Alcatel OT-6055K IDOL 4 - největší neduh?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 4. 11. 2016 09:05

Zdravím

Rozhodl jsem se ženě k narozeninám koupit tento mobil. Zatím co jse četl recenze by vše mělo být v rámci ceny velmi dobré, ale jako mínus všude uvádějí baterii. Bohužel jsem zatím nikde nenašel někoho, kdo by tento telefon vlastnil a napsal výdrž trochu z reálu?

Manželka má aktuálně Lumii 830, kde je ještě menší baterka, a vydrží ji při jejím používání na WP 8.1 cca dva dny. Kolik mohu čekat od toho alkatela? Narážky typu proč z lumie jde na droid nechci řešit. ;)

díky
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 11. 2016 09:25

Mám Hero2, dle syntetických testu na mobilenetu naměřeno 5h 38min, v praxi při běžném používání den vydrží a ještě mi tak 30-40 procent zustane, ale jistím se menší powerbankou 5000 mAh :)
Alcatel Idol 4 má v tom samém testu 5h 3min takže den asi také vydrží, ale samozřejmě záleží na použití
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamon 4. 11. 2016 10:40

Na takovou blbost jak je to s vydrží baterie se nikdy neptej.
Každý používáme telefon jinak.
Hráči vyšťaví i za pár hodin.
Stahovači či přilepení na facebook budou rádi za půl dne.

Průměrná výdrž při normálním používání den/den a půl.
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 4. 11. 2016 10:43

ano, zajímá mě průměrná výdrž při běžném použití, nic víc. pokud vám to vydrží den a půl, jak telefon využíváte? Máte stále zaplé data, hrajete hry?

díky
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 11. 2016 10:57

S takovou baterií na hry zapomeň (kromě jednoduchých logických) dále hodně záleží na nastaveném jasu displeje + SOT, jakýkoli stream žere baterii (hudba, videa) a navigace.. běžné použití znamená volání, internet, messenger
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hamon 4. 11. 2016 11:23

Ač nemám Alcatel ale mé poslední telefony v půl roce LG V10/LG G5 -teď mám Sony Z5 premium
Nejsem hráč - krom sem tam karty
Poslouchám hudbu jinak jak píše Nick běžné používání
Venku data stále zaplá jinak doma stále na wifi
V průměru baterie měli 3000mAh
Jsem rád za den někdy vydrží den a půl.
Naposledy upravil Hamon dne 4. 11. 2016 11:26, celkově upraveno 1
Hamon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 4. 11. 2016 11:23

já osobně mám Honor 8, s online daty, serfováním, fb, emaily a další komunikace v poho dva dny. Předpokládám že se stejným použitím u toho alcatelu cca 1,5-1,7 dne je reál? hry pro děti občas, tam chápu že jakákoliv baterie letí rychle dolů.... Jde mě spíše o to, jestli ten alkatel není fakt výrazně baterkově slabší než konkurence v cenovým segmentu?
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 4. 11. 2016 11:31

1,5 dne těžko, i kdyby večer něco zbývalo na druhý den, tak je rozumné jej dobít.. Honor 8 má větší kapacitu baterie, takže ty dva dny při mírném použití může dát
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bennybull 4. 11. 2016 14:46

Divné všechny telefony které jsem měl tak ráno v 8 hod. vytáhnu z nabíječky a o půlnoci je telefon prázdný
bennybull
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 4. 11. 2016 20:23

Já nabíjím Idol i v průběhu dne, moje užívání je ale dost intenzivní (během dne jsem nabíjel i svůj poslední tlačítkáč). Asi tak v 16 hodin ho dávám do zásuvky při 40 %. Rozhodně není výdrž horší, než u mých předchozích smartphonů (iPhone 4, Jolla, u ZTE Open si už nepamatuji).
kvok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Casial 6. 11. 2016 14:31

Hm... řešení je možná tzv. "oportunistické nabíjení". Tzn. mít strategicky rozmístěné nabíječky po baráku / v práci, a co to jde, strčit telefon do nabíječky, kdyby na pět minut. Baterce to určitě nevadí (naopak!) a i telefon s malou kapacitou aku tak vydrží i s aktivním používáním celý den. Chce si to na to chvíli zvykat, ale než se objeví nějaká převratná technologie ukládání energie (Note 7 ukázal, jak se to dělat nemá :) ), tak je to asi to nejlepší, co se s dnešními telefony dá dělat.

V tomhle docela pomáhá Qi, bezdrátové nabíjení, pokud ho telefon podporuje. Já jsem si takhle navykl při příchodu do práce hodit telefon na podložku, kde se dobíjel sice pomalu, ale jistě :)
Současný telefon už sice Qi nepodporuje, zase má ale rychlodobíjení a zvládne 60% za půl hoďky, takže oportunisitcké nabíjení dává ještě větší smysl, protože i 5min v nabíječce je docela poznat... Akorát budu muset přikoupit pár ne zrovna levných nabíječek... Ale ony ty (origo Nokia) bezdrátové nabíječky taky nebyly zrovna levné O_o
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků