Krestansky fanatismus

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trodas 12. 7. 2008 23:54

Křesťanský fanatismus...

Obrázek

...a pak že je nebezpečný jen Muslimský fanatismus. Pche. Na druhou stranu je fakt, že Judaistickému fanatismu nesahá ani jeden z nich ani po kotníky...


Rumunská jeptiška zemřela na kříži při vymítání ďábla
http://www.novinky.cz/clanek/59035-.html
Kněz: Bůh jí pomohl. Členové církve vyslovená podezření odmítají. "Bůh vykonal zázrak. Nakonec se Irina ďábla zbavila," konstatoval otec Daniel. "Nevím, proč se kolem toho dělá takový rozruch. Vymítání ďábla je v srdci naší ortodoxní církve zcela běžné. Moje metoda není určitě pro další kněze vůbec neznámá,"... holt neni nad to, provozovat sakra tvrde SM a maskovat to jako "vyhaneni dabla". Cirkev se zase jednou pekne predvedla...


Jak takove vymitani dabla vypada (jiny pripad, podobny zpusob, stejne nasledky) se muzete podivat zde - ale je to na vlastni nebezpeci, neni to pekny pohled! :!:

http://img403.imageshack.us/img403/999/ ... blain8.jpg

http://img296.imageshack.us/my.php?imag ... iongj1.jpg


Italka pokousala dceru, poznala v ní ďábla
http://www.novinky.cz/clanek/57509-.html
Čtyřicetiletá obyvatelka Itálie ukousla vlastní osmileté dceři ušní boltec poté, co v dítěti poznala tvář satana. Dívka utrpěla také kousance na ruce, krku a dalších částech těla, nyní je v nemocnici v Padově. V době zadržení v rukou pevně svírala bibli. Policii řekla, že chtěla vzít svou dceru s sebou do nebe.


Trestní stíhání ďábla v kauze Čunek
http://blisty.cz/2007/8/23/art35931.html
Klíčový svědek pan farář Bronislav Czudkek, který v rozhovoru v Lidových novinách dne 14. 8. objasnil skutečné motivy paní Marcely Urbanové slovy "kdybych to měl říct jako farář, tak ji oklamal ďábel" :-D
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 13. 7. 2008 09:37

Podle mě je to ok
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 13. 7. 2008 17:00

Taky si myslím, že je to ok
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 13. 7. 2008 17:39

Pokud si bude člověk držet tuto těžce perversní a mocichtivou organizaci dostatečně od těla, nemělo by se mu nic stát..
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 13. 7. 2008 22:27

Bohuzel na to kazdy nema tolik rozumu... Obcas se mi dela spatne z toho, kdyz vidim, do jake miry tomu lide podlehaji...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 13. 7. 2008 22:33

Tak to dopadá, když člověk nemá internet a ví houby.....
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 13. 7. 2008 22:37

Co ma s tim spolecneho internet? Nekteri se proste nechaji oblbnout i lacinymi gesty a potom si za tou svoji "pravdou" stoji i pres vsechny zpochybnujici fakta, pripsat vsechno "bozimu zameru" je holt nejjednodusi zivotni postoj...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cumel30 15. 7. 2008 22:50

A čo tak PC fanatizmus?
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 15. 7. 2008 22:57

hotspot: Buď bůh, nebo internet a pragmatismus. Dokupy to moc nejde.
Tady se dá tak snadno získat tolik informací a názoru na různé události, že člověk mající delší dobu internet prakticky nemůže být zastáncem jedné slepé víry a přistupuje k věcem čistě pragmaticky.
Internet je o otevřené mysli a schopnosti lépe zpracovat a vstřebat protichůdné informace. Z nich si pak následně vytvořit názor, který je podle mně neslučitelný se slepou vírou v cokoli.

Moderní člověk vzdělaný, mající internet a přístup k informacím je neveřící a nefanatický.
Fanatici jsou většinou paka, které vyrůstali v malé uzavřené sociální společnosti bez přístupu k objektivním informacím. Kolem sebe měli určitý okruh lidí, kteří byly pro ně vzorem a receptem na život.
Proč si myslíte, že je v některých fašistických zemích zakázaný nebo omezený internet. Všechno je to o informacích ;-]
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 16. 7. 2008 04:06

Prej internet, prej vzdělanej, prej moderní člověk:D Jako nechci se Tě moc dotknout, jestli Ti teď zavedli do bytovky proti vlastní vůli internet a máš ještě *************************** ale ten názor je totální hovadina. :)

Člověk co je ochoten věřit na zázraky, počínaje početím z pany a stvoření jakéhosi vyvoleného okolo kterého se to všechno točí (držím se názvu topu, ostatní exo náboženství nechám bejt) je buď totální magor, nebo vidí např. jakožto duchovní patřičné výsledky co mu víra materiálně přináší. >> pomíjím teď veškeré puritány a další osoby tváříc se tak jen na oko, byť i ti vlastně z toho mají patřičnej hamatatelnej profit, jakožto třeba dobré mínění sousedu, o nich samotných. Na to stačí si udělat každou neděli hodinu čas :) Řeknou si o nich že jsou to možná blázni, ale jsou to slušní lidé řídící se desaterem :D

Beru to tak že i člověk vyvrženej do toho největšího srabu v tý poslední zemi světa si muže udělat jen a jen díky zdravému úsudku objektivní názor na věc a to rozhodně i bez internetu. Ono vůbec považovat net za jakousi metlu na náboženství což je 35k let starej vynález ( křesťanství je tedy celkem novinka) je docela úlet. :) omg, to je zas hodin..


EDIT: vycnzuroval jsem si vlastní příspěvek, proto že si tu nehodlám dělat žádný nepřátele.. a teď jdu už doopravdy spát :)
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 16. 7. 2008 11:09

S-Tony píše:hotspot: Buď bůh, nebo internet a pragmatismus. Dokupy to moc nejde.
Tady se dá tak snadno získat tolik informací a názoru na různé události, že člověk mající delší dobu internet prakticky nemůže být zastáncem jedné slepé víry a přistupuje k věcem čistě pragmaticky.
Internet je o otevřené mysli a schopnosti lépe zpracovat a vstřebat protichůdné informace. Z nich si pak následně vytvořit názor, který je podle mně neslučitelný se slepou vírou v cokoli.

To je dobrý, třeba takovýt trodas je toho fakt příkladem. Stačí se podívat na jeho webové stránky, ty jsou kolébkou všech konspiračních teoriií, že se ani nedá říct, že existuje konspirační teorie, které by nevěřil. A to díky internetu :-) Nebo také diskuze na idnesu nebo novinkách budí dojem, že teprve internet umožnil lidem projevit svoji skutečnou debilitu :-))
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 24. 7. 2008 21:23

Přimelu trochu svého ke křesťanskému fanatismu...

Byl jsem na křtu mého synovce (jeho matka je věřící z východního Slovenska - Spiš, otec Pražák, ateista, takže i pro něho to byl zajímavý zážitek). Člověk by si řekl, že když už se jedná o "přijetí do církve", tak to bude trochu veselejší, slavnostnější. No ono prd, já jsem ateista, ale to co jsem slyšel mě utvrdilo v tom, že křesťanství existuje jen pro zmanipulování masy, aby ochotně následovala a pracovala/bojovala ve jménu "boha" (ano, píši malým, nevážím si ho - tedy toho křesťanského). :hm

Oč se jednalo? Mše započla nějakými otčenáši a modlitbami, no dobře, ale pak se rozjelo rasistické ródeo. Sám jsem četl část bible i koránu, tak vím, že se dají obě knihy pojmout naprosto jinak a každý může myslet stejnou pasáží něco naprosto jiného. Kněz naprosto vážně (má cca. 40 let, takže relativně mladý cyp) začal mluvit o vyvolení jedné rasy. Jelikož on není z "vyvolené" rasy, tak v Bibli je pěkná poznámka, že on bude jeden z vyvolených, pokud se upíše církvi a víře 8-P . Dále mluvil o tom, že je špatné nevěřit a že ateisté nemají duši a muslimové mají zvrácenou představu o světě (ne tak doslova, ale jednoznačně to z jeho řeči vyplývalo).

Kdyby to nebyl křest synovce (chudák malej), tak se zvednu a odejdu. Svatba bratra v kostele byla trochu jiná, lepší. Nekázal o víře, ale mluvil o vztazích a nejlepší bylo, že byl Polák (mluvil ale Slovensky, kde byla i svatba) a mluvil o fotbale, takže ti co neberou vše vážně se smáli a on sám taky. To byla dobrá zkušenost, ale nedávno jsem šel s kamarádem na jednu mši, neměli jsme co dělat a naše oblíbená hospůdka byla zavřená. Tady to bylo opět to samé jako při křtu. Já tomu říkám fanatizmus a věřící jsou jen neinformovaní a dezorientovaní lidé - co se týče křesťanství.

Nejhezčí je, že říkají: "Bůh nás ochraňuje a řídí naše kroky." => války, zabíjení, mučení, hladomory => "Cesty páně jsou nevyzpytatelné." = když už je vše v ***** "Zprotivili jsme se bohovi, ale snad nám pomůže.". Teď si přečtěte tento odstavec znovu a uvidíte, že v základních pojmech, které křesťané používají nejvíce si odporují a to v naprostém základu :pozor . Další perlou je, že říkají "Naše prohřešky se nám sečtou a budeme za ně pykat." a pak jdou do kostela, dají si 3x otčenáš O:-) a jdou dělat zase neplechu. Takže místo aby tedy žili slušně a počestně, jdou si radši pro odpustek a pak hoplá ejhlá deme znova do toho :twisted:

Jo ať žije ateismus, pohanství, buddhismus a hinduismus :tleskani
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 25. 7. 2008 23:21

Je vážně úžasné si něco takovéto vyhrazeného přečíst, a pak si člověk na konci přečte... Ať žije co? Pohanství, buddhismus a hinduismus? Křesťanství nenávidíš a tohle ti imponuje?
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 26. 7. 2008 02:16

Vela nazorov ale v podstate je to tak. Ja tak nejak verim tomu, ze Jezis zrejme vobec nechcel zalozit nejaku cirkev ale jeho nasledovnici si to tak nejak preformulovali a zalozili ju. Taktiez nechcel aby sa mu klanali a oni sa mu klanaju. Potom si myslia, ze su lepsi ako ti druhi a v tom je najvacsi problem ktori som pozoroval aj u nas v rodine. U nas su vsetci velki krestania a ked som zacal studovat nieco ine ako budhizmus alebo len citat daco ine tak z toho bol velky problem.

Neskor som prestal chodit aj do kostola a to bol este vacsi problem. Najlepsie ale na tom je, ze najviac mi to prizvukuje otec, ktory tam nepachol peknych par rokov. yay.

Pred par mesiacmi som sa bavil s mojim arabskym kamaratom, ktory je sice muslim ale pije, fajci, gambluje a proste uziva si ale stale zastava nabozenstvo ako take a veri mu. No a on mi hovoril ze v podstate akekolvek nabozenstvo nas ma viest k nejakemu vyssiemu cielu, nie len jest a pit a tak prezit zivot ale prezit ho nejak kvalitnejsie. Rozhodne na tom nieco bude ale pokial to dane nabozenstvo ma uz nikde neposuva, je na case ho odhodit a ist vlastnou cestou.

To mi este pripomina doby predtym ako som zacal studovat ine nabozenstva tak som zacal citat vsetko krestanske a strasne som to zral (no a preto som to nechal lebo som nebol stastny a hladal som nieco ine). Cital som vtedy jednu knihu o zazrakoch v Garabandale v skole. Prisiel ku mne spoluziak a pyta sa ma, ze ci si myslim ze krestania su lepsi ludia resp. ci ateisti su horsi ludia len preto, ze neveria. Snazil som sa obhajit svoj vtedy krestansky postoj ale bez sance.

Inak cele tie hadky, ze ktore nabozenstvo alebo viera je lepsie mi pripadaju ako ked slepcovi niekto povie, ze zelena farba je ako symfonia. Potom povie druhemu slepcovi, ze je ako teply jarny den. O par dni uvidite tych dvoch trieskat sa po hlave a kricat jeden cez druheho "je ako symfonia!". "Nie! je ako teply jarny den!" Keby vedeli, ze su uplne mimo zrejme by s tym prestali hned...

Ak mate zaujem o nejaku tu prednasku od knaza ktoreho exkomunikovali z cirkvi za to, ze hovoril to co si myslel tak si pozrite tu http://www.youtube.com/watch?v=1vmTSdxxnTw

PS sorry za dlhy prispevok
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Sattero 26. 7. 2008 09:57

Andrew_R píše:Je vážně úžasné si něco takovéto vyhrazeného přečíst, a pak si člověk na konci přečte... Ať žije co? Pohanství, buddhismus a hinduismus? Křesťanství nenávidíš a tohle ti imponuje?

To byl nadneseně, neber to tak vážně. Pohanství je dávno mrtvé, o tom se dnes už jen mluví - ať žije ;-) Buddhismus a Hinduismus jsou nenásilné náboženství, i když směřují jako všechny náboženství do prázdna. Jsou ale poněkud lepší, když už chce člověk v něco věřit. O:-) ;-)

Já sem ateista a nebudu to měnit, přesto se zajímám o Buddhismus, Hinduismus a četl sem i něco z Koránu, ale to je podle mě tak pětismyslná (opravdu ne dvojsmyslná) kniha, že se nedivím, že si ji každý vykládá podle sebe (což může být dobře, ale podívejme se na muslimský svět, bojují si mezi sebou kvůli jedné pasáži).

ewing: O tom jsem mluvil, povýšenecké myšlenky, zastávání jen jedné "ideální" víry. To je církev. Radši nebudu zmiňovat co dělali v minulosti a už vůbec ne, jaké mají názory na svět dneška.

Pro nás není důležité, o čem pojednává Korán, my jsme zde měli 2 tisíce let křesťanství a Bibli, takže bysme měli odsuzovat toto náboženství, které naši kulturu nejvíce zasáhlo. O islámu moc nevíme a proto jej rovnou odsuzujeme. Vemte si, že teroristické útoky nebyly před rokem 1945 (minimálně, stejně jak v Evropě či jinde). Proč? Odsunutí muslimů z jejich území a založení Izraele. Pak ještě díky studené válce Rusové dotovali Arabské země zbraněmi a podněcovali nenávist vůči amíkům. Pak začaly výboje. Tak to je, ale taky to je trochu OT, takže zpět k tématu.

PS: Rodina manželky mého bratra žije v Spišské Nové Vsi a jsou všichni křesťani. Jenže jsou takoví ti baterkoví. Do kostela jo, ale to je tak vše co udělají a doma mají samé obrázky Ježíše (Všimněte si, že má dlouhé vlasy. No já mám taky, ale jak mě odsuzovali... Musel sem jim říct, že Ježíš byl taky "hipík s dlouhým hárem" :) ). Dělají bordel, pak zaskočí do kostela, 3x si dají otčenáš a jdou zas chlastat :)
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků