Bedýnky k televizi - problém

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jaramat 18. 2. 2018 12:07

Zdravím, mám takový problém, se kterým si nevím rady.

Babička má asi tři roky starou "chytrou" televizi značky Panasonic a teprve nedávno se rozhodla si k ní dokoupit reprobedýnky. Koupila si takové obyčejné, zapojují se do jako sluchátka do 3,5mm zdířky a napájení mají přes USB z televize. Hrajou fajn, jenomže problém je v tom, že není možné ovládat jejich hlasitost dálkovým ovladačem - ten vždy ovládá hlasitost vestavěných reproduktorů a nepodařilo se mi přijít na to, jak to změnit.

Zkoušel jsem bedýnky zapojit pomocí redukce na/z cinch zezadu, to ale nefunguje. Zkoušel jsem v poměrně obsáhlém TV menu zakázat vestavěné reproduktory, ale TV si furt mele tu svou, že "reproduktory TV byly zakázány v nabídce". Zkoušel jsem kde co, ale hlasitost těch bedýnek jde regulovat jedině přes "Nastavení TV -> Hlasitost sluchátek", což po babičce nemůžu chtít. Samozřejmě, že ty bedýnky mají i svůj vlastní otočný ovladač hlasitosti, ale to znamená se pokaždé zvednout a nahmatat ho, a tím pak dálkový ovladač naprosto postrádá svůj smysl. Doma máme televizi značky JVC (cca 5 let) a po připojení bedýnek je dost chytrá na to, aby vlastní repro vypnula a ovladačem regulovala bedýnky.

Neřešil někdo tady podobný problém? Je ta "chytrá" televize opravdu tak blbá?
jaramat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 2. 2018 13:16

Nie je na tom nic blbe. Naopak. Je to o sposobe pouzitia. U niektorych TV sa proste vystup sluchadiel reguluje samostatne. Ma to vyhodu napr. vtedy ked mas nejaku "hluchu" osobu, ktora potrebuje mat zvuk hlasnejsie tak si da sluchadla a moze si ich dat hlasnejsie. A zvysok moze sledovat TV cez repro na nizsej hlasitosti nezavisle na cloveku so sluchadlami.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaramat 18. 2. 2018 16:18

No a nedá se to nějak obejít? Třeba kdybych měl drahou profi hifi soustavu s vysokými repráky, jak bych je napojil na TV, aby se jejich hlasitost dala regulovat normálně ovladačem? V příloze je fotka dostupných konektorů zezadu... Koupil jsem přesně takový konektor (přímý link na obrázek), ale to nefungovalo.

Mně jde vyloženě o to, aby se výstup z bedýnek dal regulovat dálkovým ovladačem. Vestavěné repráky nechci aby hrály, kvůli "kvalitě" jejich reprodukce jsme ty bedýnky právě koupili.
Přílohy
2017-11-18_19.28.33.JPG
jaramat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 18. 2. 2018 16:27

Jo, tu drahou profi hifi soustavu s vysokými repráky pripojis pomoci HDMI ARC a pak to muzes ovladat DO od TV...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 18. 2. 2018 16:36

I soundbar by šel takhle ovládat… Právě na tyhle účely cos popsal se kupuje soundbar obvykle.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 2. 2018 19:08

Ked mas drahu hifi zostavu, tak mas k nej obvykle nejaky receiver ci digitalny zosilovac. Alebo maju samotne repro nejaky digitalny vstup.

K TV sa prave pre taketo pripady nekupuju repro urcene k PC. Nepises model TV, tak cucat z prsta si nevieme. Nejaky prevodnik by to mohol vyriesit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 18. 2. 2018 19:58

Ja mam tiez Panasonic a regulacia hlasitosti na jack funguje , len to musim v menu prepnut:
Zvuk/Nastavenie reproduktoru/ Sluchadlo
f1sker.com
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků