Zednáři

Oficiální náboženství a sekty, smysl života

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Agramon 9. 6. 2008 21:29

A co zednářství? :) pro mě jako internacionalistu a ateistu je to asi jediná myslitelná příslušnost :)
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 15. 6. 2008 15:02

A to máš potřebu příslušnosti k nějakému řízenému davu?
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 15. 6. 2008 17:15

Mě by docela zajímalo, jak taková příslušnost vypadá, co? :-)) Tak členem se člověk stane asi v nějakém starém kostele, v tajných kobkách, ale jak se k tomu sakra dostat?
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 15. 6. 2008 17:50

Andrew_R píše:Mě by docela zajímalo, jak taková příslušnost vypadá, co? :-)) Tak členem se člověk stane asi v nějakém starém kostele, v tajných kobkách, ale jak se k tomu sakra dostat?


Podle toho co jsem slyšel, dostat se k nim není tak těžké, horší je se dostat přes prvních pár zasvědcení, aby jsi aspoň trochu věděl o čem to je. Ty zasvědcení nejsou samoúčelná, i když mají určitou "oficiální formu", tak slouží spíš k tomu, aby jsi dostal nějaké informace o tom, na co jsi se vlastně dal. A s každým dalším stupňem, získaným hlavně za loajalitu, se můžeš dozvědět něco jiného. Ale samozřejmě je to tajný spolek a to co ti říkám je z doslechu, takže to může být úplně jinak.
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 6. 2008 19:39

Já jsem slyšel, že musíš nejdříve mít nějaké zvláštní schopnosti jako třeba laserové oči, pak být klaďas a bojovat proti stejně obdařeným lidem na straně zla. Když budeš dobrej, tak si tě vyberou....A nebo to byla jiná pohádka?
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 15. 6. 2008 19:47

par: No tak s tím jsem tak nějak počítal - přece tan nepustí každého, nějaký zasvědcení být musí. Ale pořád mi není jasné, kde začít. Když je to tak jednoduché, tak poraď :-|

Jack111: IMHO ti, co byli nejdříve na straně zla, a pak se přidali ke "klaďasům", to maj nejjednodušší. Ale vesměs to tak bude - jak říkáš :-))
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 15. 6. 2008 21:26

Andrew_R píše:par: No tak s tím jsem tak nějak počítal - přece tan nepustí každého, nějaký zasvědcení být musí. Ale pořád mi není jasné, kde začít. Když je to tak jednoduché, tak poraď :-|


Nevím, nikdy jsem to nepotřeboval vědět a asi nebudu potřebovat. Možná bych zkusil google. Mě to vyplyvlo tohle http://www.lnarod.cz/howtobe.html . Ale já bych to pořádně prohlíd a pomocí googlu sehnal co nejvíc informací. Aby to nebyl nějaký krycí spolek. I když je otázka jestli se bez peněz a těch lejzrových očí se nestaneš jen členem krycího spolku tak či onak a s lejzrovýma očima budeš skutečně bojovat za dobro.
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 15. 6. 2008 23:30

Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 15. 6. 2008 23:59

par: Jo, to bude ono - krycí spolek. Tohle samo o sobě vypadá jako vtip. Jen nevím, jestli podařený, nebo naprosto stupidní. Je to tak nahraně, že člověk vůbec neví. Mazané.
Napadla mě další věc - pamatujete někdo, jak se dorozumívají? Přece zakódované zprávy v tisku, televizi, rozhlase. Třeba první písmena něco znamenají, nebo tak nějak. Jen nevím, čím začít... Právo? MF? Tam může psát kdokoliv - to by šlo. V bulváru toho moc neschovají, tam je tak málo textu, že se tam ani nic zakódovat nedá - jako do slabikáře, co by se tam dalo schovat? Nebo co třeba Haló noviny, aby měli jistotu, že by ten jejich kód nikdo nerozluští - dají to do plátku, který čtou lidé s IQ kolem 80. Co? Zítra to jdu koupit.

aquarkko: zajímavý, můžeš z toho vypsat nějaký postřeh? Ty jejich stránky a informace jsou tak zmatené, tak... intelektuální, že to vůbec nechápu. Hm, jak rafinovaně skryto.
:-))
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 16. 6. 2008 08:30

Ona tahle diskuze nemá moc cenu. Pokud by jsi se chtěl o zednářství dozvědět víc, začneš narážet na články typu: http://www.vzdelavaci-institut.com/_fil ... 9&Itemid=2 . (I když tento článek je asi už velký extrém)

Pak jde jen o to zda jim uvěřit, nebo věřit oficiálním zdělovacím prostředkům, popřípadě nevěřit nikomu. Ona totiž další možnost není a získané informace se přímo vylučují s tím co je ti oficiálně předkládáno. Ironií je že pokud zvolíš to první a přečteš toho dost abys poznal další souvislosti, pak ti začne dávat zahraniční i domácí politika větší smysl. Ale to lze vysvětlit možností umělého vykonstruování podobných věcí.

Možná to získání více informací z podobných zdrojů, není úplně špatný nápad. Můžeš to nechat na okraji a možná časem se uvidí. Já jsem se s tím začal před časem pro jistotu také zabývat. Viz mé stránky.(trochu reklamy nikdy neuškodí)
Naposledy upravil par dne 16. 6. 2008 13:09, celkově upraveno 1
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 16. 6. 2008 09:07

Andrew_R: já se o to vůbec nezajímám, jen jsem na to náhodou narazila při psaní referátu o Nathanovi :) jsou tam snad pravidla, jakýsi desatero, různí známí bratři...tohle jsem tam napsala:

Freimauerei
Freimauerei ist eine Art Religion, die sich durch das Interesse in mysteriösen Dingen kennzeichnet. Ideologisch bekennt sich diese Religion zu den mittelälterlichen Bauern der Kirchen und zu den Tempelherren. Ofizielle Seite der Freimauern sagt: „Die Freimaurerei ist eine königliche Lebenskunst, bei der ein Weisheit Suchender in überlieferter Weise das, was er in der Welt in und um sich erlebt, auf eine andere Stufe seines Bewußtseins hebt, um daraus für sich eine individuelle Maxime zu erarbeiten.“
Die Freimauer bezeichnen gegenseitig sich als Brüder. Sie haben fest gegebene Leitgedanken und Regeln über Ideen, über der geistige Arbeit sowie über der Weltanschauung als ganzem. Gotthold Ephraim Lessing gehört neben Friedrich Schiller, Johan Wolfgang Goethe, Matthias Claudius oder Richard Wagner zu den bekanntesten Freimauern in der Geschichte. Die Freimauern sind bis heute tätig.

v podstatě, že je to jakýsi druh náboženství...zájem o mystický věci...vychází z filozofie středověkých stavitelů chrámů...hledající vědění...tím, že se dívá, co se děje kolem něj, a pozvedá to na vyšší stupeň vědění, aby z toho získal pro sebe co nejvíc...asi tak možná
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 16. 6. 2008 13:15

par píše:Ona tahle diskuze nemá moc cenu.

Nemá :-))
To s tím větším prozřením politiky... stačí číst třeba Hayeka (Právo, zákonodárství a svoboda) a to chápání se taky dostaví... jen by mě zajímalo, jestli (a jak) bude rozdílné ;-)

aquarkko: a nevíš co ti, co se proviní proti řádu? Upálí je, oběsí je, useknou jim hlavu sekerou, nebo gilotinou? Nebo používají nějaký nový a nudný způsob zabíjení? :-)
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 16. 6. 2008 13:56

Andrew_R píše:
par píše:Ona tahle diskuze nemá moc cenu.

Nemá :-))
To s tím větším prozřením politiky... stačí číst třeba Hayeka (Právo, zákonodárství a svoboda) a to chápání se taky dostaví... jen by mě zajímalo, jestli (a jak) bude rozdílné ;-)


Tohle asi není až tak intelektuálně podnětné. Navíc je tam hodně bláta a účelového použití. Zrovna to co jsem udal v předcházejícím příspěvku už podle názvu stránek zavání krajní pravicí. Asi jsem se unáhlil a po důkladnějším zkoumání bych to sem nedal. (Zrovna jsem to četl) Jediný co by mě na tom článku zajímalo je pravost toho Žirinovskýho výroku. Nikde to nedokážu najít.

To co je na tom divné je, že i méně radikální obdoba těchtu názorů než byl ten mnou odkázaný článek se objevuje mimo záběr oficiálních medií. A pokud je něco řečeno, je to jako by zahaleno tajemstvím a velmi zdrženlivé. Jako by opravdu některé tyto věci byli tabuizované.
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Agramon 16. 6. 2008 16:58

Pokud by měl někdo zájem o nabytí alespoň minimální gramotnosti týkající se historie tohoto řádu, tak doporučuji http://astrollogie.net/mystika/zednari.html info je to velice obecné, ale opřené o známa a relativně doložená fakta, pominuli li třeba Babylonskou věž o jejíž existenci se dají vést dlouhá polemika. Sám jsem sběratelem zednářských artefaktů a na toto téma jsem přečetl už pár knih, ale tento článek mě mezi tunami konspiračních teoriíc a podobných už i zde prezentovaných článků přišel jako přijatelný.

K příspěvkům..
http://www.lnarod.cz/ je pouze jedná sekce z 22, spadající pod Velkolóži ČR, http://www.vlcr.cz/index.php?str=cvl velkolóže jsou u nás dvě a tou druhou je Velký Orient Český. Mezi oběmi velkolóžemi panovala v minulých dobách velká rivalita až do letošního roku, kdy obě lóže deklarovaly oficiální partnerství. (Dle mého názoru dlouho připravované a dobře načasované gesto).

Jinak rozebírat zde principy a infrastrukturu řádu opravdu nemá smysl, často mu nerozumí ani samotní velmistři :) Zajímal mě jen náhled veřejnosti na toto téma :)
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod par 16. 6. 2008 17:24

Agramon píše:Pokud by měl někdo zájem o nabytí alespoň minimální gramotnosti týkající se historie tohoto řádu, tak doporučuji http://astrollogie.net/mystika/zednari.html info je to velice obecné ....


To co tady předkládáš jako historii zednářů je historie iluminátů. Která je sice do smrti Weishaupta přijímaná jako oficiální, ale pak prý ilumináti zanikli. S zednáři to mělo společného jen to, že Ilumináti infiltrovali jejich vrchní posty některých lóží. Další historie iluminátů je jen v konspiračních teoriích. Tedy předkládáš něco co sám kritizuješ.

přidáno:
Ted jsem si všimnul, svobodní zednáři mají historii dole, takže to není taková slátanina jak jsem si myslel, ale stejne to nemění nic na tom, že v tomhle kontextu je to to co se bere jako základ konspiračních teorií o současných iluminátech.
Naposledy upravil par dne 16. 6. 2008 18:13, celkově upraveno 2
par
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron