Spoření pro dítě

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod slapetka 2. 1. 2012 09:18

Dobrý den,
chtěl bych pro své dítě zařídit spořící účet. Mám cca 20 tis., kterých bych rád vložil na spoření. K tomu bych jednou či dvakrát do každý rok přidával několik tisíc. Doporučíte mi něco? Děkuji
[url=http://www.hanczen.cz]Tvorba webu Písek[/url], Strakonice a Tábor.
slapetka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2012 10:34

No klasicky sporici ucet, tam toho moc nevymyslis.

V kazdem pripade, slapetka, jestli mas nejaky uver ci hypoteku, tak by bylo vhodnejsi tyto penize pouzit na splaceni, nez tzv. "za levno sporit a draze si pujcovat".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slapetka 2. 1. 2012 11:13

A doporučíte mi přímo nějaký spořící účet?
Také mě napadlo založit si účet u Mbank, někde jsem četl, že dávají 3,5% úroky..
[url=http://www.hanczen.cz]Tvorba webu Písek[/url], Strakonice a Tábor.
slapetka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 2. 1. 2012 11:15

Tak tyhle úroky tam měli asitak před třemi lety. :-)
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2012 11:16

mBank a 3,5% uroky? To mozna tak pred 3mi lety proboha. Myslim si, ze si zvladl ses registrovat sem, tudiz internet pouzivat umis, takze si snad aktualni sazby muzes zjistit taky sam, ne?

Nehlede na fakt, ze vetsina moznosti sporeni se tu uz na foru resila a je to taktez lehce dohledatelne.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 1. 2012 14:24

S474N píše:No klasicky sporici ucet, tam toho moc nevymyslis.

V kazdem pripade, slapetka, jestli mas nejaky uver ci hypoteku, tak by bylo vhodnejsi tyto penize pouzit na splaceni, nez tzv. "za levno sporit a draze si pujcovat".

Presne tak. Poplatit vsechny dluhy a sporit. Docela zajimave zhodnoceni muze prinaset takova "domaci banka". Na oddelenem uctu (radeji na sve jmeno, nez na jmeno ditete) sporit. Kdyz budes potrebovat penize, tak si z nej pujcit a vratit i s obvyklymi uroky (videl bych to kolem 20 % p.a.).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2012 14:31

Obvykle uroky jsou 20% p.a.? Obvykle jako u HomeCreditu, kreditni karte nebo kde? :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 1. 2012 14:35

Ano. beru obvykle uroky tam, kde se takoveto kratkodobe penize na (rozbila se pracka, lednicka,...) ovykle pujcuji. Tedy kontokorent, kreditka, splatkova spolecnost,...
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2012 14:37

citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 2. 1. 2012 14:46

PatrikChrz píše:Docela zajimave zhodnoceni muze prinaset takova "domaci banka". Na oddelenem uctu (radeji na sve jmeno, nez na jmeno ditete) sporit. Kdyz budes potrebovat penize, tak si z nej pujcit a vratit i s obvyklymi uroky (videl bych to kolem 20 % p.a.).

Problém je, že dobrovolně málokdo bude takové úroky platit. :-)
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 1. 2012 15:08

ano, chce to disciplinu. Na druhou stranu ty uroky platis sam sobe, jde jen o prelevani penez z leve do prave kapsy, to muze rozhodovani trochu usnadnit.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 2. 1. 2012 15:28

S474N píše:PatrikChrz: koukam, ty bys rovnou mohl do te reklamy:
http://www.youtube.com/watch?v=94Uzd5GOkY0
http://www.youtube.com/watch?v=1OQH-c5RUNM

:mrgreen: :mrgreen:


No jejda, a on to není Patrik? Jsem si vždycky, když tu reklamu dávali v TV na Patrika vzpomněla, i ta podoba tam je docela velká :D .
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2012 15:39

PatrikChrz: no kdyz te tady tak ctu, tak doufam, ze nebude zadne tvoje dite :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 1. 2012 15:45

Na video se podivam, zatim jsem stale na Mauriciu a surfuji pres mobil, co youtube nezvladne.
No, sam si ho nevyrobim, takze asi nebude.
nevim ale co je na tom spatneho - sporit diteti a v pripade potreby si "od nej" pujcit a vratit mu to i se slusnym urokem
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 2. 1. 2012 15:48

Dobře děláš, dítě je jen drahá investice s nejistým výsledkem a u chlapa dvojnásob. Znáš to matka je vždy jistá, u otce je to ve hvězdách :D
Víc to radši komentovat nebudu :D
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků