OneDrive - dělá zmatek v tomto počítači

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Isha 2. 1. 2018 16:48

Zdravím. Pořídila jsem si nový ntb, s win 10 home. Jsem zvyklá od svého staršího ntb, že jsou všechny složky v Tomto počítači na místním úložišti. V novém jsou složky Dokumenty a Obrázky bůhvíproč umístěné ve složce users/já/onedrive. Ostatní, jako Hudba, Videa, Plocha atd. jsou v users/já, a tak to má být.
V Knihovnách mám nastavené umístění výchozí složky správně.
Onedrive potřebuju pouze jako úložiště poznámek onenote, jinak jej nevyužívám a nechci plýtvat těmi 5 gb, které nám tak ''velkoryse'' microsoft ráčil nechat. Desktopovou aplikaci jsem smazala a nechala jsem si tu z MS store.
Takže moje dotazy: Jak to provést, aby se po kliknutí na Obrázky, nebo Dokumenty v Tomto počítači objevily moje složky u users, tak jako Hudba, Videa, atd.?
Je to zmatené, ale budu Vám moc vděčná za pomoc a doplňující dotazy zodpovím.
Isha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 1. 2018 18:06

Admin spáchal při instalaci OS fatální chybu:
připojil NB do internetu => byl vytvořen MS účet místo lokálního.
Co s tím?
Vytvoř lokální účet s běžnými právy:
control userpasswords2
Přihlas se pomocí tohoto účtu, nakonfiguruj si nový profil optimálně a pracuj v něm.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Isha 2. 1. 2018 19:22

Nevím, jestli se to stalo po aktualizaci windows, ale nestačí obnovit tovární a po stažení aktualizace vypnout internet?

-- 2. 1. 2018 20:29 --

Nebo jinak, asi jsem nepochopila instrukce. control userpasswords2?
Isha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 1. 2018 19:31

Jestli neznáš základy OS WNT, svěř vytvoření lokálního účtu a optimalizaci nového profilu odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Isha 2. 1. 2018 19:47

Vypadá to, že nový účet správce stačil. díky
Isha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 2. 1. 2018 20:39

Pro běžnou činnost nepoužívejt účet s právy správce. Výtvoř nový "běžný" účet. Data z MS účtu a správce účtu tam přesun a účet MS smaž pokud ho nechceš používat
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Isha 3. 1. 2018 16:30

Po smazání vadnýho účtu jsem zjistila, že to bylo skryto v nastavení Onedrive :/. Každopádně je problém vyřešen, díky.
Isha
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků