Odborářská svoloč

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod sycyo 24. 2. 2010 14:54

Je todle možný už? Skupina těch největších nemakačenků, co by chtěli všechno zadarmo a v práci se jen flákat, bude takto významně ovlivňovat chod státu? Co je to vůbec za existenciální omyl ty odbory? Proč mají u nás tak neskutečné práva?

Co si o odborech myslíte vy?
...je to posedlost...ale krásná
sycyo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 24. 2. 2010 15:24

Drahej SYCYO, myslím si, že jsme konečně zpátky v Evropě a bohužel se zde podařilo po Sametu hodně Odbory rozbít a teprve teď to s normálně pracujícími(tělem i duchem) vypadá trochu rozuměji, až na ten Dodatek k Lisabonu, he... No a o Tobě si myslím, že bych Tě nechal makat hezky natvrdo někde ve Fabrice minimálně rok, bílej Límečku, toť vše...STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 24. 2. 2010 16:02

....takto významně ovlivňovat chod státu.......

co to je za blábol jak z Rudého Práva před 1989,tak nepojede jeden den či týden doprava no a co!!!!,
ve Francii to mají každý týden a nevypadá to ,že by se země zmítala v krizi. Např. všude okolo nás mají mnohem víc státních svátků jenom u nás všichni musej pracovat skoro i v neděli. Chápal jsem to po revoluci,že je to blbost stávkovat když jsme sotva vylezli ze sraček, ale dnes 20 let poté a furt to nevypadá ,že bysme z těch sraček vylezli tak bude problém asi jinde než v nějakých stávkujících nemakačenkách.
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 24. 2. 2010 16:15

Užitečný spolek, který pomáhá zaměstnancům a šetří peníze i čas zaměstnavateli. Pokud je vše OK. Jestli není, je to problém zaměstnavatele, za který si může sám.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sycyo 24. 2. 2010 16:21

Proč by měli cizí lidi trpět, protože jim chtějí sebrat naprosto nesmyslné zvýhodnění? Proč si berou jako rukojmí lidi, kterym je to uplně putna? Ať si klidně demostrují na náměstí, proti tomu nic nemam, to je jejich právo, ale proč musí otravovat život ostatním? To není vyjednávání, to je vydírání.

Jinak je jasné, ře pracující si nějakou "ochrannou" organizaci zaslouží, ale to co odbory předvádějí dnes, to téměř i proti zájmu těch zaměstnanců. Naprosto nereálně požadavky, neústupnost, neochota jednat, předáci co jsou v čele protože se jim nechce makat, atd, atd...

edit: Jinak bych rád poznamenal, že je zásadní rozdíl mezi odboráři (tak já chápu ty lidi, co tomu cirkusu velí) a členy odborů, což jsou ty běžní lidé, kteří jen dělají to, co jim předák řekne. Proti těm druhým samozřejmně nemam nic, to jsou jen ovce (nemyslim to teď urážlivě!), které dělají to, co jim organizace nařídí a zařídí.
Naposledy upravil sycyo dne 24. 2. 2010 16:38, celkově upraveno 1
...je to posedlost...ale krásná
sycyo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sycyo 24. 2. 2010 16:25

Jack111 píše:Užitečný spolek, který pomáhá zaměstnancům a šetří peníze i čas zaměstnavateli. Pokud je vše OK. Jestli není, je to problém zaměstnavatele, za který si může sám.

Jenže dnes, zejména díky vedení odborů, to OK není skoro nikde. Co jsem měl tu čest poznat jednání odborů o kolektivní smlouvě v několika firmách, se stovkami zaměstanců, tak odboráři si žijí ve vlastním světě, kde neexistují nějaké ekonomické principy, ale jediný cíl je vyždímat zaměstnavatele co to jde. A je uplně jedno, že na to prostě nemá. Kompromisy pro ně neexistují. Zaměstnavatel se může snažit jak chce, ale vedení odborů na nic nepřistoupí. Ani třeba na 5. návrh kompromisu smlouvy. To se pak těžko něco dělá.
...je to posedlost...ale krásná
sycyo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sycyo 24. 2. 2010 16:32

Jinak jsem pracoval všude možně, od prací na stavbě, přes turistický ruch, služby, kancelářský vošmel, práce u linky ve velký fabrice, u soukromníka v pár lidech... Takže bych rozhodně neřekl, že jsem "bílý límeček", co nikdy nepoznal manuální práci nebo jak to chodí mezi dělníkama ;-)
...je to posedlost...ale krásná
sycyo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 24. 2. 2010 16:47

sycyo píše:Proč by měli cizí lidi trpět....

Protože to je jediná možnost jak na sebe důrazně upozornit a důvod k tomu aby to protistrana nějak řešila. Naprosto běžná praxe a v podstatě princip stávky...
Ze zbytkem co jsi napsal..dá se souhlasit, ale rozhodně bych to nepaušalizoval na všechny odborářské spolky.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sycyo 24. 2. 2010 16:57

A je opravdu třeba na sebe upozorňovat tak důrazně? Kvůli takové kravině jako je zdanění výhod? Co by dělali, kdyby je chtěli zkrouhnout nějak víc? Vyfasovali by ze skladů LM kvér a táhli by do Strakovky?
...je to posedlost...ale krásná
sycyo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 24. 2. 2010 17:47

Taky mi to připadá trošku nepřiměřené, ale je dobré ukázat, že si nenechají srát na hlavu.

Osobně považuju benefity (a to prosím pěkně naprosto všechny) za nesmyslné, to ale na celé věci nic nemění.

Mimochodem poslední navrhované řešení bych osobně podpořil :mrgreen:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 2. 2010 17:56

Svoloč.
Kde na ty výrazy chodíte. To máte z TV Nova? :mrgreen:
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 24. 2. 2010 18:22

Já mám radši české výrazy. Slovo lůza je přímo zvukomalebné ;-) :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 24. 2. 2010 18:29

sycyo píše:Proč by měli cizí lidi trpět, protože jim chtějí sebrat naprosto nesmyslné zvýhodnění?

Narážíš na dráhu? Proč nesmyslné zvýhodnění? Některé benefity využívají i zaměstnanci z úplně jiných odvětví. Nejde jenom o režijky, ale také o stravenky, ubytování a další.
Můžeš to brát tak, že poslechli názory dementů z diskuzí. Velde častých rad jako "měli se líp učit" prostě řeknou, že za takovýchto podmínek dělat nebudou.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 24. 2. 2010 18:51

Jack111 píše:Užitečný spolek, který pomáhá zaměstnancům a šetří peníze i čas zaměstnavateli. Pokud je vše OK. Jestli není, je to problém zaměstnavatele, za který si může sám.

přesně tak, odbory přece nejsou komunistický přežitek ale užitečný prostředník mezi zaměstnancem a zaměstavatelem..

sycyo píše:Proč by měli cizí lidi trpět, protože jim chtějí sebrat naprosto nesmyslné zvýhodnění?

proč nedávno zemědělci vylívali cisterny mleka do polí?? :arrow: Forma protestu že něco není dobře..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sycyo 24. 2. 2010 18:55

MarkFX píše:
Jack111 píše:Užitečný spolek, který pomáhá zaměstnancům a šetří peníze i čas zaměstnavateli. Pokud je vše OK. Jestli není, je to problém zaměstnavatele, za který si může sám.

přesně tak, odbory přece nejsou komunistický přežitek ale užitečný prostředník mezi zaměstnancem a zaměstavatelem..

Ano, ale to by ten systém musel správně fungovat. Dnes nejsou odbory ani náhodou nějaký prostředník. Je to pouze nástroj k vydírání firmy. Nějaká pomoc odborů firmě? Hahaha, vtipná myšlenka!

MarkFX píše:
sycyo píše:Proč by měli cizí lidi trpět, protože jim chtějí sebrat naprosto nesmyslné zvýhodnění?

proč nedávno zemědělci vylívali cysterny mleka do polí?? :arrow: Forma protestu že něco není dobře..

Ať si klidně lijí, když si myslí, že jim to pomůže, je to jejich boj. I když ho nechápu, tak ten protest beru, protože to nikoho nijak neomezuje.
...je to posedlost...ale krásná
sycyo
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků