Jste hudebníci?

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 28. 7. 2009 18:20

No to můžeš tak na akustice, ale na elektrice máš v předu dole tu páčku a tak. To se nedá.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 28. 7. 2009 19:14

Proc? Ta packa pokud vim hejbe s kobylkou a nejak ji muze bejt jedno, jestli tlusta struna je hore nebo dole ne?
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuperhollymaN 29. 7. 2009 10:05

Kirk: no kytar popravdě taky neni tolik jako pro praváky ale s basama je to snad ještě horší...

Suk: tak problém to neni žejo :mrgreen: ale zase pak s tim budu vypadat jako trotl...

což mi připomíná že když sem tohle zkoušel na kámošku ať mi pučí svojí basu že si jen
přehodim struny tak mi tvrdila že u basy to nejde, že to pak bude znít úplně jinak...
A bude hůř...
SuperhollymaN
Sexoš Fároš 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 29. 7. 2009 10:39

je to mozny, co sem tak videl elektricky baskytary, tak mely trosku posunuty snimace....
o tom jak s tim budes vypadat bych neresil... navic - nebude to vic punk? ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuperhollymaN 29. 7. 2009 11:27

no právě s těma snímačema by tam byl problém, ale teoreticky by to šlo... ale já to vydím že jediný východisko pro mě je stagg jazzbass za tři litry a až se naučim líp hrát tak to zahodim a koupim si něco lepšího :mrgreen: protože ty skoky v cenách sou šílený, nejnižší za 3 tisíce a další je až za 7 a to už by mi nezbylo na aparát... víc punk by to bylo určitě, ale aby potom ten zvuk taky nebyl víc punk :D
A bude hůř...
SuperhollymaN
Sexoš Fároš 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 29. 7. 2009 12:40

na zvuk ser, stejne vetsina populace ani nevi, ze se v hudbe nejaka ta baskytara pouziva natoz aby to slyseli :D a ze basa neni v hudbe slyset rikaj i nektery basaci...
kdyz mas strach o aparat, tak si zadnej nekupuj a kup si drazsi basu rovnou a hraj nasucho nebo treba pres komp ne?
(jo vim, sem hrozne chytrej a pritom zrovna basu sem vzivote nemel ani v ruce :D )
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuperhollymaN 29. 7. 2009 13:07

no to je prave ono u vetsiny kapel clovek tu basu skoro nepostrehne ale proc to pak ty basaci hrajou :?: ja osobne znam dost lidi i kapel kde ta basa je hodne vyrazna a je to tam slyset :-) a hlavne nechci bejt ten co jen pricmrndava kytarystum :D

ale ne v tom mas pravdu jde to hrat pres komp nebo na sucho ale problem je spis u koncertu, sice tu basu muzes pichnout do linky a zvukar ti jen seridi zvuk ale neni to ono :-)
A bude hůř...
SuperhollymaN
Sexoš Fároš 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 29. 7. 2009 13:19

Já tak nějak začínám na basovku... Z druhé ruky sem koupil od kurcatovia Squier By Fender - Vintage Modified Jazz Bass s Fender snímači, hraje parádně, jen já moc parádně ne :D

Na Stagg se vybodni, nejde o zvuk, mezi levnejma si nevybereš, ale to zpracování... Zrovna včera sem byl koukat po hudebninách s kamarádem a díval sem se na basky. V Music Centru toho mají docela dost, měli tam jak Fendery, Ibanezy, Warwicky, ale i Staggy. Popravdě radši bych šel na tvém místě do Fokusu, možná Arie nebo AXLy. U těhdle značek, pokud vybereš dobrý kus, vyměníš časem snímače a může ti ještě dobře sloužit (snímače jsou největší slabina všech levných baskytar).
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 29. 7. 2009 13:22

Jo a hrát Punk je jako ho nehrát. Hudbička je to sice pěkná, ale baska se tam nauživí ani za zlaté prase. Zvuk basky neslyšíš, nerozeznáš (většinou) a pak pokud bys chtěl hrát klasickej Punk, tak posluchači mají nejčastěji špatné bedny nebo jen na stole hozený repro a tam už vůbec basu neuslyšej (pokud bys tedy chtěl pro někoho hrát). Na koncertech zase nejde slyšet už kvůli tomu, že kdyby se okosila a jela jazzovější zvuk, nebyl by to Punk :))

Ad: A jak ste se tu bavili o strunách naopak. Jde to, ale víceméně jen u Jazz Bass či Modern... Musíš totiž nejenom přehodit struny, ale i obrátit snímače, aby hrály pořád to stejné. Tak záleží jaká je kobylka a hlava. Ale všechno jde, když se chce :) Otázka je, zda není prostě lepší pro leváka (pokud jsi) koupit basku pro leváky ;)
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 29. 7. 2009 14:50

shm: ono tu basu obcas je tezko rozeznat, ale bez ni je ten zvuk takovej chudsi (a tezky rozeznat to kolikrat je taky proto, ze basa hraje stejny tony jasko nejaka z kytar, takze se to pak ztraci. Treba tady: http://www.youtube.com/watch?v=mesr2siegRg&fmt=18 slyset je (ale neni to zrovna punk no :D ) Jinak co se hry na sucho tyce - to hodlas hned koncertovat? Ja si v co nejblizsi dobe chcu koupit kytaru a vidim to ze budu taky hrat nejdriv jen na sucho (pripadne dam trosku do kupy radio co tu mam, ma uzasne citlivej vstup takze bych z toho moh vytriskat i nejaky zkresleni - staci prebudit tranzistory :D

Sattero: proc jsou snimace nejvetsi slabina? Me to prijde jako pomerne jednoduchej kus nastroje (v podstate par magnetu a civka). Btw, jestli tomu rozumis - proc jsou snimace na base takovy, jaky jsou - jde mi predevsim o tohle rozmisteni: http://www.freewebs.com/pectoralis/inst ... 00x600.JPG (asi humbucker, ale takhle? ) a pak o rozmisteni magnetu: http://www.instructables.com/files/deri ... MEDIUM.jpg
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 29. 7. 2009 15:54

Na sucho kluci moc dlouho nehrajte. Sice se naučíte hrát "bez drnčení", ale nakonec z toho po zapojení leze něco jiného než jste doposud hráli ;) Do rádia to nežeň, radši levná sluchátka (bufně), když už to musí být. U pasivní baskytary ale natrefíte na to, že musí být nějaký pre-amp, protože sluchátka nehrají nic po zapojení do basky ;)

Suk: Největší slabinou proto, že to je naopak dost specifický výrobek. Každý výrobce jej dělá trochu jinak, má jinou specifikaci zvuku... To máš tak, že do 3kKč se dělá kytara za co nejlevnější peníz, takže dřeva jsou lepené a ne z jednoho či dvou kusů (tělo) a krk je často špatně přidělán k tělu. Od 5kKč do 9kKč to je většinou tak, že tělo je už v pohodě (u Vintage opravdu perfektní), prostě celkové zpracování ok, ale musí se vybírat. U dražších je už vcelku jedno specifikum zpracování, protože je většinou hodně na úrovni a vybírá se podle zvuku, tvaru (taky dělá hodně tvar těla a především dřevo!).

U snímačů to je ale trochu složitější. U levných kytar se dávají nejhorší snímače, prostě čistá šumítka co nemají moc dobrý zvuk (ať S nebo H). U kytar od 5kKč do 9kKč je poměr "radši kvalitní tělo, než snímače" (ale začátečníkovi to může být jedno). Výš už jsou slušné snímače, ale pak se prodávají ještě samostatně nějaké ty snímače a ty jsou někdy opravdu jinde, ale tady už je to čistě na preferenci zvuku.

Btw. První obrázek je půlený singl, ne humbucker. Je často k vidění na preclíkách (Precission Bass)... Na Jazzkách se používají rovné singly. Pak jsou tu i různé metalové basky, které mají Humbuckery (taky i půlené ve stylu preclíkových singlů)... Pokud jde o magnety, můžou být kryté nebo "otevřené", to je vcelku fuk. Fendry mají otevřené, u Ibanez zakryté. Je to taky trochu jiná konstrukce, ale moc se v tom nevyznám zase...
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 29. 7. 2009 16:00

suk píše:shm: ono tu basu obcas je tezko rozeznat, ale bez ni je ten zvuk takovej chudsi (a tezky rozeznat to kolikrat je taky proto, ze basa hraje stejny tony jasko nejaka z kytar, takze se to pak ztraci.

No, taky je to možná těžké rozeznat, protože nahrávka popř. reprodukční zařízení nestojí za nic. ;-)
Anonymous

Odeslat příspěvekod suk 29. 7. 2009 17:06

sattero: me nejde jestli magnety koukaj, spis o jejich pozici. Protoze napriklad na kytarach je 6 (nebo 12 u H) magnetu v rade (samozrejme, pocitam sestristurnnou kytaru a ne zadny hafostrunny monstra). Ale tady to je divne po dvou a jeste puleny, proto se ptam ;)

Proc neradis hrat pres radio? Bych tipoval, ze radio je takovej neidealni ale levnej preamp prave pro ty sluchatka ;)


Jersey: takze to znamena ze nemusim bejt uplne hluchej pokud pokazdy neslysim basu? :mrgreen:
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 29. 7. 2009 17:27

Přesně tak. :wink:
Anonymous

Odeslat příspěvekod Sattero 29. 7. 2009 18:41

suk píše:sattero: me nejde jestli magnety koukaj, spis o jejich pozici. Protoze napriklad na kytarach je 6 (nebo 12 u H) magnetu v rade (samozrejme, pocitam sestristurnnou kytaru a ne zadny hafostrunny monstra). Ale tady to je divne po dvou a jeste puleny, proto se ptam ;)

Proc neradis hrat pres radio? Bych tipoval, ze radio je takovej neidealni ale levnej preamp prave pro ty sluchatka ;)

Nejprve to poslední. Rádio leda tak odpálíš a jestli má citlivý vstup, tak tuplem. Okosíš hlasitost snímačů nebo se do toho "opřeš" a můžeš se loučit s rádiem (to stejné u zvukovek)...

Basky mají dva magnety na strunu umístěné blíž k sobě po stranách struny. Elektrika (strat - singl) má jeden na strunu, snímá se trochu jinak...
Sattero
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků