Olympiáda v Číne

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod gofry 29. 3. 2008 22:38

Je podľa vás normálne, že Západné, demokratické (a zatiaľ aspoň trochu slobodné) krajiny podporili aby sa olympiáda - symbol mieru a slobody, konala v komunistickej Číne?

Myslíte, že sa nájde nejaká krajina, ktorá nájde dostatok hrdosti alebo morálky a bude tieto hry bojkotovať? Alebo kvôli zisku nejakých blbých medailí obetujeme prakticky základy toho, na čom je Západná civilizácia vybudovaná?

Ja osobne som si predsavzal, že tieto hry budem bojkotovať aspoň tým, že sa nebudem pozerať na žiadny televízny prenos z tejto olympiády.
gofry
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jony 29. 3. 2008 22:56

OH v totalitnich rezimech neni nic noveho...
viz 1936 - Berlin
1980 - Moskva
???? - Sarajevo
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 29. 3. 2008 22:56

Mně Tvůj bojkot připadá trošku směšný. Ničeho tím totiž nedosáhneš - to bys měl spíš bojkotovat čínské výrobky a do toho by se Ti asi nechtělo :wink: Rozhlédni se kolem sebe a uvidíš, že bys měl být vlastně komunistické Číně "vděčný", že pro Tebe vyrobila takovou hezkou klávesnici, myš, monitor atd. a nakonec možná i tu televizi, na kterou se budeš nakonec dívat a obdivovat nejkrásnější olympiádu všech dob :D :mrgreen:

Hehe, jenom takovou perličku, mně se jednou v noci zdálo, že se ta budoucí olympiáda v Číně vůbec neuskutečnila. Tak uvidíme :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gofry 30. 3. 2008 02:18

Ak si budeš myslieť, že tým nič nedosiahneš, tak tým skutočne nič nedosiahneš.

Áno, nemôžem bojkotovať všetky výrobky z Číny. Asi neexistuje počítač, ktorý by neobsahoval "čínsku prácu" (a počítače ma živia). Ale olympiádu pozerať nemusím. A ako som už napísal vyššie, ani nebudem.
gofry
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 3. 2008 11:29

třeba právě tím "vstupem celého světa" do číny padne komunismus... :)

Nebo myslíte že se Čína začne vychloubat komunismus když na ni bude zaměřený cely svět aby sledoval největší událost v roce?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matik 30. 3. 2008 12:05

Na olympiádu v Pekingu se těším, budu sledovat spoustu sportů hlavně Čechy. Politizace sportu je nesmysl. V olympijské chartě je uvedeno, že sportovci by se měli zdržet jakýchkoliv politických gest během olympiády.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gofry 30. 3. 2008 12:31

Matik píše:Politizace sportu je nesmysl. V olympijské chartě je uvedeno, že sportovci by se měli zdržet jakýchkoliv politických gest během olympiády.y/quote]
To je síce pekné, ale aký to má súvis so zneužívaním olympiády politikmi?

Na jednej strane Čína organizuje olympiádu - symbol mieru a slobody, na druhej strane sa pozri na Tibet.
gofry
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matik 30. 3. 2008 13:17

Já nevím jak, kdo zneužívá olympiádu. Pro mě je to svátek sportu, na kterém by měli sportovci na sebe upozorňovat jen svými výkony. O konání místa pro LOH se rozhoduje 7 let předem. Pekingu bylo pořadatelství přiděleno už v 2001, jestli to byla správná či špatná volba se ukáže až po olympiádě. Já bych to formuloval takto: Přestože se v Tibetu děje to, co se děje, v Pekingu se klidně může konat olympiáda.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gofry 30. 3. 2008 13:34

Matik píše: Přestože se v Tibetu děje to, co se děje, v Pekingu se klidně může konat olympiáda.m/quote]
A to je presne to, čo ja proste neviem pochopiť ako je možné.
gofry
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 3. 2008 13:36

Já taky nechápu postoj EU ke Kosovu a přece ty státy taky nikdo nevylučuje z olympiády. Nebo Rusko/Čečna, Izrael/Palestina, USA/"teroristické státy" et cetera et cetera
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 30. 3. 2008 20:25

Čína je velmoc s nepředstavitelným potenciálem. Navíc se teprve začíná hospodářsky probouzet. Kdo chce zpátečnicky lízt do pozadí amíkům, ať si bojkotuje co chce. Čínu to rozhodně nepoškodí a každej si do svýho hnízda nakálí sám...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gofry 30. 3. 2008 20:27

Mám tomu rozumieť tak, že Čína sa prebúdza a preto budeš do zadku liezť Číne?
gofry
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 30. 3. 2008 20:46

Budeme tam natlačeni všichni... Do teď si s náma zadek vytírá amerika...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 30. 3. 2008 20:50

prestanem jest cinske zradlo :!:
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků