Pauza volí do EP 2009

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Koho budete volit do EP?
Konec hlasování: 5. 6. 2009 07:26
ODS 11 %  45%  [ 11 ]
ČSSD 2 %  8%  [ 2 ]
KSČM 4 %  16%  [ 4 ]
KDU-ČSL 1 %  4%  [ 1 ]
SZ 0 %  0%  [ 0 ]
Strana svobodných občanů 2 %  8%  [ 2 ]
Dělnická strana 1 %  4%  [ 1 ]
Libertas.cz 0 %  0%  [ 0 ]
Liberálové.cz 0 %  0%  [ 0 ]
jinou 3 %  12%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 24

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 21. 5. 2009 07:26

Vzhledem k tomu, že za 14 dní jsou volby do EP, tak je na čase dát anketu. Takže otázka je jasná.

Pokud půjdete, koho budete volit nebo koho byste volili ?

Výběr možností je zúžen na 10, takže jsem vybral subjektivně 9 stran o kterých se více mluví.

Strany nejsou seřazeny jako na volebních lístcích.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukino 21. 5. 2009 08:04

Asi ODS, nejradsi Zahradila.
Lukino
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 21. 5. 2009 08:21

Zas's mi sem nedal monarchisty, království rulezz 8-)
-pb-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 4honza 21. 5. 2009 09:20

Nebudu do EP vybirat podle stran, ale podle lidi, kteri kandiduji. V tomto pripade mi prijde boj stran trochu falesne pozlatko.

Z toho, co se nabizi - uvazoval jsem nad temi, kteri jsou napr. tady http://www.euroskop.cz/44/11719/clanek/ ... edstavuji/ dostane muj hlas Zuzana Roithova, ac se tedy s programem KDU-CSL moc neztotoznuju. Politiku trochu sleduju a v EP je narozdil od jinych za ni videt alespon nejaka cinnost.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 22. 5. 2009 00:00

dvě z toho neznám, ale ze zbytku nic
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 5. 2009 07:22

Upřímně řečeno, nejraději bych volil Bobošíkovou (resp. volební uskupení Suverenita). Velmi mě oslovila její debata s Falbrem na TV Prima (Nedělní Partie) konkrétně k tématu Lisabonské smlouvy. Zatímco Falbr mlátil prázdnou slámu, Bobo měla před sebou výtisk tohoto dokumentu polepený asi stovkou barevných papírků a mistrně se v tomto dokumentu orientovala a na nicneříkající kecy odpovídala konkrétními citacemi z LS. Osobně mi není příliš sympatická, ale styl její práce obdivuji. Bohužel mám obavu, aby můj hlas pro Suverenitu nepropadnul. Původně jsem chtěl na 100% volit ODS, ale když jsem viděl jak se k Zahradilovi lísá pan starosta Prahy 5 Jančík, tak jsem maličko zaváhal. Asi si o tom se Zahradilem na nějaké komornější předvolební akci popovídám.

Zcela nepřijatelní jsou pro mě Paroubkovci, bolševik a všechny formy nácků (NS, SPR-RSČ, DS)

Libertas mi přijdou lehce směšní - jeden kandidát odsouzený pro daňový delikt a druhý projevil svojí politickou prozíravost, když v srpnu 1989 vstoupil do KSČ, o pravopisných chybách na jejich plakátech a nekonečně legračním předvolebním klipu ani nemluvě :D

aqua: které neznáš? Je tam dost obskurních stran (seznam) - za nejobskurnější považuji asi uskupení označené v číselníku ČSÚ jako HNDPSDZP (= Nejen hasiči a živnostníci s učiteli do Evropy ).
Naposledy upravil Slonik dne 22. 5. 2009 07:28, celkově upraveno 1
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 22. 5. 2009 07:24

ODS
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 22. 5. 2009 07:30

SMPVMZ...Jarkovi pohrobci, stále aktuální společenstvo...,ale v Praze se již není pomali ,kde scházet a to tuto Stranu již v základu diskriminuje...Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 22. 5. 2009 07:41

ODS - Dopravní stavby Ostrava http://www.ods-dso.cz
Ty já budu volit. :D
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 22. 5. 2009 08:22

Slonik píše:Upřímně řečeno, nejraději bych volil Bobošíkovou


:roll:

Slonik píše:Zcela nepřijatelní jsou pro mě Paroubkovci, bolševik a všechny formy nácků (NS, SPR-RSČ, DS)


Pak bych si ti dovolil připomenout, že to není tak dlouho co Bobošíková kandidovala za KSČM na prezidentku.
Více o charakteru této politické prostitutky vědět netřeba. :pozor
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 5. 2009 09:26

A víš proč to udělala? Tuhle věc přiznává i ve svých předvolebních projevech a vcelku logicky a věcně jí zdůvodňuje. Navíc jsem netvrdil, že sympatizuji se všemi jejími názory.

Víš proč kdysi Kalousek asi půl dne předstíral, že by šel do vlády za podpory bolševika?

Ono je to všechno maličko složitější než se na první pohled zdá ;-)

S-Tony: :-D ale to bych se pak nikdy neodvážil spát pod mostem.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 22. 5. 2009 12:02

A víš proč to udělala? Tuhle věc přiznává i ve svých předvolebních projevech a vcelku logicky a věcně jí zdůvodňuje.


A jak? Podobně jako ti servilnější z generace našich rodičů, kteří vlastní odůvodňují že "do partaje vstoupit museli"?
Já myslím, že její extempore v době vnitřní krize v ČT + zmiňovaná kandidatura ukazuje že bezpáteřní oportunismus je Bobošíkové vlastní.

Kalousek asi půl dne předstíral, že by šel do vlády za podpory bolševika?


Vyslovení důvěry a kandidatura na místo nejvyššího ústavního činitele za danou partaj jsou přeci jenom trošku jiné kalibry, nemysíš?
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 22. 5. 2009 12:50

Magistr Kelly píše:A jak? Podobně jako ti servilnější z generace našich rodičů, kteří vlastní odůvodňují že "do partaje vstoupit museli"?


Tak se podívej a poznáš, že jsi teď plácnul neuvěřitelnou hloupost ... ;-)

Magistr Kelly píše:Já myslím, že její extempore v době vnitřní krize v ČT + zmiňovaná kandidatura ukazuje že bezpáteřní oportunismus je Bobošíkové vlastní.


Ve svém původním příspěvku jsem psal, že osobně mi moc sympatická není (a je to mimo jiné i právě kvůli jejímu působení v době "televizní krize" - mimochodem, v tu dobu se Paroubek lísal na magoši k ODS). Z toho co jsem tvrdil podle mě jasně vyplývá, že svojí práci europoslankyně dělala v uplynulém období velmi svědomitě a zodpovědně. Kandidatura byl taktický tah (chceš-li srovnávat, tak to byla naprostá marginálie ve srování s nástrahami, které číhají v LS). Jo a na oportunismu (tedy "chytání příznivého větru") nevidím vůbec nic špatného. ;-)

Magistr Kelly píše:Vyslovení důvěry a kandidatura na místo nejvyššího ústavního činitele za danou partaj jsou přeci jenom trošku jiné kalibry, nemysíš?


Vzhledem k tomu, že prezident je po zvolení nezávislý na politické reprezentaci a nemůže být ani odvolán (s výjimkou vlastizrady), je přivedení komunistů do vlády daleko těžší kalibr ... :-|
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 22. 5. 2009 14:13

Slonik píše: Jo a na oportunismu (tedy "chytání příznivého větru") nevidím vůbec nic špatného. ;-)


Ani v případě, že jde o gottwaldovy nereformovatelné pohrobky z KSČm?

Slonik píše: Kandidatura byl taktický tah


Omlouváš stěží omluvitelné. Taktika netaktika, kdyby měla páteř a krapet slušnosti tak za bolševiky nekandiduje.
Tečka.
Příště bude pro změnu "takticky" kandidovat za neonacisty? :hm
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jannnn 23. 5. 2009 22:15

Ad Bobošíková.

Jeden z blízkých rodinných členů byl nedávno na nějakém jednání v Bruselu a ujala se jich právě Bobošíková. Provedla je po EP, vysvětlila, ukázala, atd....ale o to tu teď nejde.

Hlavně prý ale byla opravdu schopná, ať se jí zeptali na cokoli tak věděla, ochotná a vstřícná. A to byla jen úzká skupina lidí, kterým se věnovala, nešlo tedy o nějakou "předvolební agitaci". Takle to asi moc nevyzní, ale právě z toho co jsme slyšel je to asi opravdu schopný člověk.

Což toto vyprávění značně nahlodalo můj názor na ni. Nikdy sem jí rád neměl za to co dělala, ale asi opravdu není tak zlá jak se zdá. Přesto je šance že dostane můj hlas asi malá.

To jen takový můj postřeh k tomu, že ne vše je černobílé...
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků