Apollo podvod

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod carlitosman 15. 11. 2014 07:09

Jednoducho mylil ste sa. Preto hovorim, ze aj Vase argumenty sa jeden po druhom daju vyvracat. Kolki Vam zase slepo uverili, ze ma hmotnost 10 gramov... jack0000 urcite. Uz len ta predstava poskakujucich astronautov na obrovskom mesiaci oproti 4km komete. Zoberte si horolezca, ktory zdolava stenu podobnej hmotnosti a velkosti a odmyslite gravitaciu zeme.
Stale som vsak nedostal odpoved, ako tam vlastne drzi na povrchu.
carlitosman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 15. 11. 2014 07:29

carlitosman píše: Kolki Vam zase slepo uverili, ze ma hmotnost 10 gramov...


To nevím, kolik lidí mi to uvěřilo. Doufám, že nikdo. Protože jsem snad dost jasně napsal, že hmotost té sondy je asi 100 kg a nikoliv 10 gramů.

Údaj o tíze 0,1N (10 gramů síly) jsem pak uvedl s kondicionálem, abych vyjádřil, že není zcela jistý. Ale uznávám, že jsem se mohl mýlit (počkejme si na měření.)

carlitosman píše:Stale som vsak nedostal odpoved, ako tam vlastne drzi na povrchu.


Zkuste si otázku obrátit: co (jaká síla) by ji podle Vás z toho povrchu mělo tlačit někam jinam? Pokud je tíha největší působící silou, bude ji tam držet. Ale klidně to vyvraťte. :-)
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carlitosman 15. 11. 2014 13:38

Ved prave, pokial by to bola jedina sila a sonda by bola polozena, bolo by to v poriadku.Lenze sonda sa odrazila a pritlacna triska nefungovala. Do akej vzdialenosti sa odrazila a aka gravitacia moze byt okolo tak maleho telesa v tej vzdialenosti?
Niekde pisu, ze sonda je po smrti kvoli bateriam, pretoze z politickeho dovodu sa tam ine baterie dat nemohli a je v tieni. Aj tak by sa vrtat nemhlo lebo sonda by odletela. A inde pisu, ze veselo funguje dalej a dokonca vrta povrch komety....
Inde danovy poplatnici pisu a stazuju sa vo velkom, ze naco sa zbytocne premrhali taketo peniazena bezcennu vec /teda pre nich bezcennu/, takze tak ci tak musi fungovat dalej aj ked nefunguje a mozno tam ani neni.
carlitosman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 15. 11. 2014 14:45

Do akej vzdialenosti sa odrazila a aka gravitacia moze byt okolo tak maleho telesa v tej vzdialenosti?

To si přece můžete přibližně spočítat. Hmotnost té komety se odhaduje na 10 miliard tun, zbytek je gravitační zákon, který se učí ve škole.

Mně po přibližném výpočtu v Excelu vyšlo, že pokud by byla kometa kulová a odraz nastal od povrchu 2,5 km nad těžištěm (měla by 5 km v průměru), vystoupala by sonda do svého zastavení za hodinu do výšky přibližně 500 m nad povrch.

Protože má kometa složitější tvar, a nevíme přesné místo odrazu, může být samozřejmě výsledek trochu jiný - zhruba od 200 metrů po něco málo přes kilometr nad povrch.
Gravitace by pak měla být v rozmezí od miliontiny (necelých 10 km od komety) po desetitisícinu (kometa jako myšlená koule o průměru 1,6 km) té zemské.

Klidně to po mně přepočítejte - je to jen můj přibližný odhad na základě jednoduché simulace.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 17. 11. 2014 16:13

Obrázek
NASA mooned the world
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carlitosman 17. 11. 2014 16:21

Stoura 1 píše:To nevím, kolik lidí mi to uvěřilo. Doufám, že nikdo.
carlitosman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 17. 11. 2014 16:35

carlitosman píše:
Stoura 1 píše:To nevím, kolik lidí mi to uvěřilo. Doufám, že nikdo.


Měl byste to citovat i s konkrétní větou, na niž můj příspěvek reagoval a na niž se zájmenem "to" odkazoval:
carlitosman píše:Kolki Vam zase slepo uverili, ze ma hmotnost 10 gramov ...


Protože hmotnost té sondy (Philae) popisuji stále jako přibližně 100 kg. O 10g její hmotnosti jste zatím psal jen Vy.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stoura 1 17. 11. 2014 17:58

Trodas: Hezké fórky. Přidám také jeden:
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carlitosman 17. 11. 2014 18:25

Stoura 1 píše:Nevím jen, co myslíte tím "vazi 1 gram". Hmotnost té sondy je asi 100kg. K povrchu tělesa, které má tíhové zrychlení kolem 1 mm/s2, by tedy měla být přitahována silou (tíhou) asi desetiny Newtonu. To je zhruba tíha desetigramového závaží (o něco víc než dvouerová mince) na Zemi. Pokud tam nejsou žádné rušivé vlivy, mělo by to stačit. Ale možná hraje roli ještě něco - nevím.

Stoura 1 píše:Protože hmotnost té sondy (Philae) popisuji stále jako přibližně 100 kg. O 10g její hmotnosti jste zatím psal jen Vy.

Stoura 1 píše:To nevím, kolik lidí mi to uvěřilo. Doufám, že nikdo.


Sam ste napisal, ze hmotnost tej sondy je ekvivalent cca dvojeurovej mince tu na Zemi. Teda asi 10 gramov. Ale podla vedcov to je ako keby na zemi vazila 1 gram. Takze ste sa sekol 10 nasobne, to je dost.
carlitosman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stoura 1 17. 11. 2014 18:57

carlitosman píše:Sam ste napisal, ze hmotnost tej sondy je ekvivalent cca dvojeurovej mince tu na Zemi.


Ne, to jsem skutečně nenapsal.

Chápete rozdíl mezi pojmy "hmotnost" a "tíha" (slovensky "hmotnosť" a "tiaž")?
Ta slova vyjadřují dost různé věci. Ty fyzikální veličiny mají i různé jednotky.

Na víc jsem použil podmiňovací způsob (... by měla ...), čímž jsem i ten ekvivalent tíhy (nikoliv hmotnosti) vyjádřil jako odvozený z údaje tíhového zryclení.
Údaj o tíhovém zrychlení jsem vzal z materiálu z institutu Maxe Plancka (strana 16), který na tom projektu pracuje. Omlouvám tímto se za svůj omyl, daný použitím staršího nepřesného údaje o tíhovém zrychlení a uvedl špatně tíhu. Hmotnost sondy jsem ale snad celou dobu uváděl správně.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 3. 2015 12:22

Tak ja jsem dneska bohuzel Venusi nevidel. Mel jsem byt ve studni.
Jen by me zajimalo, jestli i dnes bych musel hledat 30m hlubokou a nebo by stali melkci. Co ty na to trodasi?
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trodas 9. 7. 2015 23:49

Ve filmu Interstelar je pasáž, kde se šokovaný rodič dozví, že Apollo projekt byl brilantní kus propagandy udělaný proto, jak zbankrotovat SSSR tím, že se vytvořila legenda, že USA dokázalo přistát s lidmi na Měsící:


http://www.youtube.com/watch?v=3s-9VKuYflo

Jistě, jde o podobný Hollycrap doják, jaké zavrhuji (ale jinak je to docela zajímavý film, doporučuji) - nicméně je to stejný hollacrap film, jako ty z Měsíce v 24fps kamerou, co uměla jen 10fps: http://youtube.com/watch?v=TCM76SV_dNg -, nicméně to, jak natvrdo a jasně tuto informaci sdělili, je docela zarážející.

Nicméně takto nějak se nám to postupně bude podávat, protože momentálně je na programu naladění lidí proti USA... jako kdyby za tenhle podvod občané USA mohli...
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 11. 7. 2015 15:22

Cos ve filmu říkal na hvězdy? Neměli kopat studně jako na Měsíci?
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alin012 11. 7. 2015 22:28

Konečně silný :shock: :tleskani argument:
Ve filmu Interstelar je pasáž, kde se šokovaný rodič dozví, že Apollo projekt byl brilantní kus propagandy udělaný proto, jak zbankrotovat SSSR tím, že se vytvořila legenda, že USA dokázalo přistát s lidmi na Měsící:

Se docela divím, že jim to zlá vláda nevystřihla . JJ, ona vlastně nepochopila skrytou zakuklenou meziřádkovou myšlenku.

Nicméně takto nějak se nám to postupně bude podávat, protože momentálně je na programu naladění lidí proti USA... jako kdyby za tenhle podvod občané USA mohli...

Je přece jasné že americké filmy se dělají hlavně proto, aby naladily zbytek světa proti USA.
Alin012
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trodas 21. 7. 2015 21:18

Armstrongův měsíční skafandr se rozpadá, má ho zachránit sbírka
Obrázek
Apollo vacuumproof zip suit

http://novinky.cz/koktejl/375534-.html

Legendární vzduchotěsný (v -200 i v +130°C) zip Apollo skafandrů opět na scéně! :)
It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků