Fotokurz Praha

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Toxikoman_ 1. 5. 2017 18:07

Zdravím,

dokázal by jste mi někdo doporučit nějaký fotokurz v Praze? Dva týdny mám Nikon D5500 a snažím se načíst co nejvíc informací z internetu, ale chtěl bych i zajít na nějaký fotokurz. Nikdy předtím jsem zdradlovku neměl.

Díky
Toxikoman_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pike01 1. 5. 2017 19:40

Fotokurzů v Praze jsou přinejmenším desítky od krátkých trvajících několik hodin až po několikaměsíční. Co bys se chtěl přesně naučit? A za jak dlouho? A za kolik peněz?
pike01
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Toxikoman_ 2. 5. 2017 17:57

Základy co je clona, ISO, čas expozice už tak nějak vím. Nicméně abych dokázal fotit na manuál, to zas ne. Takže zatím si sám nastavuji clonové číslo a ISO.

Chtěl bych, abych tohle nějak lépe zvládnul a dokázal si třeba i někdy později fotit v manuálním režimu. Plus by mi asi neuškodilo, kdyby věděl, jak fotky udělat "zajímavější". Osobně asi zatím na to nemám moc velkou fantazii.

Nejvíc se mi asi líbily kurzy jako večerní škola, kdy všechno nebylo nacpané v jednom dnu.

Co se týče ceny tak nějakých 5-7 tisíc bych byl ochotný za to dát.

Díky
Toxikoman_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 2. 5. 2017 18:44

Já bych zkusil napsat do okénka vyhledávače"fotokurzy Praha" a z toho co vyskočí si vybral to co splňuje tvé představy. :hm
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Toxikoman_ 2. 5. 2017 18:47

Děkuji za radu, ale nerad bych narazil na někoho jako je Cvrček a zjistil to až bych byl na kurzu. A právě z tohoto důvodu se ptám tady, bohužel moc referencí o fotokurzech se mi nepodařilo najít.
Toxikoman_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod snopa 2. 5. 2017 18:53

Tak to bohužel neporadím, já chodil před 40 roky do zájmového kroužku fotografie, jak to chodí na fotokurzech nemám ani představu.

ale tady se toho dozvíš víc než na nějakém kurzu: http://fotoroman.cz/index.htm
snopa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 2. 5. 2017 21:10

Toxikoman_ píše:Chtěl bych, abych tohle nějak lépe zvládnul a dokázal si třeba i někdy později fotit v manuálním režimu. Plus by mi asi neuškodilo, kdyby věděl, jak fotky udělat "zajímavější". Osobně asi zatím na to nemám moc velkou fantazii.


Blby je, ze na spouste tech fotokurzu narazis na "dobraky" jako je napriklad O. Neff, kteri se ti budou snazit vecpat do hlavy teoreticke poucky, ktere maji vsak s praktickou fotografii pramalo spolecneho (neni pak divu, ze fotky zmineneho spisovatele stoji za prd). Takze se muzes napriklad setkat se zavadejicim az primo lzivym tvrzenim, ze delsi ohnisko objektivu ma mensi hloubku ostrosti a nebo ze ohnisko objektivu nemeni perspektivu. A jeste blbejsi je, ze takovym lidem za tyhle dogmaticke blaboly zaplatis dost penez. A protoze me to samotneho rozciluje, tak zdarma uvadim prostrednictvim sveho youtube kanalu veci na pravou miru, tak prosim:



















...a mnohe dalsi.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod STigre 2. 5. 2017 21:50

Toxikoman_ píše:Děkuji za radu, ale nerad bych narazil na někoho jako je Cvrček a zjistil to až bych byl na kurzu. A právě z tohoto důvodu se ptám tady, bohužel moc referencí o fotokurzech se mi nepodařilo najít.


Naprosto souhlasím s Luňákem, typ od Snozy na videocasty na "fotoroman.cz" je taky dobrý, jsou to takové desetiminutovky, ale přehledně se dozvíš základy (teď pokračují na "4foto.cz"). Taky se dá podívat na https://www.kurzyzive.cz/ - tam je ta úroveň docela dost kolísavá, ale na rozdíl od "živých" fotokurzů to máš zadarmo :-).
Pro "zajímavější" fotky se dá použít třeba softvér "Nik Collection", dá se zdarma stáhnout od Googlu. Obsahuje obrovské množství "*****ítek fotek" - viz ukázka v příloze :-).
Přílohy
Sara.jpg
STigre
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků