Rasa a inteligence

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod msn 30. 8. 2008 10:21

V dnešní společnosti, kde je masivně propagován multikulturalismus a politika pozitivní diskriminace, je je jakákoli zmínka o možnosti, že by lidská rasa a inteligence člověka mohly spolu jakkoli souviset, tabu.
Avšak jak jsem zjistil, rasa a inteligence spolu úzce souvisí. Z toho, co jsem zjistil, vyplývá, že nejvyšší inteligenci má rasa mongoloidní (žlutá), pak europoidní, následují hispánci, obyvatelé indie,domorodí australané,romové, a na úplném konci je rasa negroidní. Rozdíly v průměru IQ populace států jsou obrovské, od nějakých 107 po 69 bodů (celý žebříček zde http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_Glo ... QHC_values)
Podle teorie je to způsobené tím, že různé rasy se vyvíjely odlišným způsobem - různé prostředí kladlo různé nároky na inteligenci. V tropech bylo teplo, jídlo se snadno získávalo, potraviny se rychle kazily, takže nebylo třeba žádné plánování budoucnosti. Na druhou stranu např. mongoloidé museli vynaložit mnohem větší úsilí, aby přežili, museli plánovat budoucnost (zimní období) a to se odrazilo na inteligenci.
Romové jsou zvláštní případ. Jsou to europoidé, ale z několika důvodů mají velmi nízkou průměrnou inteligenci:
-podle vědců romové v Indii patříli k té nejnižší kastě
-úspěšní romové se asimilovali do věsšinové společnosti
-v Indii je tropické klima
-sex s příbuznými
A na závěr Židé. Židé mají velmi vysokou inteligenci, je to samozřejmě vidět i na tom, že např. v USA zastává mnoho Židů velmi vysoké funkce, z toho někteří šílenci vyvozují cosi o židovské konspiraci a supremacismu :-) Důvod je víc než zřejmý - IQ.
Zajímavé odkazy:
http://rapidshare.com/files/134143259/B ... h.PDF.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Race_and_intelligence

Na závěr bych chtěl dodat, že v každé rase se najdou výjimeční jedinci, zde uvádím pouze průměrné IQ populace.
msn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 30. 8. 2008 10:42

Ano, toto není nic nového :-) Možná proto budou v Africe pořád chudí. Oni si budou rozhodovat sami o všem (žádné soudy ale ukamenování apod.; znečištění...) a tak se nikdy neshodnou a budou na tom pořád stejně. Mají holt jiné myšlení.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 8. 2008 10:55

A rómové mají tedy jaké průměrné IQ? Tak potom asi kolem 70, že?
Já mám 127, to patřím kam? K židům :D
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msn 30. 8. 2008 11:21

Výzkumů IQ Romů je málo, z toho, co jsem zjistil, vyplývá, že je někde mezi 75-80 body, přičemž IQ většinové populace je 100.
msn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msn 30. 8. 2008 11:25

S-Tony píše:Já mám 127, to patřím kam? K židům :D

Jak jsem už napsal, nejde to napasovat na konkrétního jednice. V každé populaci jsou lidé chytří i hloupí, ty jsi jeden z těch chytřejších :-D pokud tedy nelžeš. ;-)
msn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 8. 2008 12:03

No jo, chytřejší. Ale zatím to úspěšně tajím :potichu
Hlavně na internetu mně baví si hrát na primtiva :tleskani
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 30. 8. 2008 12:24

S-Tony píše:A rómové mají tedy jaké průměrné IQ? Tak potom asi kolem 70, že?
Já mám 127, to patřím kam? K židům :D

To jsem na tom stejně :D Židy ale nemám rád :potichu :nenapadne :D
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 30. 8. 2008 14:56

msn: A nebudou ty rozdíly tím, že je inteligence dána velkou měrou prostředím? Člověk v zaostalé zemi, nemá šanci rozvíjet se. Mezi rasou samozřejmě rozdíl bude, to je dáno geneticky, ale na tak velké rozdíly, které ukazuješ v prvním odkaze, to vliv nemá.
Navíc iq testy se nedají ani snad dost dobře použít. Když vyberu člověka v Český republice, tak si přečte zadání, napíše, co se po něm chce a vypočítá, narýsuje, atd. (nevím, co se v iq testech testuje - nikdy jsem ho nedělal). Když vyberu člověka třeba v Senegalský republice, mám větší šanci, že si ani nepřečte zadání, počítat, rýsovat atp. už po něm chtít nemůžu. Výsledek bude znám předem...
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msn 30. 8. 2008 15:10

V prostředí to nebude. V USA mají všichni stejné možnosti, dá se dokonce říct že jsou pozitivně diskriminováni. Dokonce zkoušeli udělat testy, které by braly ohled na vliv prostředí. Marně. Ve všech oblastech jsou černoši hluboko pod bílým průměrem.
http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_Global_Inequality
Když klikneš na odkaz, jsou tam dva obrázky. První ukazuje kvalitu podmínek v dané zemi, druhý IQ. Uvidíš sám, že nejsou úplně shodné.
msn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 30. 8. 2008 15:20

Já na obrázcích určitou shodu vidím. V Číně (která tam nejvíce bije do očí) je dost možný, že není pravej průměr země. Podmínky hodí pro celou zem, ale testovaných bude víc ve městech.
Neříkám, že genetika na to nemá vliv. Samozřejmě má. Proto budou černoši v americe horší než běloši. Ale výrazný rozdíl tam nebude.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 30. 8. 2008 17:04

bla bla bla bla bla...

Cely system mereni IQ mi prijde jako pitomost. A snazit se to naroubovat na rasy mi prijde jako jeste vetsi hovadina. Nepochopil jsem, k cemu je ten vyzkum dobry, nehlede na to, ze si myslim, ze je nereprezentativni a tendencni. Navic, i na Wiki je neutralita tech clanku zpochybnena.

Je mi uplne jedno jake kdo ma IQ, ba co vic, je mi uplne jedno jake ma ktery narod/rasa pumerne IQ.

Vykrikum do tmy typu "Zide maji vyssi prumerne IQ nez romove" se muzu jenom smat. I kdyby meli. No a co?

Socialni inteligence je podle me mnohem, mnohem dulezitejsi nez nejake IQ. Znam lidi, kteri maji vysoke IQ a jsou to takovi magori, ze by jeden brecel...

P.S. Upozornuji ze jakykoliv naznak rasismu bude postihovan.

Bungo
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod msn 30. 8. 2008 18:53

Jack111 píše:Já na obrázcích určitou shodu vidím. V Číně (která tam nejvíce bije do očí) je dost možný, že není pravej průměr země. Podmínky hodí pro celou zem, ale testovaných bude víc ve městech.
Neříkám, že genetika na to nemá vliv. Samozřejmě má. Proto budou černoši v americe horší než běloši. Ale výrazný rozdíl tam nebude.

Samozřejmě tam shoda je. Na co jsem se snažil poukázat je to, že jsou tam významné rozdíly. Ve většině zemí se inteligence obyvaelstva zhruba rovná vyspělosti. Výjimky jsou následující a každá má svůj důvod:
:arrow: Čína - vysoké IQ, nízká živ. úroveň, (komunisté)
:arrow: Státy Perského zálivu - nízké IQ, vysoká živ. úroveň (ropa)(Bahrajn má pouze prům.IQ 78 - dost málo, že?)
:arrow: Haiti - nízká živ. úroveň, nízké IQ - tento stát v Karibiku je zajímavý tím, že má čistě černošskou populaci a také tím, že je to nejchudší stát na západní polokouli
:arrow: Malé Antily v Karibiku (Dominika apod.) - vyšší životní úroveň, nízké IQ (tyto ostrovy mají stejně jako Haiti černošskou populaci a stejně nízké IQ, ale narozdíl od Haiti profitují z turistiky)
Samozřejmě vzdělávání v tom hraje také určitou roli, ale rozhodně mnohem menší než genetika.
Odkaz je zde: http://en.wikipedia.org/wiki/IQ_and_Glo ... QHC_values

Bungo: nebudu ten výplod komentovat.
msn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 30. 8. 2008 19:10

Tohle celé je pro mne úsměvné. Kdo takové testy vymýšlí? Kdyby nějaké "schopnostní" testy vymýšleli kupříkladu afričané vyjde z toho že ti nejschopnější jsou afričané. Každá rasa je podle mě přizpůsobena svému prostředí, to že bílí si přizpůsobují svět podle sebe, podle mě jiné rasy diskriminuje.
Podívejte se třeba do sportu, tam je to hodně vidět jak v některých vynikají převážně zástupci jedné rasy a v jiném za jiné.
IQ je jen velmi okrajové měřítko hodnocení celkových schopností člověka.

Můj názor.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod msn 30. 8. 2008 19:23

Ale ovšem! To, že je každá rasa přizpůsobena svému prostředí, jsem už psal. Černoši se skvěle přizpůsobili svému prostředí, které nevyžadovalo vysokou inteligenci. Žili a žijí v kmenech... současný státní systém jim zjevně nesvědčí.
msn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 8. 2008 22:01

Michal P:
Ano, sport a IQ má opravdu mnoho společného :-)

Bungo:
IQ není nesmysl. Je to určitý vrozený předpoklad člověka k určitým dovednostem. Je otázka jak to kdo využije. Když má někdo super IQ a nulové EQ tak asi skončí v blázinci. Ideální je určitá nadprůměrná kombinace inteligence a sociálních dovedností. Mnoho světoznámých podvodníků z historie by mohlo vyprávět :tleskani
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků