Erich von Däniken - názory na něj a jeho knihy

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Howard 14. 7. 2005 19:10

Mám skoro všechny knihy od Ericha von Dänikena a také jsem je přečetl. Je to velice zajímavé čtení a myslím si, že Dänikenovo teorie jsou hodně dobré.

Co vy si myslíte?

BTW:
Kdo by chtel v listopadu na jeho prednasku -> http://www.daniken.cz/
ja o tom uvazuju.

A take se muzete podivat na http://www.daniken.com/
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 14. 7. 2005 19:19

Je to takové čtení k oddechu, ale místy až moc přitažené za vlasy.

Jenom jinak vyložené mýty, legendy, nápisy a literární díla, otázka je, co z toho je správně. Je možné, že starověké civilizace toho znaly víc, než si myslíme, ale to už přesně nezjistíme nikdy. Pokud se ovšen nenajdou nějaké časové schránky s dochovanými důkazy (ne jenom rytiny, které mimo jiné můžou vypadat jak kosmonauti/letadla...).

Btw. někde jsem četl, že Země je stará jenom pár tisíc let (nebyla to jenom Bible :mrgreen:).
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 14. 7. 2005 19:50

Země má jen pár tisíc let?
No to je rozhodně zajímavé. Pokud byla uměle vytvořena (o čemž je zmínka i v knize z té doby "Bibli", znamenalo by to že někdo má tak vyspělou technologii, že může klidně zařídit, aby jsem si mysleli že na počátku byl velký třesk a po něm velice hodně let evoluce.
Dokázali by vytvořit tak dokonalé falešné důkazy, že by jsme uvěřili čemukoli.

Dänikena jsem četl od svých deseti do svých 16 let a přečetl jsem snad vše co kdy bylo od něj vydáno česky. Hodně věcí dáva smysl.
Jeho dílo má energii v tom, že dokázal pospojovat útržky historie a nabídnout alternativu Darvinově teorii. Aspoň já to tak vnímám. Je to zajímavé čtení.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 14. 7. 2005 19:56

Ne, ve stari zeme se asi nemylime.

Ale za tech milion (nebo ja nevim kolik) let, co je tu zivot, se zde mohlo stat ledacos.

Kazdopadne Daniken, at je to s jeho teoriemi jake chce, prozil urcite nadherny a bohaty zivot. Kolik lidi procestuje cely svet. Ja jsem byl jenom u Stonehenge a parkrat v Italii :-)
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gofry 14. 7. 2005 20:01

Myslim, ze jeho knihy su dost zaujimave. Podava tam navrhy a vysvetlenia, ktore by fakt mohli byt skutocnostou. Je to dobra protivaha k biblii.
gofry
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gofry 14. 7. 2005 20:03

Myslim, ze zivot na Zemi je ovela starsi ako milion ;) Ak teda pocitas lubovolny zivot.

Myslim, ze nejaky tvor, ktory sa uz trochu podobal na cloveka, bol uz pred 3mil. rokov.
gofry
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 14. 7. 2005 20:04

Rozhodně některé z jeho teorií dávají větší smysl než většinové názory. Spousta jeho teorií vyplňuje mezery, které jsou vědou přehlíženy (náhodně či záměrně), a podává možná řešení - s nimi se dá v mnoha případech souzhlasit a Darvinovu teorii považovat za nedokončenou a zčásti nepodloženou (tak to vidím já)
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 14. 7. 2005 20:04

Daniken má myslím i zábavní park ve Švýcarsku, nebo kde...

Pokud se vám Danikenovy knížky líbí, přečtte si také něco od Jiřího Wojnara, píše například o tom, jak Egypťani létali do vesmíru, proč Země (lidstvo) vypadá tak jak vypadá a další podobné úvahy. Pak j tady i Zecharia Sitchin a jeho tvorba.

A taky Hvězdná brána :).

Jen tak pro okraj - současné datování stáří pomocí radioaktivního uhlíku je přesné jenom asi do 5000-10000 let.
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 14. 7. 2005 22:18

no, on ten Daniken je take dobry obchodnik a vi co napsat aby se to lepe prodavalo, takze bacha...
rad bych si ho precetl a nejen jeho, ale bojim se ze to ovlivni moje mysleni, jinymi slovy nenapadne me to, co by me jinak napadlo:-)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 15. 7. 2005 12:42

Daniken se dobře čte, a když jsem byl malej, tak jsem mu skoro i věřil. Jenomže po několika desítkách let bádání, dalšího pokroku vývoje (kosmologie, genetiky, historie) se z toho nic nepotrvdilo a řada výzkumů, které si kladly za úkol Danikena ověřit, zjistila, že on je trošku pohádkář: přikrašluje si realitu, aby to "líp vyšlo". Daniken není vědec, je to fantasta - což nemyslím jako pohanu, jeho knihy se skutečně dobře čtou, stejně jako spousta jiné sci-fi literatury.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod a 15. 7. 2005 13:40

radsej si pozriem startrek
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ally 16. 5. 2006 04:26

Dobře se jeho knihy čtou a dost mu věřím. U některých věcí, které věda nedokáže zatím dobře vysvětlit podává docela použitelné vysvětlení. Něco je přikrášlené, ale k některým jeho názorům se klidně přikloním.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 16. 5. 2006 04:33

mne pripada jako takova "lite n educated" verze Astara Serana ...

vzit neco co "nevime proc tak je/proc to tak funguje" a pro vysvetleni pouzit neco co se "neda presne definovat" je desne jednoduchy. Pouzivali to vsichni populisti
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Xoddam 16. 5. 2006 17:48

zajimave, nikdy sem od neho nic necetl ale co tady ctu zni lakave ... hmmm nevite kolik titulu ma po cz/sk a jejich mena prosim tady .. asi se do toho pustim, dekuju
Xoddam
Návštěvník

Odeslat příspěvekod adams 16. 5. 2006 17:57

Jo, taky jsem od něj pár knih četl. Čte se to opravdu dobře. A je to zajímavé. Akorát z toho má člověk trochu guláš v kebuli a neví, čí je. Radši moc nemyslet, jinak je to na blázinec :nenapadne.
-
adams
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků