Paulo Coelho [čti: Paulu Kueljú]

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod AndrewJ 11. 8. 2005 12:55

Co si myslíte o tomto autorovi? četli jste od něj něco? četli jste třeba alcymistu?
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 11. 8. 2005 12:58

Ja cetla 11 minut a chystam se na jeho dalsi knihy. Kniha se mi libila,a to tak, ze moc:-)
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 11. 8. 2005 13:20

11 minut jsem jěště nečetl....

četl jsem Alchymist, Pátá Hora, ďábel a slečna chantal. A těším se na další
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 13. 8. 2005 20:15

"Myslim, ze Coelho nekde rikal, jak se modlil k Bohu, aby se z neho stal slavny spisovatel. Zle jazyky rikaji, ze ted se modli, aby se z nej stal take dobry spisovatel :D "

Co z je hodnoceni, se kterym souhlasim - jeho knizky jsou slataniny s vycpelou esoterikou, neverohodnymi postavami, chatrne vykonstruovanou zapletkou, precpane vulgarnim mysticismem k instantnimu straveni...
Paul Atreides
Čtenář

Odeslat příspěvekod homomorfismus 14. 8. 2005 09:48

četl jsem Alchymistu a velice se mi líbil. na druhou stranu mě neustále při čtení a ještě víc po dočtení nahlodával pocit něčeho, o čem výše píše (no nejsem já básník? :)) Paul Atreides - je to dost kýčovitý, "vulgární mysticismus k instantnímu strávení" je pro to docela výstižnej pojem. příjde mi, že tam nejsou žádný jemnější nuance, žádný balancování na hraně, žádný vyslovení nevyslovitelného a uchopení neuchopitelného, který v knize hledám. mnohem víc mě v tomhle ohledu dostal v poslední době třeba Demian od Hesseho. ale to je asi dost věc osobního vkusu a názoru.
btw. díky za tu fonetiku, nikdy jsem si s ní v případě Coelha nevěděl moc rady :)
homomorfismus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LuTinuviel 22. 9. 2005 20:33

No ja som od neho citala putnika aneb cesta do Santiaga de Compostela ..fascinujuce miestami az mysticke citanie ..po lopate povedane som tu knihu zhltla na posedenie ..vrele odporucam
LuTinuviel
Čtenář

Odeslat příspěvekod bigdoc 23. 9. 2005 09:15

Umí celkem zručně psát, Alchymista byl dobrý, Veronika... byla taky docela zajímavá. Kdyby vždycky do knih nevložil na závěr to své mystické poblouznění (kterým získává "oddané" čtenáře, zejména pak ovšem čtenářky), tak by to byly celkem zručné knihy, jakých jsou na světě tisíce, a Coelho by nebyl světoznámý. Takhle ale je to z větší části brak - např. 11 minut už nemá daleko k sektářské literatuře.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 2. 10. 2005 11:49

Veroniku se chystám číst teď... mě prostě jeho knížky baví, baví mě jejich optimismus.
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 3. 10. 2005 19:01

Tak jsem přečetl Coelhovu knihu. Nadchla mě. líbí se mi mnohem víc, než třeba Alchymista, ale možná je to tím, že jsem se s Veronikou dokázal identifikovat, viděl jsem svět podobnýma očima jako ona. Je mi teď úplně skvěle...
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod norman_64 5. 11. 2006 21:39

Mam od něho sjetých už kolem osmi knížek - nejlíp se četl Alchymista (ideální jako dárek někomu),ale nejlepší se mi zdá Poutník - mágův deník - paradoxně se čte asi nejhůr (aspon pro me)
norman_64
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M. 5. 11. 2006 23:02

Alchymista byl celkem dobry, se Zahirem uz to bylo horsi, beze smyslu, zmatene...
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 5. 12. 2006 22:09

The Alchymist - byl jsem za polarnim kruhem 3 mesice a jedine co jsem mel na cteni byla tato kniha v AJ. Pekne jsem si to prozil.
Adam Bernau
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sl.megi 29. 4. 2007 18:07

Četla jsem jedním dechem U řeky Piedra jsem usedla a plakala, odmítala jsem jít spát než to nedočtu. Nic jiného jsem nečetla nebo resp. spolubydlící neměla na pokoji :D. Už se těším na něco dalšího, uvidíme :)
Maybe, maybe not..
sl.megi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 1. 5. 2007 19:30

Já čet Veroniku a Poutníka, a ta Veronika se mi líbila víc v tom, že tam nebylo tolik toho "nadpřirozenýho", nebo jak bych to nazval...
Johny[CZ]
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marz 1. 5. 2007 19:49

Moc se mi to tady nechce celé pročítat, nenapsal by někdo co píše za žánry?? Díky.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků