Kulhánek vs. Žamboch

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Revan 24. 11. 2005 13:53

Tak co, kterej píše líp. Já skoro nic jinýho nečtu než tyhle dva. Kulhánek je podle mě o krapítek lepsí. skoro se mi zdá, že ho Žamboch malilinko kopíruje (viz Líheň).
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ES0 24. 11. 2005 17:44

myslim, ze jsem precetl vse od obou a ten Kulhanek je takovy "akcnejsi" :D , btw. myslim ze v Lihni ho Zamboch nekopiroval jen si z nej tak trochu utahoval, ale nejdrsneji to mam pocit odnesli zamestnanci jednoho knihkupectvi kdyz z nich udelal nejakou tu upirskou sektu(a to knihkupectvi skutecne existuje i s temi lidmi-Krakatit) :wink:
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod van vren 27. 8. 2006 13:33

no, od žambocha sem čet jenom Megapolis a Seržanta, zatimco od Kulhánka sem čet všechno, takže je pro mě jednoznačně lepší Kulhánek .... ale kdo ví, třeba se mi ostatní Žambochovo knížky budou líbit víc
be obscene... be be agressive
van vren
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VWsenior 28. 8. 2006 16:09

Oba jsou dobří a čtu je s chutí.
VWsenior
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 9. 7. 2009 01:46

Hmmm nemůžete srovnávat Hrušky s Jabkama, přesto ŽAMBOCH...Marcel od Zvonu...
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 11. 7. 2009 20:41

Jo Žamboch napsal jeden díl Marka Stonea, to docela šlo :) Kulhánka znám, Noční klub a tak... No ale porovnat je neumím, kdybych měl nějak odpovědět, řeknu radši třetí jméno (třeba Dan Simmons) :)
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 9. 8. 2009 11:03

Kulhánka ŽERU - mně osobně se nejvíc líbí jeho provázanost mezi tituly, kdy postavy z jedné knížky jsou zmiňovány nebo i účinkují v jiné. Navíc si nedělá "z huby holínku" a z lidí blbce a neplácá technické ani faktické nesmysly. Žamboch na fabulační sílu Kulhánka podle mne nemá - viz třeba Kulhánkovo Stroncium...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 16. 8. 2009 06:10

No He Ekkarre, na Žambocha Nikdo nemá coby na VLKA Pustiny, Koniáše, Bakleye, Serže a dalších...Prostě Vás jeho raketový začátek minul a jeho knihy zmizely z knihoven a obchodů, no mohli byste ještě sehnat výbor povídek Muž na Stezce a Vlka Samotáře, kde se konečně vrací ,,Zpátky na trail, který ho tak proslavil,,...Jeho počiny po Seržantovi mu dost zkazily renomé, tož ho začněte číst Odpředu(od Povídek!) a né odzadu: těch socio-civilizačních plků s radoby fantazy punkem a bloodem, he. Ano v tom nemá Kulhánek konkurenta , ale Pustinu ať všichni nechaj Žambochovi, to samé jako Sapkowského Zaklínač , jenže trochu jinak, že...Takže co se týče Fabulace Žambocha v Krajině, tam nemá konkurenci pro změnu On, he. Budeš si muset opravdu Ekkare přečíst Žambu odzačátku a můžem začít povídat dál, že. STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků