Hrůza a děs: Televizní noviny na Nově

Česká televize, TV Nova, kabelovky a ostatní

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod AntiNova 20. 5. 2005 13:19

Nemohu si pomoci, ale cítím doslova odpor k televizním novinám, jak je připravuje TV Nova. Stačí, když se podívám na styl moderátorů, na příspěvky redaktorů a vůbec na skladbu témat. Ne, tohle podle mně nemá úroveň. Zpravodajství ČT je mnohem lepší, i když i k němu lze samozřejmě mít nejrůznější výhrady.
AntiNova

Odeslat příspěvekod Kvítek 20. 5. 2005 14:42

Tak s tímhle názorem můžu jen a jen souhlasit. Zpravodajství na Nově je strašidelný a jako zpravodajství bych to ani nenazýval. Přednes jednotlivých redaktorů je tragickej brrrrrrrrr. Děs a hrůza a mohl bych spočítat na prstech na rukách, kolikrát jsem vydržel po celé televizní noviny.
Kvítek

Odeslat příspěvekod M. 20. 5. 2005 17:12

Souhlas.
Ale jak vidite, maji nejvetsi sledovanost.
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PZ 20. 5. 2005 22:03

Mě teda vadí jak neumí mluvit jejich moderátoři. To je fakt tak těžký naučit je základy? Zřetelně artikulovat, správně intonovat, nedrmolit, mluvit přiměřeným tempem, oddělovat slova a věty krátkou pomlkou,...
PZ

Odeslat příspěvekod Asspenn 20. 5. 2005 22:11

Ano, je to výběr z černé kroniky. Pozitivní zprávu nezahlídneš a pak to působí dojmem, jak je všechno, co se tu děje, v ... no tam.
Na druhou stranu u ČT mi vadí jedna věc: veřejnoprávné zpravodajství tu je od toho, aby přineslo strohou konkrétní informaci, a ne proto, aby mi redaktoři podsouvali jak tu informaci mám hodnotit, jaký si na ni mám vytvořit názor.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daft 20. 5. 2005 22:45

Na Novu se nedá ani koukat, mluví ve strohých větách s prapodivnou intonací a informační hodnota samotných zpráv je mizivá, ačkoli se člověk vždy dozví, co by se ještě mohlo stát, kdyby, nebo kolik lidí zemřelo a jakou strašnou smrtí.
Daft
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TOMBY 20. 5. 2005 23:29

Uroven lokalnich moderatoru jednotlivych spotu je opravdu uboha. Nehlede an to, ze Zuna sedi s rozeplym sakem. Coz nikde jinde nikdo dnedela. To je profesionalni pruzkum.
Nevim, kde berou, ze jsou nejlsedovanejsi? Asi ty jejich peoplemetry montujou nekam do duchodaku, kde jim rocne prispivaji na televizi.
Kdyz zacnete v sedm na Prime -> CT1 -> Nova dozvite se v nekterych pripadech velice rozdilne napr. ciselne udaje nekterych udalosti. Co si pak am clovek myslet to opravdu netusim :-)))) lol
Fiat Bravo 1.9MJT 120k Dynamic - šedá techno + dodělaný tempomat
NOKIA N97
Apple MacBook White
TOMBY
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 20. 5. 2005 23:57

M. píše:Souhlas.
Ale jak vidite, maji nejvetsi sledovanost.


Ale to přece není žádný argument! Vypovídá to jednak o tom, kde se nalézá "centrum gaussovy křivky" českého národa, taky o jeho setrvačnosti (Nova se dlouhodobě horší, přesto ji lidé ze setrvačnosti sledují).

Nemusíme se bavit ani o médiích nebo politice, stačí jít do supermarketu. Nejprodávanější jídlo a pití je to nejhorší a nejhnusnější: krabičáky vína, lahváče za pár korun, ve kterých není ani chmel ani slad, uzeniny, ve kterých není maso, prášky na praní, ve kterých není žádný prášek na praní, ale jenom sůl, instantní potraviny plné glutamátu a podobně.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo M. 21. 5. 2005 00:55

Jedna věc je, jakým způsobem jsou výsledky sledovanosti získávány a nakolik je tento způsob objektivní. Podle mého názoru jsou tyto výsledky buď hodně ovlivněny, nebo obyvatele ČR jednoduše komerce přitahuje více než serióznost ČT. Každopádně souhlasím s názorem, který asi nejlépe vystihla jedna moje bývalá profesorka dějepisu, že zprávy na Nově jsou jen "tancováním před kamerou".
Ivo M.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 5. 2005 01:30

Jenze ty zprávy na nove jsou delany tak aby od kazdyho bylo neco a hlavne aby zaujaly, aby tam proste byla nehoda ociti svedci a aby to proste melo i dej, ktery zaujme a nebyla to jen snuska informaci. A proto to lidi chytne a dívají se na to. Samozrejme druhá otazka jací lidé.
tOplOaDer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 21. 5. 2005 06:33

tOplOaDer píše:Jenze ty zprávy na nove jsou delany tak aby od kazdyho bylo neco a hlavne aby zaujaly, aby tam proste byla nehoda ociti svedci a aby to proste melo i dej, ktery zaujme a nebyla to jen snuska informaci. A proto to lidi chytne a dívají se na to. Samozrejme druhá otazka jací lidé.l/quote]


Jasně, máš pravdu, ale potom to není zpravodajství. Je to televizní pořad, ve kterém je něco málo zajímavých zpráv, něco málo drbů, něco "hraní", vytváření umělého dění. To by ostatně nevadilo, ale špatné je, že to komerční televize vydává za zpravodajství.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 5. 2005 12:58

No jo to je spatne a navic smutné. Ale s tim mi nic neudelam. Komercni televizi to prinasi nejvyšši sledovanost tak proc by to menila. Ale souhlas ze tohle nejsou plnohodnotne zpravy no.
tOplOaDer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 21. 5. 2005 15:37

Bohužel to vypovídá o značné části národa, přesněji řečeno o části těch, kteří sledují TV zpravodajství.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majsner 21. 5. 2005 22:00

Ivo M. píše:...nebo obyvatele ČR jednoduše komerce přitahuje více než serióznost ČT.s/quote]

Do tedka jsem CT povazoval za seriozni. Zpravy od nich celkem ujdou, ale po te afere s vymahanim dluhu u me absolutne skoncili. Do ted jsem poplatky za televizi platil pravidelne bez vynechani. Od tedka na ne kaslu, at si me treba zazaluji. Je to parta amateru - zlodeju. Howk :!:
Majsner
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 22. 5. 2005 11:06

TV noviny na Nově jsou sice přehlídkou tragédií a dělané pěkně na efekt, jenomže je to trend. Ostatně i ČT a Prima hodně věcí zkopírovala od NOvy, protozže Nova byla v lesčem průkopníkem, akorát to nedělají tak okatě a šíleně na efekt. Bohužel Nova si nedělá kolikrát vrásky nad tím zda to co přináší je tak úplně pravda a přesné. Šokovat diváka je u nich na prvním místě. A proč mluví tak rychle? Protože na každý příspěvek mají určitý čas, aby zájem diváka neopadl...
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků