Žádost o milost pro členy skupiny ZTOHOVEN

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 3. 3. 2008 20:44

http://www.stromateis.eu/ztohoven/index.php

Vážený pane prezidente,

my níže podepsaní Vás touto cestou prosíme o milost pro členy umělecké skupiny ZTOHOVEN. Za to, že dne 17.6.2007 narušili televizní vysílání pořadu Panorama obrazem jaderného výbuchu, jsou obviněni z šíření poplašné zprávy. Hrozí jim tak trest odnětí svobody až na tři roky.

Plně uznáváme, že členové uskupení ZTOHOVEN neoprávněně nakládali s majetkem České televize. Svým činem ale nechtěli poškodit zájmy této veřejné instituce, ani šířit poplašnou zprávu. Obraz, který vložili do vysílání, byl natolik absurdní, že jej za poplašnou zprávu rozhodně nelze považovat. Atomový hřib uprostřed horské krajiny totiž nenechával nikoho na pochybách, že jde o obrazovou nadsázku. Jeho smyslem nebylo postrašit televizní diváky, ale demonstrovat rozdíl mezi skutečností a obrazem světa vnímaného skrze masmédia, a tím upozornit na důležitost kritického myšlení a vyhodnocování informací. Performance skupiny ZTOHOVEN také pomohla zviditelnit české současné umění ve světových médiích, která celou akci hodnotila vesměs kladně.

Nepřiměřená reakce České televize bohužel potvrdila fakt, že média ráda považují sama sebe za objektivního zprostředkovatele skutečnosti, čímž uvádějí své diváky v omyl. ČT tímto nesmyslným krokem zbytečně utrácí peníze daňových poplatníků a vede boj se skupinou umělců, místo aby nechala policii i soudy věnovat se závažnějších kauzám a sama se soustředila na zkvalitňování vlastních služeb.

Případné potrestání tohoto uměleckého činu by bylo nebezpečným precedentem a také mezinárodní ostudou ČR. Byli bychom snad jediným státem ve vyspělém světě, který v dnešní době posílá umělce za mříže.e/quote]


http://www.youtube.com/watch?v=bV4uUWn1XY8

kdo se přidá? :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J1RK4 3. 3. 2008 21:29

Já rozhodně ;)
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marty89 4. 3. 2008 11:22

Už jsem se taky přidal
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netwar 4. 3. 2008 12:56

Taky jsem vložil podpis.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bungo 4. 3. 2008 22:51

Jsem PROTI !!! Nevidim na tom cinu pranic umeleckeho... Dokazu si predstavit panickou reakci lidi, kteri se na to divali a maji v dane lokalite barak...

Nechapu co je umeleckeho na tom, se nabouravat do programu televize. Tomuto "umeni" neholduji. A klidne bych je za mrize poslal.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marty89 5. 3. 2008 07:08

Já taky na spoustě jiných věcí nevidím pranic uměleckého, ale neposlal bych takové rádoby umělce do basy. Takže nevím, proč by to v tomto případě mělo být jinak.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Calhoun 5. 3. 2008 09:08

"...Byli bychom snad jediným státem ve vyspělém světě, který v dnešní době posílá umělce za mříže..."

Tohle je neuveritelny :x . Oni vedome a planovane spachaji trestny cin ale protoze jsou to "umelci" tak stoji mimo zakony? Takze na "umelce" se zakony nevztahuji a oni si je muzou porusovat jak chteji a vymlouvat se na "umeleckou" tvorbu? Absurdistan....
Calhoun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 5. 3. 2008 12:01

Tohle mě tedy moc za srdce nevzalo. V určité oblasti bych se taky mohl považovat za umělce, přesto bych si pod jeho maskou nedovolil znehodnocovat cizí dílo. Tihle umělci k tomu rozhodně právo neměli, hloupě se vymlouvají a ještě tím vrhají špatné světlo na jiné umělecké skupiny, které by nic podobného neudělaly.

No_signature.
Deleted user

Odeslat příspěvekod marz 5. 3. 2008 12:07

Nepodepíšu. Je to jejich blbost. Je to normální trestný čin. A umělce za mříže posílá kde kdo. To by si i padělatelé peněz mohli začít říkat umělci. Nebo i "sprejeři", kteří si tak už říkají a přitom jen kazí budovy či jiné místa jejich nesmyslnou činností.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 5. 3. 2008 12:32

Nechapu proc nekdo ted chce milost kdyz jeste neprobehl soud? At soud rozhodne o vine a pak se da mluvit o pripadne milosti. Ono je klidne mozne(i pravdepodobne) ze soud uzna ze o zadne sireni poplasne zpravy nedoslo....
Nebo vam ten cin pripada jako sireni poplasne zpravy?
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 5. 3. 2008 12:56

No mne osobne "atomovy vybuch" bez tlakove vlny a okamziteho zniceni digitalni webkamery spis pobavil nez vydesil. :D Myslim ze vetsi problem je to, ze se nekomu cizimu nabourali do systemu.

Vydavani tohoto cinu za "umelecke dilo" mi pripada dost beznadejne. Podle mne by meli spis argumentovat tim, ze to byla nedomyslena klukovina, s tim by meli asi vetsi nadeji na uspech. :)
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 5. 3. 2008 14:05

Bungo píše: Dokazu si predstavit panickou reakci lidi, kteri se na to divali a maji v dane lokalite barak...


Pokud tomu skutečně uvěřili :roll: , pak to jsou tupci a vohnouti a za blbost se jak známo platí...
Neříkám, že to bylo rovnou "umělecké dílo", ale vtipné to bylo. ČT by mohla projevit trochu benevolence, smyslu pro humor a ne takovou koňskou dávku pokrytectví - někdy v raných 90. letech totiž oni sami vysílali něco jako fingované přepadení studia.
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Grammator 5. 3. 2008 15:01

čt by mělo ZTOHOVEN poděkovat, svůj podpis sem přidal... možná by bylo dobré sem přidat i naše soukromé hlasování...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 5. 3. 2008 20:35

já taky dal
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iwigirl 5. 3. 2008 20:42

Nevidím jediný důvod, proč podporovat někoho za spáchání trestného činu.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků