Začátek konce jedné éry

Co nám přináší EU; politika USA a dalších zemí

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trodas 15. 6. 2014 10:01

Dočetl jsem se, když jsem udělal tu chybu, že jsem četl plky mainstream mediálních sračkometů, že: "Američané (...) se země teprve zotavuje z ekonomické krize, ke které nemalou měrou přispěly právě náklady na válečné operace v Iráku a v Afghánistánu."

Klíčové slovo je zotavuje. Problém v tomto je, že přání je zde silné, optimistická řeči velké, ale reálná čísla ukazují jiný obrázek. A sice, že rychlost oběhu peněz v ekonomice USA rekordně klesá. Ve zdravé ekonomice se peníze "točí", tedy zboží/služby se kupují a prodávají. Místo zotavení však grafy ukazují, ze v USA rychlost oběhu peněz dosahuje rekordního poklesu všech dob.

Následující dva grafy jsou těmi nejpodstatnějšími obrázky, které kdy uvidíte:

Obrázek
(rychlost oběhu peněz)

Obrázek
(rychlost oběhu a komodit)

http://theeconomiccollapseblog.com/arch ... record-low

Jak vidno, proti nejhorším recesím za posledních 70 let (šedá místa grafů), je situace podstatně horší. To znamená, že konec éry dolaru nastal. Místo radosti a jásotu, že už nebudeme makat a platit na Amíky a jejich styl života, armádu a zahraniční politiku (jenž přináší smrt, mučení a zkázu), je však na místě oprávněná obava, co bude, až se dolar zhroutí.

Je ČR připravena na to, že dolar sebou vezme i Euro?

Nebo banksteři stále žijí v mediálních pohádkách o tom, jak se ekonomika "uzdravuje"...?

Připomeňme si, že nikdy v historii nebyl svět tak svázán jedním bezcenným platidlem, jako je tomu dnes. Proč asi Rusko v Čína zavrhly dolar ve svých platbách? Protože ví, co přijde. Ví to všichni, kdo mají rozum...



It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong. -Voltaire
I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts... -Hemingway
trodas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icotech852 15. 6. 2014 11:17

Nebo banksteři stále žijí v mediálních pohádkách o tom, jak se ekonomika "uzdravuje"...?

ano ziju vo svojich pohadkach,pretoze pokial media rozpravaju o tom ako je cool si zobrat pozicku,vzdy sa najde niekto (a tychto ludi je vela - mimochodom i moj kamarat,ktory mi jednoducho odpovie ze peniaze vzdy boli a budu) kto si ju rad zoberie - napr.pokial chce byvat nema ani inu moznost.Media tu v podstate plnia tuto ulohu,kricia - zoberte si LACNU PUJCKU

No a druha vec je,ze zazobany ludia drzia svoje peniaze na uctoch (ci danovych rajoch) a system sa ich snazi prekecat - kup si novy dom! kup si nove ferrari...(a roztoc tak este chvilu koleso ekonomiky)

Samozrejme je pravda to co tvrdis,financna slucka sa stahuje a ludia to o chvilu pocitia (ak ju uz nepocituju)
forsaken...
icotech852
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jon albert 15. 11. 2016 00:56

ktorá mi znie veľa!
Jon albert
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jon albert 16. 11. 2016 22:27

ktorá mi znie veľa!
Fordyce
Jon albert
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků