Opravdu rychlá TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pelcik 1. 12. 2014 21:40

Mám trochu specifický požadavek na novou televizi. Jde mi o rychlost reakcí na ovladač a o rychlost přepínání televizních kanálů.

Moje současná televize je LG 32LH7020 a je přímo otřesná. Přepnutí programu trvá tak 2-3 sekundy, to je v pořádku. Ale reakce na ovladač jsou velmi pomalé, přepínání o více programů trvá neskutečně dlouho a jako bonus navíc nezobrazuje ihned vysílaný pořad, ale musíte vyčkat na přepnutí a potom zmáčknout tlačítko OK, nebo Info. Ovladač má měkká gumová tlačítka, u kterých absolutně není cítit jestli je tlačítko už stisknuto nebo ne. A aby toho nebylo málo v režimu EPG televize vždy zesílí podsvícení na maximum (nehledí na manuálně nastavenou úroveň podsvícení). Celkově je to naprosto vražedná kombinace, kdy nevíte která volba přepnutí kanálu bude zoufalejší.

Tuto nemilou zkušenost podtrhla TV, kterou jsem nedávno kupoval do kuchyně. Orava LT-612. Televize za méně než třetinovou cenu (3800 Kč) má naprosto dokonalý ovladač. Reaguje okamžitě, přepínání o více kanálů je bleskové, navíc se zobrazuje vysílaný pořad. Velmi rychle jsem schopen najít to, co chci sledovat a pak počkám 2 sekundy na přepnutí. Takto si to představuji.

Máte prosím zkušenosti s moderními 3D, smart televizemi co se týče rychlosti? Viděl jsem v nabídce televize s dual-core procesorem. Např.:
http://www.alza.cz/40-panasonic-tx-40as ... .htm#popis

Jen pro upřesnění, TV je pro mě pouze na televizní vysílání. Zbytek zajišťuje PC, připojené přes HDMI. Nepotřebuji tedy žádné smart, 3D a podobné zbytečnosti. Je mi i jedno kolik má televize Hz pro zobrazení, nebo kolik má HDMI portů. Zásadní je ovšem podpora BlueTooth pro sluchátka.
pelcik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků