. 2010 15:57

Tak to je jednoduché.
a) Co by se muselo stát, abys uvěřil?
Vyhrát se sportce milion.

b) Pokud se k víře nehlásíš veřejně, jaký je důvod?
Víra je osobní věc a nepřipadá mi vhodné obtěžovat ty jenž to o nestojí.

c) Co vlastně znamená hlásit se k víře veřejně?
Chodit do kostela. Mluvit o bohu kdy se dá a často i v nevhodnou dobu.

d) Co může vést nevěřícího k tomu, že navštíví nějaký církevní obřad?
Babička....
Naposledy upravil S-Tony dne 4. 1. 2010 15:58, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 4. 1. 2010 15:57

a) nic nedosahuje te sily abych uveril
d) ciste zvedavost. obycejna poznavacka, jako kdyz jdu do muzea nebo nejake pametihodnosti.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 4. 1. 2010 16:22

a, uveril v co? Ja osobne verim, ze nekde "nahore" "nece/nekdo" je... ale rozhodne ne tak, jak ho vypodobnuje cirkev... Nevim co by se musela stat (nechci rikat nic), abych uverila tomu, co hlasa cirkev...
b, neverim cirkvim, a v to co verim, je moje soukromova vec
c, chodit do kostela (ci jineho "zarizeni") na mse, uznavat a ctit jejich boha/y, soulasit s ciny one cirkve,...
d, nekolikrat jsem byla na msi, ale spise jen pro zajimavost a nemam potrebu navstevovat cirkevni obrady... Jinak ted me napad, ze cirkevni obrad je vlastne i svatba (pokud je konana za pritomnosti farare - myslim), takze pokud by me nekdo znami pozval na tuto svatbu, tak bych prisla... (stejne jako na pohreb,...)

P.S.: Doufam, ze nevadi, ze odpovidam, kdyz mi je 24 let. Nejsem verici a o tuto problematiku se ani nezajimam, tudiz v ni mam znacne mezery, ale snazila jsem se napsat svuj nazoŕ co mozna nejvice zrozumitelne...
Hodne stesti pri psani prace
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 4. 1. 2010 18:11

a) musela bych to nehmotný, v co jakože mám věřit, vidět osobně :)
b) stud
c) znaky - křestaň nosit křížek apod., když se mě někdo zeptá, popravdě odpovědět
d) svatba, pohřeb, jinak žádný kecy mě nepřesvědčijou, křesťanská mše je děsná nuda, trapná nadměrná pokora, hlavně pokrytectví a malost
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 4. 1. 2010 20:28

a) 50% pomatení smyslů / 50% náboženská výchova
d) 99% stádo (stádní morálka) / 1% zvědavost

:!:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 4. 1. 2010 23:57

Víš Majino, tady to bude asi problema?! Ozvi se mi na SZ či mejla. Budu se Ti snažit s Tím pomoct, aby to mělo úroveň a opravdu to směřovalo k Těm ,,Adolescentům,, že(potřebuji Ten koncept Dotazníku kompletní, pochopitelně, díky za info)...Tedá co se týká Tě Víry či Nevíry. STarec Marcel od Zvonu. Teď je to již jen na Tobě...,,Sloužím Dobru...,, a rád. Pod Modrou Oblohou.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michee 5. 1. 2010 09:25

a) Co by se muselo stát, abys uvěřil?
musela bych být vychovávána ve věřící rodině, což se nestalo, přítelova rodina je také nevěřící, takže to nehrozí, jedině manžel od přítelovy sestry je věřící a má nás za debily, že slavíme Vánoce, když jsme pohané, kvůli křesťanským svátkům bych opravdu neuvěřila

b) Pokud se k víře nehlásíš veřejně, jaký je důvod?
většinou jde o blbé reakce okolí, v ČR je menšina věřících a ostatní je nazývají různě - černoprdelníci, ovečky....takže to je hlavní důvod

c) Co vlastně znamená hlásit se k víře veřejně?
v rámci možností navštěvovat kostel, nebát se o tom mluvit, angažovat se - u nás ve městě věřící praviddelně pomáhají na faře, maí tam svoje slavnosti, sestavují v kostele betlém atd atd

d) Co může vést nevěřícího k tomu, že navštíví nějaký církevní obřad?
jak již psala aqua, tak jedině svatba a pohřeb,
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 5. 1. 2010 10:52

a) to fakt netuším - všechno se dá připsat náhodě

b) Nejsem věřící, ale nevidím důvod, proč se někomu svěřovat s vírou v Boha (pokud nejde o blízké přátele nebo rodinu. Přijde mi to jako propagovat vlastní sexuální orientaci, což taky určití lidé z mně neznámých důvodů dělají.

c) chodit do kostela (nebo jiné místo k tomu určené), popřípadě šířit víru

d) pouze ze zvědavosti nebo událost důležitá pro mě blízkého věřícího (svatba, pohřeb,...)
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 18. 2. 2010 07:42

A co takový pohled kluka, kterému dojde, že všichni jeho kamarádi vesele masturbují, zatímco on se stal obětí fanatických rodičů, kteří ho už jako mimino nechali obřezat? Kvůli tomu musí používat různé pomůcky, ale stejně mu to nic neříká... Ještě že nemá možnost srovnání, zjistil by, že ho rodiče v podstatě zmrzačili. Až bude mít svůj první sex, také bude jiný...
Co ale taková holčina, kterou rodiče vesele nechaj vyřezat? Co ta si má o náboženství myslet???
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 2. 2010 12:56

To si zase něco Kosťo vykopal, he...Ale v podstatě na Tvé Teorie něco pravdy je...Lepšíš se Chlape, hej. Ale je to i o Hygieně a ,,zdrženlivosti,, i ,,Čistotě,,. V případě Ortodoxních náboženstvích v původních Krajinách asi no Problema...v Europě asi Velka problema.
Jinak ma mrzí, že se na To MAJINA, po založení tohoto zajímavého Téma již vyflákla. Bohužel se To na Pauze, nějak stává zvykem. Někdo si sem přílítne nabrat Socio - vzorek zdarma a pak se vypaří, hehe. Případně se ,,za Bukem,,baví, he.
No neozvala se mi( takže to s Tvou její Vírou asi nebude tak žhávý?!)...tož ten její Dotazník dopadl asi všelijak?! Ty otázky byly sesumírovány dobře, šlo o Ty možnosti k výběru, že...Jinak s Těmi ,,Adolescenty,,je to dost ožehavá záležitost...V tomto případě opravdu záleží na Rodině, Faráři a jiných ,,zástupců,,Boha i na Společenstvu, jaké se kolem farnosti utvořilo.
Prostě se nesmí moc tlačit na Pilu, v Dnešní Době, a i To ,,Boží Slovo,,musí být podloženo Příklady, Vzory a Činy. Záleží na Té Formě a Ta Pravá Víra, pak příjde Sama...a nebo nepříjde, he. Křesťanem se Člověk nestává Křtem, ale poznáním Sebe sama a Smyslu Života...Ukazovat a Nabízet Cestu, ale jen nabízet, nenutit a ni ,,netlačit,,...to je To oč GOU. Je již trochu jiná DOBA. ÁáaaaménN,...říkám Vám. STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 18. 2. 2010 13:45

nevím, čemu by mužská obřízka měla vadit (samozřejmě při dodržení všech hygienických a lékařských zásad)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 18. 2. 2010 13:58

Ale no tak Aquarko, ozvi se mi na SZ či Majla...díky. To by již patřilo vedle a ani správně Tam, neé?!, že. Choděj sem Ty,,adolescenti,, hej. STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 18. 2. 2010 15:37

Proč na SZ? Jen ať ukáže své vědomosti a zkušenosti... A že sem chodí děti? Jen ať se dozví, co čeká jejich vnuky...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dr.Watson 13. 3. 2010 19:28

Kostič: zase netušíš o čem píšeš... Si o obřízce něco zjisti, bo píšeš jak bych psal já o sexuálním životě E. T. mimozemšťana...
BTW, já obřezán jsem, zařídil jsem si to sám, dokáži porovnat kvalitu sexu jak "před tím" tak i "po tom" a myslím, že v masturbaci také nebude uberproblém...
Dr.Watson
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků