Překročení obratu 1M Kč - DPH

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Terrybashian 2. 1. 2018 13:54

Ahoj.

Potřeboval bych odpovědět na tuto otázku.
V roce 2017 jsem vyfakturoval služby za 900 tis. Kč.

V lednu dodělám jednu práci, vyfakturuji 200 tis, v březnu další za 100 tis. Pak dlouho nic, až pak někdy po prázdninách zase předpoklad 100-200 tis a tímto to bude konec za 2018.

Nicméně tímto se dostanu přes 1M Kč za posledních 12 měsíců a měl bych se přihlásit k DPH. Toto nechci z vícero důvodů, především ekonomicko-administrativních.

Pro mě je teda kritické období do dubna, kdy jsem ve 2017 fakturoval kolem 200 tis a pak už to bude v pohodě.

Tento rok se k hraniční částce nepřiblížím, takže bych potřeboval vědět, jaký je to problém, když se k plátcovství DPH prostě nepřihlásím?

A existuje jiná metoda než se domluvit s odběratelem, aby mi počkal s fakturou? To, že budu fakturovat v dubnu nějak přežiju...
Terrybashian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 3. 1. 2018 17:13

Nepřihlášení k DPH se může rovnat až 2-8 let natvrdo :lol:

Posunutí fakturace nic neřeší - to bys nesměl pracovat, protože DPH se řídí nikoliv okamžikem fakturace, ale okamžikem uskutečnění plnění.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terrybashian 4. 1. 2018 10:35

Hm, to si asi rozmyslím...

Nicméně, proč posunutí fakturace nic neřeší? Já počítám s tím, že se zase odpočítá těch 12 měsíců a zase budu pod obratem 1M za 12 měsíců.

Já jsem jen malý živnostník, řeším vše jednoduchou DE, nemám účto. Takže dokud nefakturuji = nepracuji :)
Aspoň takto jsem to do teď chápal...
Terrybashian
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 4. 1. 2018 23:56

Daňová evidence to tak opravdu řeší. Ale obrat se počítá dle zákona o DPH ze skutečně uskutečněných plnění. Takže pokud něco uděláš (doděláš) v březnu a vyfakturuješ v květnu, tak se to do obratu pro DPH počítá do března.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Terrybashian 10. 1. 2018 08:59

Ok, to dokážu pochopit.

Nicméně v realitě mé profese není jak zjistit, kdy jsem práci dodělal-vetšinou se se zákazníky domluvám ústně nebo mejlem. Toto nikde neeviduju.
Terrybashian
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků