Kytaristi sem

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mtmccox2 17. 11. 2009 13:34

Kdo se vyzná by mi mohl třeba zlehka poradit:

http://kytary.cz/stagg-e-surf-surfstar/HN089747/

Je na tomhle setu něco vyloženě špatného? Uvědomuju si, že za tyhle peníze nedostanu nic mistrovského, ale sám jsem teprv začátečník, tudíž mi stačí, že to bude hrát. Díky za názory ;)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 17. 11. 2009 18:34

Stagg fakt né. A už vůbec né tyhle komplety... našetři si trochu víc a kup něco kvalitnějšího. A zvlášť. Uvidíš, že se to vyplatí.
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 17. 11. 2009 18:38

V Plusu v Českým Brodě maj yamahy...zvlášťní...sice jsem si zvykl, že tam občas mají akční potahy do auta, nerez hrnce a nože, ale na elektrické kytary jsem asi ještě příliš zkostnatělý.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 17. 11. 2009 18:49

Ťuhýk: díky za reakci, čím jsou tyhle nekvalitní? Co bys doporučil?

Nechystám se s tím nikde koncertovat, zatím by to bylo na takové to domácí brnkání..
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 17. 11. 2009 21:25

No tak hlavní problém je, že tyhle kytary je problém vůbec normálně naladit. Vždy je tam někde falešný ton. A když už naladíš aby ti to znělo v Emi, tak ti nebude znít zase A nebo D.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 17. 11. 2009 21:37

Tak už jsem se rozhodl, že Stagga ne, pár dalších lidí potvrdilo, že je to *****

tenhle Fender se mi zdá docela slušný, s tím, že kombo a příslušenství bych vzal zvlášť..
http://kytary.cz/squier-by-fender-bulle ... /HN095194/

nebo i toto: http://kytary.cz/washburn-x10b/HN103563/
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 18. 11. 2009 09:34

O firme Stagg je vseobecne znamy i v oblasti bicich, ze stoji za houby..
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 18. 11. 2009 18:05

mtmccox2 píše:Tak už jsem se rozhodl, že Stagga ne, pár dalších lidí potvrdilo, že je to *****


Dobře ses rozhodl :-))

A k těm kytarám - pokud s tím nemáš žádnou zkušenost, doporučuju nejdřív alespoň navštívit nejbližší hudebniny a několik kytar si tam "osahat". U některé značky ti nebude sedět tloušťka krku, u jiné tvar těla (třeba většina kreací od B.C.Rich se nehodí moc na domácí hraní v křesle). Je to hodně individuální, proto je blbý kupovat takhle naslepo... Dál bych se zaměřil na kobylku - pokud neplánuješ moc kvedlat pákou, tak doporučuju kobylu pevnou, tj. bez tremola, pokud s tím kvedlat chceš, tak kytaru se zámkama, jinak to ladění prostě neudrží a budeš akorát nadávat - a to je případ obou kytar z těch odkazů.

Ohledně komba - tam záleží jak moc chceš hrát. Když si teď koupíš šumítko, za chvíli budeš stejně shánět něco silnějšího (znám to :-)) ). Ber alespoň 15W a pokud můžu doporučit, tak velmi dobrý poměr cena/výkon má řada Spider od Line6.
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 18. 11. 2009 18:28

No, původně jsem chtěl tremolo s páčkou, protože jsem si říkal, jak parádně si s tím zablbnu :) (Janick Gers na Rock In Rio při Sanctuary mě prostě dostal, to přiznávám :-D ). Pokud od toho ale bude víc škody, než užitku, tak to asi oželím..

Jinak nějaké "hudebniny" tady ve městě máme, ale bojím se, že tam přijdu jako úplný noob co nezvládá pořádně ani přehmat z D na A ( zatím jsem vážně lama :D ) a nebudu vědět, co vůbec zkoumat.
Díky za rady, asi se tam podívám, ale myslím, že Stratocaster je sázka na jistotu a nějaké potíže s nepohodlím by neměly být.. Uvidím.

Na kombo jsem dostal doporučení od kámoše, že je s ním hodně lidí spokojeno,
( http://kytary.cz/fender-kombo-fm-10g-no ... /HN096798/ )
doma stejně nebudu moci dělat moc velký Randall a kdyžtak si to připojím na repro k PC ^^

//: no tak nepřipojím, ta moje kompjůtr aparatůra je taky jen 10W :eh
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 18. 11. 2009 18:33

Komba Fender neznám, takže nemůžu k tomu nic říct. Ale s 10W je docela takovej malej prďola :-)) Ale za tu cenu... pokud si pak někdy pořídíš zkušebnu, tak stejně budeš potřebovat něco lepšího.

No s pákou klidně kvedlej, ale všimni si na tom DVD, že všichni tři kytaristi maj na těch fenderech zámky. A to na těhle levnejch stratech nenajdeš...
V těch hudebninách ani nejde o to co zkoumat, spíš si jen tu kytaru vzít a vyzkoušet, jak se ti bude držet v ruce, co krk, co dohmat... prostě aby se ti na ní hrálo pohodlně, aby padla do ruky.
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 18. 11. 2009 18:41

Tak díky za rady, zajdu si to zkusit.

Btw, ty hraješ na co? :)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 18. 11. 2009 18:53

Ještě jsem zapomněl napsat - ty zámky si samozřejmě můžeš dokoupit zvlášť a pak si je nechat namontovat u některého kytaráře, ale potom bude zase problém s kobylou, protože když naladíš a zamkneš, tak se to rozladí. A bez Floyd Rose (nebo jiných..) to nedoladíš.

No já začínal na kopii strata od Peavy, pak jsem to prodal a koupil superstrat od Shark Guitars. Takovej noname, ale má to už aspoň jeden humbucker, tak mi to stačí :-)). Má to licencovanej Floyd Rose, ale páku tam nemám a to dvojzvratný tremolo stejně na pevno zafixovaný. A novou kytaru mám už hodně dlouho taky vybranou - tohle.
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 18. 11. 2009 19:02

Pěkné, mým "snem" (jestli se to tak dá nazvat) je Ibanez Destroyer, tvar podobný, akorát s takovým kousancem vespod... :)

Jinak, jestli tomu rozumím dobře, ten humbucker je jakoby dvojitý snímač, co dává více zkreslený zvuk, ale zato je plnější? (snad jsem to tak někde četl)

tudíž třeba tohle http://kytary.cz/washburn-x10mc/HN103566/ je nějakým způsobem zásadně lepší, než ty bez humbuckeru?
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 18. 11. 2009 19:10

Jo, humbucker je dvoucívkový snímač a dostaneš z něj hutnější zvuk. Ideální pro rock, metal. Ale třeba taky blues...

Záleží proto na stylu, který chceš hrát. Pokud Mejdny, tak bys na té kytaře aspoň jeden humbucker měl mít. Ze singlů ten zvuk nedostaneš.
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 20. 11. 2009 15:23

Byl jsem v tom obchodě, vyzkoušel si ty dvě, co tam měly a musím konstatovat, že mi většina krků s normálními lidskými rozměry v pohodě vyhovuje. Neměla to sice zapojené, ale jen tak jsem si párkrát brnknul..

Naopak jsem zjisti potěšující věc, a to, že elektriky mají mezeru mezi strunami a hmatníkem mnohem menší než ta akustika, co mám doma (fakt mi to ničí prsty :D) a je to celkově o dost měkčí :)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků