výměna Eur za Kč v Praze

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 23. 3. 2017 03:17

Zdravím, poradíte někdo, kde můžu momentálně nejvýhodněji v Praze vyměnit 16000 Eur za Kč?
Původně jsem myslel, že bych to udělal jako devizovou transakci převodem z účtu, ale v podstatě bych to mohl vyměnit někde i v hotovosti, kdyby měli hodně dobrý kurz, lepší než pro výměnu deviz.
Nevíte o nějaké směnárně s výhodným kurzem?

A je vůbec něco výhodnějšího než Exchange.cz? Třeba nějaká jiná devizová společnost? Ty další totiž já neznám.
Ta Exchange.cz měla třeba teď 22.3.2017 nejvýhodnější zveřejněný kurz na nákup Eur 26,940 Kč (oficiální kurz pro nákup deviz, jaké individuální kurzy poskytují, to samozřejmě nevím), takže je otázka, jestli někde jinde dají víc.
Díky za všechny tipy
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 23. 3. 2017 06:51

Řekl bych, že Roklen Ti to smění bezhotovostně tak o 900,- lépe. Záleží na případných poplatcích za převody.
drkarel
Inventář



Odeslat příspěvekod 07Petr 23. 3. 2017 14:21

Jo Nekazanka je dobrá. Minulý týden jsem tam prodal 800 Eur za 26.97 Kč/Eur.
07Petr
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qsubt 23. 3. 2017 16:45

pro drobnejsi smeny (pod 6000e/mes) muzes zvazit Revolut, pokud teda mas euro-debetku kterou tam ty eura zdarma dostanes a nepotrebujes to okamzite met v Kc (bankovnim prevodem to jde zpet). vcera jsem prodal eura po 27kc za 1e. a jeste teda pokud nejsi bazlivy (natolik obezretny) ohledne kombinace mobilni app + smena penez = velke riziko :-D
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 24. 3. 2017 21:23

PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 25. 3. 2017 04:17

drkarel píše:Řekl bych, že Roklen Ti to smění bezhotovostně tak o 900,- lépe. Záleží na případných poplatcích za převody.


Diky vsem za rady.
drkarel: No tak koukam, ze treba ted ma Roklen na webu orientacni kurz pro vymenu Eur na Czk 26,982, zatimco Exchange.cz 26,94, takze to je vyhodnejsi Roklen. A jake by mohl chtit Roklen poplatky za prevody, kdyz bycj jim jenom prevedl Eura z uctu u Fiobanky a oni by mne poslali Czk na korunovy ucet u Fiobanky? Roklen asi ma ucet u Fiobanky, nevite?
Ty zminovane poplatky se asi tykaji spis zahr. plateb nez proste konverze meny nebo ne?

Jinak jsem fyzicka osoba nepodnikatel, provede se mnou tu transakci (tedy de facto uzavre se mnou smlouvu) jak Exchange.cz,tak Roklen? Protoze Exchange.cz ma na svych strankach neco, ze pro uzavreni ramcove smlouvy musi byt clovek zpravidla podnikatel, i kdyz na jinem miste to trochu relativizuji. A bez uzavreni ramcovky asi u nich nelze devizovou konverzi Eur - Czk provest.

Taky Exchange.cz uvadi, ze ramcovou smlouvu nechteji uzavirat s nekym, kdo chce provest jenom jednorazovou konverzi. I kdyz jinde pisou, ze je jen na zakaznikovi s ramcovkou, kdy a za kolik chce provadet transakce, ze k nicemu neni zavazan. Ale stejne nevim jeytli by s timto nebyl problem, kdyz zatim mi jde jenom o to, provest jednorazovou konverzi. Co myslite?

Zase ten Roklen nikde neuvadi, ze by nechtel uzavrit smlouvu s nekym, kdo planuje jenom jednorazovou transakci, ty sa tvari, ze nekladou vubec zadne pozadavky na zakaznika.
Ale zase mne unich trochu vystrasilo, ze je tam pry nejaka sankce 900 kc, pokud by registrovany clovek uz uzavrel telefonicky nebo ve webovem systemu nejakou transakci za konkretnich podminek, a pak od ni ustoupil nebo neposlal do jednoho dne prislusnou sumu v Eurech na jejich ucet. Tak to mne trosku polekalo.

Nevite, jestli nejakou takovou obdobnou ssnkci ma i Exchange.cz? Tam se pry vsechny konkretni transakce dohaduji pres nejakou specialni tel. linku, kde ma clovek jenom omezeny cas na to nabizene podminky prijmout nebo odmitnout. Teda pokud se ke mne ta informace dostala spravne. Takze je blby, ze si to clovek asi nemuze rozmyslet a je trochu pod tlakem, i kdyz chapu, ze to je mozna v teto o lasti stsndardni postup. Nevim teda, jestli jsou stejna uskali i pri uzavirani transakce u toho Roklenu, ale tam pry lze konkretni transakci (konverzi) uzavrit i ciste online pres webovy system.
Nemate nahodou zkusenost, jake jsou z tohoto pohledu rozdily mezi postupem sjednavani transakce u Exchange.cz a u Roklenu?

A obecne bych se zeptal pred uzavrenim ramcove smlouvy pro devizove transakce si tyto spolecnosti cloveka nejak hloubeji proveruji (ja nevim, napr. co se tyce dluhu, prijmu, trest. rejstriku atd.) nebo jenom overi jeho identitu, prip. plnoletost a to, ze je majitelem konkretniho bezneho uctu u konkretni banky?
Diky z rady.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drkarel 25. 3. 2017 07:09

Roklen má účty u FIO. http://www.roklen360.cz/documents/10182 ... 5854309ef8.

Ale to, kde má účty, Tě zajímá spíš kvůli tomu, že Ty bys mohl ušetřit na poplatku za poslání EUR (poplatky FIO neznám). Roklen Ti bude posílat koruny na korunovej účet, což je bez poplatku, a zajímá Tě to tak leda kvůli rychlosti.

Pokud se nepletu, v Tebou zmiňovaném objemu si vezme Roklen 0,08 %, která jsou již zahrnuta v nabídnutém kurzu. Budeš se muset stát jejich klientem (smlouvu lze uzavřít on-line a jde to zcela hladce). Pro vlastní obchod bych raději volal.

Pokud jde o sankci, nevím, čeho se bojíš. Snad máš zájem obchod uzavřít, ne? (Myslím, že tu sankci při pozdním převodu nakonec ani nepoužívají, ale Ty budeš převádět FIO-FIO, tak nevidím žádný problém.)

S Exchange.cz nemám zkušenost.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod treborit 25. 3. 2017 09:08

qsubt píše:pro drobnejsi smeny (pod 6000e/mes) muzes zvazit Revolut, pokud teda mas euro-debetku kterou tam ty eura zdarma dostanes a nepotrebujes to okamzite met v Kc (bankovnim prevodem to jde zpet). vcera jsem prodal eura po 27kc za 1e. a jeste teda pokud nejsi bazlivy (natolik obezretny) ohledne kombinace mobilni app + smena penez = velke riziko :-D


Tak jsem si dohledal, ze platba prijde z ČS od protistrany s názvem "Vitesse PSP Limited"", zaruka na to ale neni, co?
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 3. 2017 09:43

Dvakrát jsem to zkoušel, dvakrát to přišlo z ČS...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 25. 3. 2017 14:14

Chapu to dobre ze prevodem EUR do Revolut nelze dostat SEPA platbou (jen standardni mezinarodni). Nabiti zdarma tedy pripada v uvahu jen kartou vazanou k EUR uctu.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 3. 2017 14:18

Lze to oběma způsoby bez problémů... Eura se posílají do Barclays jako klasická SEPA platba.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod taylor729 25. 3. 2017 18:07

Me to pro dobiti EUR v aplikaci nabízí jen Lloyds Bank v anglii. :( To na SEPA platbu nevypadá.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 3. 2017 18:47

Aha, tak Lloyds... Ale jinak proč? UK je zatím pořád v EU, pokd vím (a ani to není zrovna kritériem, do SEPA oblasti patří třeba i Švýcarsko, které je jen v ESVO, mimo EU/EHP)... Nebo co ti brání tam poslat SEPA platbu?

EDIT: Jinak když jsme už u toho OT, tak Revolut dnes spammoval s tím, že spustil službu "Premium", kde je mimo jiného i neomezený limit na "bezplatné" konverzní operace (u "Free" tarifu je FUP na měsíční ekvivalent 5000 GBP, při vyšším obratu je tam pak navíc poplatek 0,5 %), akorát je tam taková "drobnost", že Premium stojí 7 GBP měsíčně (ani k tomu nevydávaji MC World Elite jako třeba u N26 Black): https://revolut.com/premium
Naposledy upravil fremantle dne 25. 3. 2017 19:10, celkově upraveno 2
fremantle
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků