Vrácení telefonu v záruční lhůtě

Diskuze na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod charliequatro 4. 9. 2017 23:16

Dobrý den, koupil jsem Smartphone Doogee Nova Y100X, došla baterka prodejce nemá novou. Mám 14 dní do ukončení záruky. Telefon teď nemohu používat. Je prodejce (Servatech) povinen mi vrátit peníze?
Poradí mi někdo, prosím?
charliequatro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 5. 9. 2017 08:17

Neni, reklamaci baterie predpokladam zamitnul jako bezne opotrebeni, na ktere se zaruka nevztahuje a nikdo mu nenarizuje mit nahradni dily.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nikeid 5. 9. 2017 08:47

Jak "došla baterka"? Jako úplně kaput? Nebo už nevydrží to, co dřív? Pokud úplně kaput, tak to rozhodně není běžné opotřebení. Normálně reklamovat, požadovat výměnu, pokud nelze (jak říkáš), tak požadovat vrácení peněz (tj. odstoupení od smlouvy).
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod charliequatro 5. 9. 2017 08:56

zivan píše:Neni, reklamaci baterie predpokladam zamitnul jako bezne opotrebeni, na ktere se zaruka nevztahuje a nikdo mu nenarizuje mit nahradni dily.

Opravdu když dojde baterie a prodejce nemá novou mám telefon vyhodit? Baterie funguje jako s maximálním samovybíjením.Přes noc ztratí 20 - 40% kapacity, Wifi i GPS vypnuté, k večeru je kapacita pryč. Jak se zbavit telefonu který je na okrasu?
charliequatro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 5. 9. 2017 09:08

Tak co popisuješ je buď opotřebená baterie, nebo ti něco saje baterii buď sw, poznáš po hard resetu nebo závada v hw, třeba oxidace na desce, pokud hard reset nepomůže, reklamuj, v nejhorším případě reklamaci zamítnou,za pokus to ale stojí.
Obecně zaruka je i na baterii dva roky, ale na funkčnost ne na postupnou ztrátu kapacity, uznává se třeba nafoukly akumulátor.
Pokud je baterie vymněňovací, kup si novou u někoho kdo ji má, na ebay je určitě. https://m.ebay.com/sch/i.html?_from=R40 ... Nova+Y100X
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod charliequatro 5. 9. 2017 09:30

Nikeid píše:Jak "došla baterka"? Jako úplně kaput? Nebo už nevydrží to, co dřív? Pokud úplně kaput, tak to rozhodně není běžné opotřebení. Normálně reklamovat, požadovat výměnu, pokud nelze (jak říkáš), tak požadovat vrácení peněz (tj. odstoupení od smlouvy).

Baterie už nevydrží to co dřív, je rychleji vybitá i když mobil neotevřu. Wifi i GPS mám vypnuté. Dodavatel Doogee baterií je také nemá. Neznám právo, ale laicky uvažuji, že když jsem si koupil věc s určitými vlastnostmi a ta věc vlastnosti ztrácí a je mi na houby. Potřebuji to, co jsem koupil. Jak se k tomu propracovat?
charliequatro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 5. 9. 2017 10:14

Na laicke uvazovani se nehledi, od toho jsou tu zakony. roy1 to popsal presne.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 5. 9. 2017 10:38

U těchto čínských značek (zejména), se občas prostě stane, že už k tomu v době (tvé) potřeby nejsou náhradní díly. Podle toho co píšeš, pochybuji, že ti reklamaci uznají, ale zkusit se to může. Být tebou, prostě za pár korun objednám přes ebay novou a nějakou dobu vydržím, než přijde. Už jsi zkusil ten hard reset, co ti doporučil roy1?? Neinstaloval jsi v poslední době nějakou app, která by to mohla dělat??
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod charliequatro 5. 9. 2017 10:54

Ano, vyjmutí baterie a opětné vložení jsem provedl jako první pokus. Udělal jsem chybu koupí značky Doogee, měl jsem si počkat na Nokia 5. Moje chyba.
charliequatro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nikeid 5. 9. 2017 11:42

To, co popisuješ, asi není úplně standardní, nemělo by se to dít a měli by ti to vyměnit/umožnit odstoupení od smlouvy. Druhá věc je praktická proveditelnost - pravděpodobně budeš reklamovat, řeknou, že to je prostě životnost baterky a hotovo. A na tobě bude, aby ses domáhal práva. A komu se to chce pro pár tisíců dělat, když stejne v mezidobí budeš muset řešit novej mobil ... ;)
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 9. 2017 12:10

Záleží také ve kterém eshopu Doogee koupil, zvláště když se v tomto případě jedná o šedý dovoz
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 5. 9. 2017 12:19

Vyjmutí a vložení baterie není hard reset, tim je uvedení do továrního nastavení. Takže udělej tovární nastavení a až po té mudruj. Btw ta Nokie je taky čistokrevný Číňan.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod charliequatro 5. 9. 2017 14:07

Nick Cave píše:Záleží také ve kterém eshopu Doogee koupil, zvláště když se v tomto případě jedná o šedý dovoz

Telefon jsem koupil u firmy Servatech, Záběhlická, Praha.

-- 5. 9. 2017 15:13 --

roy1 píše:Vyjmutí a vložení baterie není hard reset, tim je uvedení do továrního nastavení. Takže udělej tovární nastavení a až po té mudruj. Btw ta Nokie je taky čistokrevný Číňan.

Jsem nemile překvapen setkáním s realitou! S tím Doogee jsem se nikdy nesžil, vždy jsem měl Nokii a poslední jsem utopil. Jde mi hlavně o software, Nokie je blbuvzdorná a uživatelsky přívětivá, takže mi konvenuje. Tovární nastavení aktivuji obratem, tiše doufám, že ...
charliequatro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roy1 5. 9. 2017 14:22

Ale takové již Nokie nejsou.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uiqjirka 7. 9. 2017 08:52

Diky Androidu uz nyni nejsou, to je pravda.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků