Jak poznat, že poškrábaná čočka ovlivňuje kvalitu fotek

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Hunter1010 23. 6. 2014 19:26

Ahoj, poškrábal jsem si čočku, jsou tam rýhy, ale tak lehkým kouknutím na fotky se mi nezdá, že by to mělo vliv. Kdy podle vás se to nejvíce projeví (při jaké scéně), abych to vyzkoušel a případně to teda draze vyreklamoval. Zkoušel jsem to při slunečném počasí a v místnosti se žárovkou a byly OK. Díky
Hunter1010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LadislavM 23. 6. 2014 19:50

Lehce potřít pastou na zuby.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod Hunter1010 23. 6. 2014 20:13

To, že tam je rýha, to vím, jde mi o to, při jaké scéně zjistím, že na těch rýhách dochází k ohybu paprsku a zkreslení obrazu...napadá mě nějaký superjemný čtverečkovaný papír. Tím ale nezjistím barevnou vadu...o to mi jde taky.
Hunter1010
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramses33 23. 6. 2014 20:18

Zjistíš to v protisvětle. Barevná vada s tím nemá nic společného.
Pokud na to použiješ pastu na zuby dle doporučení, tak ho nezapomeň opláchnout pod tekoucí vodou a hodit do koše....

Jinak být tebou, tak to nechám být a neš´toural bych v tom. :-]
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 23. 6. 2014 20:39

Ramses, opravdu, ale opravdu nerozumíš úplně všemu. Zubní pasta je normální abrazivum a dá se použít na vyleštění plochy, jen postup je trochu sofistikovanější, pastou natřeš plochu a po té rozleštíš. Nevýhoda je, že zubní pasta je poměrně jemná, jsou na to normy, lepší výsledky se dají dosáhnout s Displexem. Na stejném principu funguje třeba renovace autosvětlometů.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ramses33 23. 6. 2014 20:45

:oboze
Tak se mějte, automechanici...
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 23. 6. 2014 22:20

Pokud se ti fotky zdají OK, nech to být, jak už bylo napsáno. Zaznamenal jsi rozdíl oproti nepoškrábané čočce (krycímu sklu)?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 23. 6. 2014 22:27

ramses33 píše::oboze
Tak se mějte, automechanici...


Jó my víme, někdo holt netuší která bije. B-)
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ramses33 24. 6. 2014 10:19

ramses33 píše::oboze
.


Hmm...jaká bije? Nauč se rozlišovat potřeby povrchu automobilových reflektorů a skel objektivů a pak se přihlas, rozumbrado..
ramses33
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 24. 6. 2014 13:54

Nepotřebuju se nic učit, na rozdíl od tebe vím co píšu a psanému textu taky rozumím. Dopručil jsem Displex jako lepší alternativu zubní pasty a poznamenal jsem že podobný princip se používá při renovaci autoreflektorů, ne že se na ně používá Displex, nicméně chápu, že je to pro tebe poměrně dlouhý text, který ti zřejmě dělá problém vnímat jako celek, doporučuji návštěvu u odborného lékaře třeba to půjde nějak zlepšit.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod beat 24. 6. 2014 15:45

Já osobně bych taky brusnou pastou nešel na optiku(potaženou speciální antireflexní vrstvou)...

Pokud nejsou na fotce(protisvětlo, světlo ze strany) výrazné vady, neřešil bych to.
Nic není dokonalé.
beat
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků