Otřesně uřvaná reklama eshopu Alza na iVysílání ČT.

Česká televize, TV Nova, kabelovky a ostatní

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod jaromir 12. 7. 2011 07:25

Toto je můj otevřený druhý (a poslední) dopis zaslaný českému eshopu Alza.

Vyzývám všechny, pokud jim reklama Alzy vadí, k podobné akci.

"
Dobrý den,

chci vám oznámit, že už si od Vás nic nekoupím.

Vaše reklama na iVysílání ČT24 strašně ŘVE, leká mě, je přenormalizovaná na maximální úroveň!!! Je zvukově natolik otřesná, že při každém jejím shlédnutí se leknu a zatají ve mě dech.

Psal jsem vám o tom, odpověděli jste, že jsem jediný na světe, co s tím má problém a jinak jsou všichni spokojení...

Psal jsem a volal na Českou Televizi, tam mi řekli, že vaše reklama vyhovuje předpisům (byť je vybuzená na maximální možnou úroveň), že s tím tedy nic nemůžou z hlediska zákona dělat.

Ale řekli mi rovněž, že NEjsem jediný, komu to vadí, a že si na danou reklamu stěžuje hodně lidí.

Kašlete na mě, ničíte mě, OK. Využiju tedy největší výhodu demokracie "hlasování nohama" a do konce svého života od vás (jako správce IT a živnostník s nákupem a prodejem) nevezmu ani JEDNO JEDINÉ ZBOŽÍ. Jste pro mě mrtvý obchod.

Si to užijte, na fórech a Facebooku se už zakládají proti vám skupiny stejně smýšlejících lidí, kteří od vás na základě dané řvavé reklamy ODMÍTAJÍ KUPOVAT.

Vaše reklama tedy funguje, vyprovokuje lidi, zapamatují sí Vás, ale akce bude opačná! Nákup nečekejte!!!

P.S.: Jako systémák jsem samozřejmě našel cestu jak zablokovat všechny reklamy na iVysílání.

Sbohem

Bc. Jaromír Adámek
"
jaromir
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 7. 2011 07:33

Normálně jsem se s tou reklamou setkal fakt jen párkrát, na prstech jedné ruky by se to dalo spočítat, ale vím o co jde, ale taky na mě už vyskočila právě na iVysílání a vždycky jsem se lekl.. 8-S :-\

A jako už na více místech jsem si všiml ne zrovna kladných debat na tohle téma.. Jsou to hájzli, snad ten tvůj dopis zabere.. :) Ale na druhou stranu už je docela dlouho a reklamy se časem nahrazují jinými, tak třeba už je na sklonku své éry.. :-|
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 12. 7. 2011 08:36

Ta reklama mě vytáčí...už, ať skončí.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 12. 7. 2011 09:23

mě takhle vytáčí devadesát procent reklam, ty jejich mezi ně patřijou taky...ale v tomhle případě, i když je to blbý, je petice naprosto zbytečná
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 12. 7. 2011 15:31

MarkFX píše: vždycky jsem se lekl.. 8-S :-\


Aspoň vidím, že nejsem sám. Na Alze mi to tvrdili...

Oni totiž ti chytráci přebudili reklamu tak, že používá MAXIMÁLNÍ možný zákonem daný dynamický rozsah. Takže jim to Česká Televize, kterou jsem kontaktoval spolu s dalšími lidmi nemůže zakázat.

Zvukař pláče a divák se leká... Prostě znásilnili zvuk a využívají maximum dB.

A ještě mi z Alzy Jan Roztočil odpověděl:

"U drtivé většiny reklam je již několik let hlasitost nastavena výše než pořad, do kterého jsou zakomponovány."

Tak to vážně už nevím, jestli si ze mě dělají srandu. Kdyby takhle přebudil reklamu každý výrobce reklam, tak z toho půlka posluchačů hodí pod sebe bobka a druhá dostane infarkt.

Holt Alza (napřed zkanibalizuje svými nizkými dealerskými cenami na Internetu lokální prodejce, pak si vezme od výrobců celý rozpočet na reklamu a ten využívá takhle uřvaně k propagaci své značky) aspoň si udělá jméno...

U mě tedy si už udělala, pro mě osobně končí, i když budou mít něco levnějšího budu brát od eD System. Už jen pro ten pocit, že pokud se někdo chce takto "starat" o své potencionální zákazníky - dostat je do nemocnice, tak nemá na trhu co dělat.
Naposledy upravil jaromir dne 12. 7. 2011 15:48, celkově upraveno 2
jaromir
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 7. 2011 15:38

Tak tohle bude určitě muset Alza řešit, přece nepřijde o zákazníka. :mrgreen:
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jaromir 12. 7. 2011 15:39

myšpulín píše:Tak tohle bude určitě muset Alza řešit, přece nepřijde o zákazníka. :mrgreen:


:) haha

Mě je jedno, jestli má firma miliardový obrat, pokud něco nedělá správně, tak to řeším, už jen pro ten pocit, že jsem se snažil...

Kdyby takhle jako já zareagovala polovina lidí, co viděla danou reklamu, tak je okamžitě reklama pryč. Jenže Češi si ještě neuvědomili, že jsou v demokracii a že mají možnost něco změnit a to právě tím, že budou využívat své právo volby, svůj jeden jediný hlas.

Vždyť jenom na základě mé reakce Česká televize prověřila zvukovou úroveň u všech reklam Alzy na všech kanálech, kdyby se ozvalo 1000 lidí, tak je to naprosto o něčem jiném a Alza by couvla...
jaromir
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 12. 7. 2011 16:35

to si jenom myslíš
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 12. 7. 2011 16:46

Já tomu věřím :), věřím, že projevit názor má smysl.
jaromir
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 7. 2011 18:36

jo, taky si myslím, kdyby sto lidí zaspamovalo alzu nadávkama na tu reklamu, tak už stím počítám něco udělají, ale kvuli jednomu člověku.. :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 7. 2011 19:18

Mě by teda nenapadlo víc řešit reklamu, já ji beru jako nutné zlo. Pro mě reKLAMA=KLAMAt a podle toho k ní přistupuji.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod jaromir 12. 7. 2011 19:42

Tady nejde o samotné sdělení, ale o formu. Mi vadí, že to řve, jestli se tam lže, či tvrdí pravda neřeším. Ta reklama mě leká svým hlasitým zvukovým projevem, který je subjektivně několikanásobně hlasitější, než pořad i už tak hlasité znělky.

Bych to přirovnal k roznašeči letáků, který si vezme amplion a bude ti řvát do ucha, taky prvořadě nebudeš řešit CO říká, ale že to ŘVE!
jaromir
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 13. 7. 2011 09:33

Ale jo. Souhlasím. Reklamu jsem neviděl, ale obecně reklamy Alzasoftu jsou krajně debilní. A vůbec mě fenomén řvavých reklam dost vadí. Jen mi ten otevřený či citovaný dopis přijde dost emocionálně zabarven. Pokud bych měl býti vyřizovatelem v Alze, akorát se pod nad tím pousměji. Ne kvůli tomu, že je to jen "jediný" ohlas, ale nad tou formou. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmms 24. 7. 2012 17:53

Přejděte všichni na firefox a používejte adblock. Už dlouho jsem ve svém prohlížeči žádnou reklamu neviděl.
Horší je to u počítače někoho jiného. Je až neuvěřitelné, co všechno na těch stránkách je za odpad.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 25. 7. 2012 08:43

Adblock je dostupny snad pro vsechny hlavni prohlizece. Uz davno to neni vysada FF(jestli kdy byla). Nicmene, pokud se nepletu, tak slo o televizni rekalmu a na to existuje adblock v podobe rychle reakce a tlacitka preskrtnutym reproduktorem na dalkovem ovladaci. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků