Gothic/Symphonic/Orchestral Metal (prevazne zenske vokaly)

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod DanHen 16. 1. 2008 22:06

nenatrafil som na ucelenejsi topic o tomto zanre, tak skusim nieco nacrtnut :)

klasika gotiky su kapelky
Tristania a Sirenia kvalitny, hlboky gothic bez zenskych vokalov, ozaj na vysokej urovni. skor ale ulietam na symfonike, kapelky ako nightwish, within temptation. dalej su to napriklad after forever, aina, gothica, rumunska magica, zaniknuty rumunsky interitus dei, stream of passion, klasika therion ... a hlavne Epica

epica je to naj naj naj, co som kedy a kde pocul. minuly rok som ich zhliadol na MOR vo vizoviciach a teda, par dni som to rozdychaval :)

tak skuste niekto rozviest debatu o dobrej goth/sympho hudbe, nieco na styl epicy, nech si rozsirim obzory :))

(pre zaujemcov, na ich webe maju k sosnutiu sample)
jedine smrt ve svete nespecha,
prichazi pomalu a v klidu
                                (kryptor)
http://danhen.lordcyber.net/
DanHen
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 17. 1. 2008 09:04

Zmiňovanou hudbu téměř vůbec neposlouchám, ale s jedinou výjimkou (kterou si ani nejmenoval) - Theatre of Tragedy. Je to jedna z prvních gothic/doom kapel, pionýři modelu kráska a zvíře :). Hlavně mluvím o ranném období s Liv Kristine za mikrofonem a úplně dokonalé desce Velvet Darkness They Fear (pak se to trochu zvrhlo, bohužel)
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanHen 17. 1. 2008 16:45

odporucam si teda vypocut aspon par samplov od epicy, after forever ...
samozrejme, nevymenoval som vsetko , theatre of tragedy poznam, liv je uzasna, resp. bola, kym spievala v uvedenj kapelke. potom , ako od nich odisla a nahrala vlastny album, ten uz nestal za nic, bol to slaby popovy odvar :( skoda, lebo kocka spieva ozaj dobre ...
jedine smrt ve svete nespecha,
prichazi pomalu a v klidu
                                (kryptor)
http://danhen.lordcyber.net/
DanHen
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 17. 1. 2008 17:22

Slyšel, resp. viděl jsem After Forever i Epicu na DVD z loňského MORu. Doma bych si takovou hudbu fakt nepustil, vůbec nic mi to neříká. Ale zas musím uznat, že AF na živo můžou být docela dobří, poněvadž mají dobrou a především hezkou frontmanku :)

Jinak jestli chceš tip na opravdu dobrý symfonický metal (a nutně netrváš na ženských vokálech) tak zkus něco z toho - Hollenthon (hlavně druhou desku With Vilest of Worms To Dwell), Bal-Sagoth nebo třeba i Emperor (desku Prometheus)
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod naigoto 17. 1. 2008 23:01

Tak tento typ hudby dost posloucham, libi se mi totiz ta kombinace tvrdyho narezu na pozadi a do toho "nevinny" zensky hlas (: Z tohoto zanru se mi libi skupiny jako Evanescence, Nightwish, Sirenia, Lunatica, Xandria, Nemesea, Forever Slave, Within Temptation...
naigoto
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodymko 11. 3. 2008 17:01

síce sú tam neni ženské vokáli ešte za vypočutie stojí satyrian, satariel, cemetary of scream..
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 17. 3. 2008 20:30

Docela rad posloucham Epicu a libi se mi to... Jen narozdil nejakeho prispevovatele v tomhle vlakne, nijak me nenadchla ona kombinace "kraska a zvire" - doporucil by mi nekdo neco podobneho, ale bez ni? Tedy metal pouze s zenskym vokalem?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ringlspil 17. 3. 2008 21:48

tak neviem pomaly prehladam a prepocuvam co tu pisete ale najviac sa mi v poslednej dobe zapacila Lunatica alebo Imperia... nieco podobne hladam tiez :-)
ringlspil
Čtenář

Odeslat příspěvekod kromec 17. 3. 2008 22:02

Znate Vicious Crusade? Je to Beloruska(?) kapela kombinujici ("Death",folk,gothic ...).
Tady je klip na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=aL2pj1Od ... re=related
tady ukazka z jejich stranek:
http://vcrusade.com/mp3/preview/2002-Fo ... s-demo.mp3
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 18. 3. 2008 20:26

Dekuji, odzkousim :)
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ConPower 18. 3. 2008 22:32

lu.kas píše:Tedy metal pouze s zenskym vokalem?

Ženou produkovaný — Arch Enemy. :mrgreen: Vážně, zkus Delain. A z české tvorby hodně nadějní Innocens, ale to asi neseženeš. :)
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod kedrig 19. 3. 2008 13:15

jojo Delain jsou moc dobri
Type O Negative!!! Vanishing point!!! Metal forever
kedrig
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sephiroth 27. 3. 2008 08:57

naigoto píše:Tak tento typ hudby dost posloucham, libi se mi totiz ta kombinace tvrdyho narezu na pozadi a do toho "nevinny" zensky hlas (: Z tohoto zanru se mi libi skupiny jako Evanescence, Nightwish, Sirenia, Lunatica, Xandria, Nemesea, Forever Slave, Within Temptation...


Tak tento typ hudby moc neposlouchám, nelíbí se mi totiž ta v drtivé většině případů kýčovitá kombinace tvrdýho nářezu na pozadí a do toho nevinný ženský hlas. :)

Evanescence jsou k smíchu, Nightwish už dávno nejsou kapela, ale hudební fabrika, Sirenia ujde (zakládal ji stejnej člověk co Tristanii pokud se nepletu), Lunatica mě nijak nenadchla, ty další tři neznám a Within temptation nejsou špatný.

btw. pro náročnější posluchače v tomto směru doporučuji Peccatum
sephiroth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 27. 3. 2008 20:11

To je ale pro dost otrlé posluchače hlavně...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků